Eliškam Eliškam komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížka je to nádherná. Je zvláštní, jak rozdílně jsem vnímala Lišku jako malá a dnes (když mi bylo deset, tak jsem Lišku úplně nenáviděla ).
Každopádně nemohu knížku doporučit člověku s depresí, mohlo by to vést ke špatnýmě koncům...

27.08.2016 5 z 5

Zločin v lázních Karlsbad Zločin v lázních Karlsbad Jiří Slavíček

No, nevím jak si s hodnocením poradit. Asi tak : pokud Vám nevadí, že čtete knihu, kde se autor neustále opakuje a na konci se ani nedozvíte, kdo je vrah a proč přesně ke zločinu došlo, pak Vám mohu knihu doporučit. ..

10.03.2016 1 z 5

Nové případy inspektora Rádla: Muž za oponou Nové případy inspektora Rádla: Muž za oponou Marek Skřipský

Tato kniha má stejné kouzlo jako první díl.

17.09.2015 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Čekala jsem další severskou detektivku a ono ne :) Napětí v knížce ale najdete opravdu hodně. Konec mě naprosto dostl - nedoporučuji číst lidem, trpícím depresemi.

25.09.2013

Praha osudová Praha osudová Philip Kerr

Čekala jsem víc. Námět mě upoutal, provedení trochu slabší. Už od 1/2 )možná ještě dřív) bylo jasné, kdo je vrahem a de facto i proč.
Co se ale autorovi nedá upřít je smysl pro ironii, to ovšem není vždy jen klad.

25.09.2013 4 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

První třetina knihy velmi svižná, pak se tempo značně zpomalilo. Možná to však byl záměr, protože pak se přenesl do jiné doby a lokace. Mně to úplně nevyhovovalo. Konec trochu patetický.
I přesto, že Dítě 44 bylo podstatně lepší, i tahle knížka stojí za přečtení.

25.09.2013 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Člověk při čtení ani nedýchá. Velmi silný příběh.

19.08.2013 5 z 5

Dámské kupé Dámské kupé Anita Nair

Velmi poutavá kniha. Díky několika příběhům si čtenář může vytvořit představu o životě žen v Indii. Na druhou stranu je evidentní, že ženy na celém světě řeší obdobné problémy.

19.08.2013 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Knížka Dítě č. 44 mi přišla lepší, ale i Utajovaný projev je stále strhující a velmi čtivý.

15.08.2013 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tři kamarádi mě ze všech knížek zaujali nejvíc. Nevím, zda je to tím, že jsem je četla jako první... Po dočtení, stejně jako snad u všech jeho ostatních knížek, jsem měla pořádnou depku.

31.07.2013 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jako malá jsme tuhle knížu naprosto zbožňovala!

31.07.2013 5 z 5

Pozor, zázračné dítě! Pozor, zázračné dítě! Věra Němotová

Tuhle knížku jsem opravdu nezvládla dočíst. Příliš mnoho střeštěnosti.

31.07.2013 odpad!

Pohádky za druhou oponou Pohádky za druhou oponou Kamil Bednář

Pohádky za oponu jsem měla raději, ale i tahle knížka je celkem zdařilá.

Pohádky za oponou Pohádky za oponou Kamil Bednář

Díky téhle knížce jsem už jako znala děje oper. Styl vyprávění je moc příjemný. I dnes se ke knížce někdy vracím.

26.07.2013 5 z 5

Moje první lásky Moje první lásky Ivan Klíma

Knížku jsem četla, když mi bylo 15a byla jsem z ní nadšená. I po 13 letech jsou některé příběhy v mojí paměti velmi živé..

26.07.2013 4 z 5

Ďáblovy housle Ďáblovy housle Joseph Gelinek

Literární skvost to sice není, ale knížka je celkem čtivá. Prostředí ve, kterém se děj odehrává je přitažlivé, autor ale, podle mého názoru, nevyužil možnosti, jaké měl k dispozici.

Ideál septimy Ideál septimy Jaromíra Hüttlová

Další z prvorepublikových dívčích románků, které nejsou literárně hodnotné, ale mohou pobavit. Tento titul byl i v roce 1938 zfilmován, v titulní úloze Gustav Nezval a jako jeho studentka Jiřina Sedláčková

26.07.2013 4 z 5

Jarčina píseň Jarčina píseň Jaromíra Hüttlová

Máte-li rádi filmy pro pamětníky v knize, tak mohu doporučit. Hlavní hrdinka je opět sedmnáctiletá studentka, kterou k rozumu přivede starší muž. Literární skvost to rozhodně není, ale atmosféra je navozena dobře :)

Dáša, pražská studentka Dáša, pražská studentka Jaromíra Hüttlová

Pokud chcte něco naivního, ale mile naivního, tak můžu doporučit. Jinak samozřejmě nečekejte žádnou literární úroveň

Věrka, hvězda stadiónu Věrka, hvězda stadiónu Jaromíra Hüttlová

Mám ráda, první republiku a její kouzlo, které tu prostě najdete. Literaturu na úrovni však nečekejte. Je to ale tak úžasně naivní, že musím dát alespoň 3* :)