Eliškam Eliškam komentáře u knih

Není to špatné, ALE! Postavy jsou černobílé. Vlastně ani s jednou jsem se nedokázala ztotožnit. Celkově mi oba díly přijdou takové sterilní, autor pořád klouže po povrchu, jako by si nemohl vybrat, jestli píše román nebo odbornou literaturu.

15.10.2023 3 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Sara Blædel

Při čtení jsem se celou dobu nemohla zbavit dojmu, že knížce předcházel první díl, který mi unikl. A ono ne. Nebylo to úplně špatné, ale nijak oslnivé. Spousta postav a vlastně žádná pořádně rozpracovaná....

18.05.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Docela dobré, jen trochu uspěchaný konec

08.05.2023 4 z 5

Babiččiny pohádky Babiččiny pohádky Julie Vlasáková

Andělskou peřinku jsem jako malá milovala a teď zrovna tak můj syn.
Ostatní pohádky taky fajn...

18.03.2022 4 z 5

Anička z I. A Anička z I. A Jan Ryska

Jak já jsem tu knížku měla jako malá ráda

18.03.2022 5 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Já vlastně ani nevím, proč Wallendera čtu. Knížky občas nejsou vůbec logické, náhoda hraje velkou roli.
A i přes to, jdu na další díl.

18.03.2022 3 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Spousta lásky v jedné knížce. Celou dobu jsem se ale nemohla zbavit dojmu, že je to spíš knížka pro teenagery než pro střední věk . Nicméně to neznamená, že by to nebylo dobré... Nějak se ale nemohu rozhodnout, kolik hvězd dát.

18.03.2022

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

50. léta na vesnici jižní Moravy. Atmosféra velmi dobře vykreslená, postavy také. Bohužel závěr mi přišel zrychlený. Škoda.

18.02.2022 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Na knížku jsem se moc těšila. Námět výborný. ALE! Je to jen takové klouzani po povrchu. Kniha má jednu zásadní chybu - moc postav a dlouhé časové období na 285 stran.
Knížka se četla lehce, ale bylo to jako když člověk pozoruje krajinu z rychlíku (pokud zrovna nemají ČD problém)

11.02.2022 2 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

(SPOILER) Příběh zajímavý, silný. O to víc mně mrzí,
že mně osobně nevyhovoval styl psaní autora. Dokumentaristické vsuvky vhodné asi pro čtenáře neznalé historie.
Chvílemi mi vyprávění připomínalo pohádku. Díky tomu mi kniha přišla nesourodá.
Některé věci zůstaly nedořešené (co se stalo se skrýší ve mlýně a věcmi v ní. Co obsahovala plechovka hraběte Chánoského).
Je mi to opravdu líto, ale více jak 3* dát nemohu.
Víc

05.02.2022 3 z 5

Divoška Kim Divoška Kim Fan Vavřincová (p)

První dívčí románek, který jsem četla. Takže z nostalgie 5*

20.01.2022 5 z 5

Sextánka Sextánka Vilém Neubauer

Takový slaďák :-) krásně naivní. I když jiné románky mám raději.

20.01.2022 3 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Na české poměry opravdu velmi velmi dobrá detektivka. Napínavé, chvílemi temné, prolíná se historie a současnost. Po hodně dlouhé době dávám 5 *

03.01.2022 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Mě tahle knížka prostě nenadchla. Snad polovinu jsem jen prolistovala *pasáže o DNA). Linie o pra pra pra strýci hlavního hrdiny mi přišla vyloženě nudná. A s hlavní postavou, která osciluje mezi hrdinou a antihrdinou, jsem nebyla schopná se ztotožnit.

15.12.2021 3 z 5

Moje pohádky Moje pohádky De la Cámara (p)

Netradiční, exotické pohádky. Určitě potěší i dospělé

29.11.2021 5 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Za mě tedy ne. Přišlo mi to jako červená knihovna, která si hraje na hodnotnou literaturu. Druhá část knihy mi přišla vyloženě odfláknutá.

08.11.2021 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Na knížku jsem se dost těšila. Předpokládala jsem, že bude ve stejném duchu jako ty předešlé - chvílemi spousta humoru a chvílemi smutek. Tentokrát jsem se vůbec nesmála. Spíš mo bylo celou dobu smutno.
To neznamená, že je knížka špatná. Jen se nepotkala očekávání a realita...

08.11.2021 3 z 5

Andělé nad Teheránem Andělé nad Teheránem Gina Nahai

Dávám tři hvězdy, protože vlastně nevím, co si o knize myslet. Možná mi úplně nesedl žánr magického realismu. Možná jsem se nebyla schopná ztotožnit s matkou vypravěčky, Roxanou. Rozhodně to není špatná knížka, určitě spíše pro náročnější čtenáře, ale předpokládám, že nesedne každému...

27.09.2021 3 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Celkem povedené skloubení politického thilleru a klasické detektivky. Kupodivu se mi více líbila část politiky.

20.09.2021 3 z 5

Strastiplné peníze paní Darcyové Strastiplné peníze paní Darcyové Elizabeth Aston

Za mě nejlepší díl ze série.

07.08.2021 4 z 5