Smrt konvertity

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pětadvacetiletý Jiří Stein se rozhodne radikálně změnit svůj život. Připravuje se na konverzi k židovství, víře svých prarodičů. Zasnoubí se s Miriam, plánují sňatek. Jiří však najednou zmizí a ani policie ho nedokáže najít. Steinův strýc se proto obrací na soukromého detektiva, aby po synovci pátral. Bezejmenný detektiv a jeho svérázný přítel, majitel košer restaurace a drsný motorkář, začínají mapovat poslední týdny Steinova života a zjišťují, že mnohé je jinak, než se na první pohled zdá. V té době policie najde zavražděné tělo ve Slapské přehradě......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363246/big_smrt-konvertity-sVC-363246.jpg 4.114
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Smrt konvertity

Aghatte
30. července

Zajímavé prostředí, civilně popsaný děj, četlo se to pěkně, a jak bylo řečeno v závěru, většina vyřešených vražd je banálních a zbytečných.... Smutné.
Určitě si přečtu i další díly.
V přečtených 16x...škoda, zasloužilo by větší popularitu.

EmmaKrizova
09.09.2019

Petr Fidler měl skvělý nápad s těmi židovskými detektivkami. na šábes se nevraždí byla skvělá kniha. Ale nechápu v jaké že, asi pražské socialní bublině se to pohybuje. A proč tím obtěžuje čtenáře. Na internetových diskuzích jsem prožila bohužel dost času, ale nikdy jsem nezažila, že by nějácí bílí náckové nenáviděli židy. Naopak jsem slyšela, že židé se stěhují z Francie kvůli přemnožení muslimů. Také to připomínání utrpení židů za Gotwalda je poněkud zvláštní.


bagel
21.10.2018

Jedna z nejlepších "zelených detektivek" od Moby. Svižný a zajímavý děj oživený postavou Ramba.

Iwíček
06.06.2018

Zajímavá detektivka, při které jsem hodně přemýšlela společně s detektivem a jeho pomocníky, proč musel být Jiří Stein zavražděn a jak k tomu došlo. Rozuzlení mě nakonec hodně překvapilo. Čekala jsem úplně něco jiného. Na druhou stranu, byla jsem knihou nadšena.

bazyk21
30.03.2018

Příjemná oddychovka, jako vždy od tohoto autora