Ellen16 Ellen16 komentáře u knih

Moje první a určitě ne poslední knížka od prince Ládíka. Je plná humoru, ale i zajímavostí o zemích, kterými Ládík prochází a přesně tak to má být.

19.06.2018 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Strašně krásná knížka s nádherným příběhem.

19.06.2018 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Není divu, že po dětství, jaké Lang měl, se z něj stala naprosto bezcitná bytost zvyklá jen plnit rozkazy a nepoužívat vlastní rozum. To ho ale v žádném případě neomlouvá, v některých chvílích jsem měla pocit, že nečtu příběh člověka, ale jen nějakého stroje. Děsivé.

19.06.2018 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Opravdu hrozivé, co se kvůli zisku všechno děje. Určitě je dobře, že autorka vytáhla zrovna toto téma, o kterém se moc nemluví. Příběh není složitý, ale jen tak se na něj nezapomene.

19.06.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úžasná knížka s lidsky propracovaným příběhem. Hana je sice hlavní hrdinkou, ale bez všech těch na první pohled ne tak důležitých postav a "náhod" okolo by její příběh nikdy nevznikl. Určitě jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla.

18.06.2018 5 z 5

Nevím, jestli je to tím, že jsem předtím byla na přednášce, (která byla skvělá) a tak jsem věděla dopředu, co se stane, ale nějak mě to úplně neoslovilo. Nemůžu říct, že by mi knížka úplně nebavila, ale četla jsem ji hrozně dlouho a spíše proto, abych už ji dočetla. Obrázky jsou samozřejmě super a nejvíce mě zaujala část o Arménii a Náhorním Karabachu.

10.05.2018 3 z 5

Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Caitlin Doughty

Skvělá knížka! Je v ní spousta zajímavých myšlenek o tom, jak v dnešní době přistupujeme ke smrti a k mrtvým. Zároveň je hodně dobře napsaná a čte se skoro sama.

30.03.2018 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Mně se to i celkem líbilo. Knížka je celkem vtipná a díky krátkým kapitolám se i rychle čte. Líbilo se mi, že se styl psaní podobá původní knize. Jediné co bych vytkla je, že se mi příběhy zdály trochu nedotažené, sotva nějaký děj začal, tak bez větší zápletky zase skončil. Ale jinak bych řekla, že ačkoliv na Jirotku to v žádném případě nemá, tak celkem povedený druhý díl.

18.03.2018 3 z 5

Superpozice Superpozice Kat Kaufmann

Moc se mi to nelíbilo. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická od prvního pohledu až do konce knihy, v podstatě celou dobu nedělá nic jiného, než že fňuká, ale nedělá nic pro zlepšení. Že neví kdo je, že nemá Timura, že se jí stýská po Rusku. Už dlouho se mi nestalo, abych se s někým tak hodně minula v pohledu na svět, ale tady není vůbec nic, co by mě oslovovalo. Strašně negativní knížka.

04.03.2018 2 z 5

Až na to, že některé postavy se mi zdály kapku mimo charakter se mi knížka líbila a četla se rychle. Taková oddechovka.

04.03.2018 3 z 5

Čik Čik Wolfgang Herrndorf

Knížku jsem četla v podstatě na doporučení a nic extra jsem od ní nečekala. Pozitivně mě ale překvapila, je vtipná a originální. Líbilo se mi přátelství mezi Maikem a Tschickem a celý ten jejich praštěný nápad s ukradením Lady. Příběh má v sobě ale i něco hlubšího a ukazuje svět z pohledu dospívajícího kluka, který je tak trochu outsider, ale rád by mezi ostatní zapadl.

23.10.2017 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Četla jsem kvůli knižní výzvě, sama bych asi po knížce podobného stylu nikdy nesáhla. Nicméně námět je zajímavý, četlo se to rychle a dobře a líbí se mi i zakomponování hlubších významů (např. problém plýtvání s jídlem, různé odlišnosti v kulturách, chování lidí atd.) do příběhu, takže to nebyla čistě jen komedie, nebo pohádka. Na druhou stranu to ale není kniha kterou bych musela číst vícekrát.

23.10.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Styl psaní mi ze začátku nesedl, ale nakonec jsem to nějak překousla a knížku přečetla za pár dní. Je to taková oddechovka, ale bavila mě.

18.07.2017 4 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Asi nejlepší drama od Shakespeara, co jsem kdy četla, zajímavá zápletka i postavy. Bavilo mě to mnohem víc, než Romeo a Julie a určitě se k ní ještě vrátím.

04.06.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Krásné příběhy i ilustrace, pohádková knížka.

02.06.2017 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Na to, že většinou knihy o Rusku nemusím, tak tohle bylo super. Knížka mě zaujala v podstatě od prvních stránek. Hodně se mi líbil popis života obyčejných lidí i agentů propojený s příběhem knihy.

22.02.2017 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

První polovina knihy mi nic moc neříkala, přišlo mi to, jako obyčejný příběh, ale čím víc se kniha blížila ke konci, tím víc jsem začala příběh s Wertherem prožívat. Nemám moc ráda tyhle příběhy, ale tady dávám 5 hvězdiček, protože kniha na mě udělala velký dojem.

04.05.2014 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Na Máji se mi líbil popis krajiny a Vilémových pocitů.

09.02.2014 5 z 5

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

První čtyři díly byly dobré a bavily mě. Ale pak asi už autorka nevěděla, co by měla napsat a začala si vymýšlet věci, co jsou strašně přitažené za vlasy a celkově je to už o něčem a nudné. Kdyby byl konec po čtyřech dílech byla by to moje oblíbená série, takhle už se to nedá pomalu číst...

30.01.2014 2 z 5

Horory na dobrou noc Horory na dobrou noc Anthony Horowitz

Některé horory mě bavily více, některé méně, ale celkově povedená knížka.

27.01.2014 4 z 5