Elka252 Elka252 komentáře u knih

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Nádherná knížka! Má to co v každé knize nesmí chybět. Provází ji láska, zrada, přátelství, válka, boje o moc a rychle přibývající příšery za Zdí. Říše krvácí jelikož nemá jednoho panovníka ale na bitevním poly jsou hned čtiři armády. Každý detail se ukáže důležitý až o pár kapitol dál a celý příběh je tím naprosto kouzelný, jelikož člověk nikdy neví co příjde na další stránce. V tomto díle také autor udělal Daenerys jednu z nejnudnější postav - jelikož se kolem ní nic zásadního nedělo. Stejně tak mě více nudilo vyprávění Jona Sněha. Naopak jsem si užívala kapitoly Tyriona jehož charakter jsem ještě lépe poznala a měla jsem ho zdaleka nejraději. Mojí oblíbenkyní byla také Catelin Stark, Brienne a lord Varyse. Nesnášenou postavou byl naopak chlapecký král železného trůnu Joffrey a místy také Theon Greyjoy

23.06.2020 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

(SPOILER) Kniha se mi zdála celkem dobrá. Byla čtivá a místy vtipná ( Hlavně scény v autě to bylo vážně bezva a mohla jsem se potrhat smíchy :-D) Margo my ze začátku připadala jako fain holka ale na konci se můj názor o dost změnil a chovala se jak jí Q právem řekl jako spratek. Quentin my taky nepřišel nic moc, za to jsem si zamilovala Bena a Lacey. Na konci knihy jsem hodně přemýšlela jestli je tohle je vážně konec. Sice i Hvězdy nám nepřály skončilo otevřeným koncem ale tady už jsem si přímo říkala kde je posledních 20 stran takhle přece nemůže skončit román! Kupodivu skončil a zanechal ve mně filozofické otázek které nebyly zodpovězeny.

28.05.2020 4 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

(SPOILER) Tohle byla celkem dobrá kniha. Měla zajímavé téma a dokázala do sebe vtáhnout a pohltit. Mrzelo mě že postavy jejich životy a povahy nebyli více rozepsané. Nenáviděl jsem Epapa mnohem víc než samotné upíry a nejlepší postavou se pro mě stála Sisi ale po odvážném kroku Záře jsem začala mít ráda i ji přesto že jsem ji celou knihu nesnášela. V poslední větě poslední kapitoly no skrátka na konci knihy my spadla čelist a vykulila oči (tak jak se to u upírů dělat nemá :-).) a uvažovala jsem nad tím kdy asi Genův otec pobýval u Glupanů? No snad se to dozvím po přečtení dalších dílů.

26.05.2020 4 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

Tak nádhernou knihu už jsem dlouho nečetla. Kniha byla naprosto úžasná! Myslím že každý by měl mít odvahu jako Vango. Myslím že každý by měl mít Ethelinu vůli. Myslím že každý by se měl usmát jako Hugo Eckener. Myslím že každý by měl mít alespoň kousek z rázné povahy Myšice. Myslím že každý by měl milovat zvířata jako Zefiro. Každý by měl možnost dostat druhou šanci jako inspektor Boulard. Každý by měl umět vařit jako Mademoiselle nebo léčit jako Basilio. A myslím že by si každý měl přečíst knížku Vango. O lásce, zradě, utrpení prožívaná ve složité době v první polovině minulého století. Nádherná kniha! Tady žádné slova nepomůžou snad jen přečíst si.

25.05.2020 5 z 5

Střechy Paříže Střechy Paříže Katherine Rundell

Moc hezká kniha která pohladí po duši. Příjemná oddychovka kde se střídá láska s napětím!

24.05.2020 4 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Pěkná kniha od které se člověk neumí odtrhnout! Nechybí napětí, zrada, skvěle vypracované charaktery postav a mnoho dalšího. Pokud hledáte knihu kde se nikdy nepřestane bát tak je tady. Moc hezká kniha a dodnes mám v hlavě hlášku „prsty měl tlusté jako klobásy" :-)

24.05.2020 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

(SPOILER) Toto je opravdu úžasná kniha. Provází jí, láska, zrada, přátelství, válka, boje o moc a ktomu všemu rychle přibývající mrtví lidé za zdí. Mohla bych říct že dokonalá. Tolik jednotlivých příběhů sepsaných do jedné tlusté fantazy knihy. Asi jsem měla tu výhodu že jsem před čtením neviděla seriál a v celé knize mně provázelo strach a napětí co se stane na další straně. Bylo fain i střídání ,,vypravěčů,,.K srdci mi přirostl Jon Sníh, Eddard a Catelin Stakovi a líbila se mi i postava Waldera Freye. Naopak jsem nesnášel prince Joffreyho a královnu Cersei (ale kdo by oplýval láskou k Lannisterům že? ) a vyloženě mě štvaly obě sestry - Arya a Sansa Starkovy.

19.05.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Bezpochyby jsou všechny knihy od Rowlingové geniální a do této skupiny patří i tato. Knihu už jsem četla před delší dobou ale vždy se jí ráda znovu pohltím. Miluju kouzla, magii, famfrmál a celičký kouzelnický svět. Více než Harryho jsem si zamilovala jeho věrné přátele a všechny dobráky z Fénixova řádu ( z nich zdaleka nejvíce Tonksovou). Tuto knihu jako všechny ostatní mám moc ráda a sama tajně chci cestovat časem, létat na koštěti, hypogryfovy nebo testrálovy bojovat proti temným silám a zažít čistý smých přátel v nebelvírské společenské místnosti.
A ještě něco Severus Snape je můj hrdina.!

01.05.2020 5 z 5

Hotel Poslední naděje Hotel Poslední naděje Nicki Thornton

Čekala jsem smíšení mých dvou nejoblíbenějších žánrů - detektivní příběh s magickým podtextem protkaný záhadou tajuplného hotelu. Takhle by to asi vylíčil člověk co tuhle knihu miluje...Ale já jsem čekala hodně a dostala jsem málo. Seth mi nebyl sympatický, příběh mě nevtáhl do sebe, postavy mi nepřišly rozvinuté a já stejně jako pár lidí tady jsem vraha tušila už od začátku. Kniha přesto nebyla nejhorší ale protože jsem od ní strašně hodně očekávala nepřišlo mi to až tak super.:-(

22.04.2020 3 z 5

Zase nádherná kniha. I tento díl Harryho Pottra se mi moc líbil. Je taky jiný než ostatní. Prostředí, děj, jazyk odpovídá věku postav a neustále se vyvíjí. V šestém díle byl mím favoritem a nejlepší postavou Albus Brumbál.( To jsem ještě nevěděla že nejlepší z nejlepších je Severus Snape a ten je mým hrdinou! Nemám ale za zlé těm co knihu právě dočetli a moji oblíbenou postavu protivného učitele lektvarů nenávidí protože já cítila úplně to stejné! Po 7.dílu však Severusem Snape přestanete opovrhovat a doufám že i ti co by ho teď nejraději probodli mu odpustí)

19.04.2020 5 z 5

Podepsána Charlotte Podepsána Charlotte Sophie De Mullenheim

Velice pěkná kniha. Nechyběla romantika ani prolínání dvou časovích os a to vše protlané detektivní zápletkou a smrtí otce hlavní hrdinky. Kniha nebyla nejlepší - neurazila ale přes to se těším na další díly které mi kamarádka vřele doporučila!

Nejhorší děti na světě Nejhorší děti na světě David Walliams

Pěkná, milá, originální kniha. Povídky deseti,, nejhorších,, dětí neurazily ba naopak líbili se my. Velice mi vadily mi neslušná a sprostá slova.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Celkem pěkná kniha ale neuměla jsem se do ní pořádně začít. Tenhle díl se mi celkem líbil ale další díl jsem ani nedočetla.Možná že se k ní za čas vrátím a zkusím i další díly co jsem zavřela.

Www.bez-bot.cz Www.bez-bot.cz Ivona Březinová

Kniha se mi líbila.
- Trefné přezdívky
- odhodlaní přátele
- milá rodina (až na otce ktený Bena po nehodě přestal podporovat).
...
Zastávám taky názor že kniha nebyla tolik depresivní jak by se po přečtení zadní stánky mohlo zdát. Ben osobně (ani Danka) mi nebyl sympatičtí ale to mi vynahradil Emil který se stal přítelem v nouzi a se kterým Ben snášel všechny bolesti a strarosti a humorem.

Všechno dobře dopadlo ale pohádka to nebyla ;-)

17.04.2020 4 z 5

Vládci loutek Vládci loutek Robert A. Heinlein

Kniha se mi celkem líbila. Nečekala jsem že bude až tak dobrá protože knihy tohoto tipu moc nečtu ale tahle byla taková příjemná oddychovka. Hlavní hrdinové sympatičtí (hlavně starý pán a Mary).Často se tady píše o tom,, Jak by kniha vypadala ve filmovém zpracování"a já si to tedy neumím vůbec představit. V této knize nebyli moc rozepisovány detaily bylo to spíš = příprava akce- akce - mírný oddych a zase akce... Přesto my to v téhle knize nevadilo. Titaňani mi i přes to co tropily přišly velice zajímaví.

17.04.2020 4 z 5

Město světců a zlodějů Město světců a zlodějů Natalie C. Anderson

Kniha se mi velice líbila. Není pro slabší povahy. Hrdinové jsou vězněmi, zrádci, uprchlíci i vrazi. Knihu mohu doporučit vášnivím detektivům ...Děj byl komplikovaný se spoustou zápletek. Nejlepší postava - Tina - odvážná, sebevědomá, tvrdohlavá hlavní hrdinka...Naopak se mi nelíbila postava Kečupa jednoho s členů Goondů.

15.04.2020 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Nádherná kniha. Opravdu okouzlující. Když jsem ji poprvé otevřela netušila jsem že mě bude tolik bavit a to hlavně proto že Sci-fi skoro vůbec nečtu. Kniha byla ale skvělá uvěřitelná s realistickým koncem !!! Emanuel mě dokázal strhnout do vyprávění tak, jako bych to všechno prožívala i já... Chvílemi jsem byla štastná že vyklíčilo obilí, cítila jsem úzkost nad tím že bych i já neměla slyšet už nikdy ptáky, strachem jsem se třásla ve starém sklepě a nebo osvobozovala vesnice... Emanuel a i všechny ostatní jsem si zamilovala a žasla na odvahou, přátelstvím a důvtipem...Nejlepší postavou se pro mě stala s polu s Emanuelem taky Menou a čahoun Peyssou. Názory jsem ale většinou sdílela s Tomášem. Konec byl smutný ale svým způsobem nádherný!!

15.04.2020 5 z 5

Drama Drama Raina Telgemeier

Od stejné autorky jsem četla knihy Úsměv a Ségry které si prostě nešlo nezamilovat (ty byli pecka, úžasné)ale tahle kniha se mi moc nelíbila.Kniha nebyla zas tak špatná ale nenapadají mě žádné plusy a ani hlavní hrdinka mi nebyla dvakrát sympatická....Komu se líbil tenhle díl tak si neumím představit co budete říkat(pokud si přečtete) na Úsměv a nebo ségry!

11.04.2020 3 z 5

Trilogie Drahokamy Trilogie Drahokamy Kerstin Gier

Skvělé knihy. Gwendolyn a Gideonovi jsem fandila. Pana George, madame Rossiny, Xemiriuse a všechny ostatní jsem si hned zamilovala. Až na neoblíbenou postavu tety Mary to bylo dokonalé a sama někde v hloubky duše chci elapsovat ve starém sklepě, učit se nasazovat paruky, tancovat menuet a cestovat časem. Ps:Hned jsem věděla že něco s učitelem Veverkou není dobře. ;-)

09.04.2020 5 z 5

Stříbrné knihy snů 1-3 (box) Stříbrné knihy snů 1-3 (box) Kerstin Gier

Nádherná série. Všichni si mě získaly. Liv jsem fandila a přála jsem si taky se tajně scházet ve snech.

09.04.2020 5 z 5