Eliškam Eliškam komentáře u knih

Gejša Gejša Arthur Golden

Jsem moc ráda, že jsem knížku četla ještě před tím, než jsem shlédla film. Protože nevím, neví , zda bych pak níku četla,. Kniha je mnohem poutavější a "plnější", postavy lépe vykreslené. Z příběhu jsem byla opravdu nadšená. Z pravidla se moc k přečteným titulům už nevracím, ale tohla je jedna z výjimek!

26.07.2013 5 z 5

Tajná kniha Šerosvitu Tajná kniha Šerosvitu * antologie

Zajímavý nápad, téma, propojení reálného světa a Říše šera. Některé pasáže se mi však nelíbily. Možná to bylo tím, že 5 autorek už je na mě trochu moc (vzhledem k tomu, že ženám autorkám se raději vyhýbám). Přestože jednotlivé pasáže měli vatvořit jeden celek, neplsobily vždy zcela kompaktně. Co bylo asi největší slabinou knížky, bylo podle mě, vyjadřování teenagerů. Netvrdím, že potřebuju v knížce vulgarismy, ale rozčilený násctiletý kluk neřekne "děláte si legraci", ale spíš "děláte si srandu" apod.

26.07.2013 3 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Po Smršti, která mě trochu zklamala, je to opět knížka, u které jsem se opět ujistila, že severskou literaturu mám ráda. Děj má však jednu slabinu - proč se vrah začne chovat nelogicky a proč se mu nepodaří zabít poslední obět?

26.07.2013 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Z celé trilogie mi Smršť připadala nejslabší, ale i přesto tuto knížkumůžu zařadit mezi své oblíbenější.
Knížku jsem si kouoila, protože jsem už měla za sebou Mlhy Ölandu, který byly velmi dobré, takže laťka byla dost vysoko.
Severské reálie byly opět výborně vykreslené, několik dějových linií taky vypadalo nadějně. Bohužel z thrilleru se stala spíš jen detektiva, což některé motivy trochu zabilo.

26.07.2013 3 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Severské autory mám moc ráda, Johan Theorin není výjimkou. Na příběhu se mi líbilo, že se prostě mohl stát, není překombinovaný, děj plyne příjemným tempem, postavy jsou dobře vykreslené - působí "živě".

26.07.2013 4 z 5