Nahá s Davidovou hvězdou

Když je v pražské Šárce nalezena druhá nahá mrtvá žena, stojí kriminalisté před otázkou, zda existuje nějaká spojitost s předchozí neobjasněnou vraždou mladé dívky. Oproti prvnímu nálezu v krčském lesoparku, kde se na místě činu nenašly žádné stopy, tentokrát pachatel jeden předmět zanechal – na větvi poblíž místa činu byl totiž nalezen zlatý řetízek s Davidovou hvězdou. Vyšetřovatele zavádí tato stopa do židovské komunity…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274277/big_naha-s-davidovou-hvezdou-C2k-274277.jpg 3.716

Kniha Nahá s Davidovou hvězdou

Aghatte
22. listopadu

Opět se mi to líbilo,
hlavní hrdina je sympatický právě tím, jak je obyčejný. ( A jeho manželka je opět nejvíce nesnesitelná ).
Příběhy přeživších jsou vždy poutavě psané, rodinné historie propletené, a jednotlivé charaktery velmi pěkně vykresleny.
Detektivky z tohoto - pro mě - nezvyklého a neznámého prostředí mě baví číst, autor rozhodně psát umí a v problematice se orientuje. Je to zajímavé, poučné, úsměvné, dojemné i tragické.
Obálka se hodně nepovedla, ale to je bohužel u této "zelené" řady už pravidlem.

Anette99

Vzhledem k tomu, že detektivky čtu hodně, jsem poněkud náročná. Tady mi chybělo takové to stupňované napětí, kdy člověk pomalu nedýchá a také nějaký zlom. Částí s vyšetřováním případů nebylo v knize tolik. Zároveň se mi ale líbila historie rodiny Kleinů, která byla v knize poměrně rozepsaná. Celkově se mi knížka četla dobře a byla zajímavá, tak dávám 4*.

13werka

Velmi průměrná detektivka. Víc než samotné pátrání mne zaujal příběh rodiny Kleinů.
A hvězda dolů za obálku, která vůbec nesouvisí s dějem

Vestička
06.02.2020

V životě jsem neviděla ani jednoho pravicového extrémustu, ale podle autora jsou mezi námi, a je jich mnoho. A Mohou i zabít. Jak si autor váží svého díla, o tom mnohé prozradí obálka. Nesouvisí s dějem a je fakt hnusná. Hlavní hrdina je nýmand. A bylo mi za něho i trapně , a to nemám ráda. Na šábes se nevraždí byla super . Autorovi ale dochází nápady a asi i selský rozum. Tahle kniha je zelená právem.

bagel
11.01.2017

Kromě samotného příběhu mně kniha poskytla dost poznatků o nedávné historii Židů - určitě plus navíc.

DariDerek
19.07.2016

Nebylo to špatné a zpracování židovské tématiky bylo dobré. :-) Více se rozepisuju v recenzi v záložkách :)