Dáša, pražská studentka

Kniha Dáša, pražská studentka

Znedla
26.03.2021

Nezkrotná sedmnáctiletá Dáša se opravdu vymyká svým chováním a názory své době. Je naprosto přirozená, nebojácná, ctižádostivá (jednou bude lékařka, jako tatínek), bláznivá, potřeštěná a nikdy se nevdá. Jenže Dáša míní a život mění a tak náhodné setkání s Pavlem i jí zamotá hlavu...

Taková milá oddychovka, vše bylo jasně dané a závěr se již v polovině knihy dal předvídat, ale to vážně nevadilo. Dáša mi zpříjemnila pár dní v této zmatené době - díky jí za to :).

Přečteno jako Výzva 2021 - Kniha, jejíž název je i jménem hlavní postavy

Amneris
23.03.2021

Na knihu jsem narazila náhodou v malé městské knihovně a velmi mě zaujala obálka. A kniha mě naprosro ohromila, zejména obdobím prvním republiky i romantickým příběhem. Ráda se ke knize vracím :-)

RendyaDav
09.01.2020

Takové příjemné čtení pro holky...Taková byla doba,ale četla se dobře...

moničina
27.11.2019

Také milé i keď veľmi naivné, ale pre tú dobu typické. Zaujímavá zápletka, pekný opis prostredia a prírody (to sa autorke vždy vydarilo), len ten záver strašne prostoduchý. Príbeh je písaný v duchu priateľstva a veľkej súdržnosti, ktoré panovali medzi ľudmi v tej dobe, a to je niečo, čo nám teraz chýba.

Slůník
17.11.2019

Patřila ke knížkám, které jsem četla pořád dokola :)

Karolína52
05.01.2017

Knížka od mé oblíbené spisovatelky dívčích románů ze studentského prostředí z období
první republiky. Je to taková kvalitní červená knihovna, autorka sama byla středoškolskou
profesorkou.

Adliczka
08.07.2015

Fajn knizka pro mlady holky...cist to je jako koukat se na film pro pametniky. A to me bavi.

martas006
08.06.2015

Krásná knížka o dívce, která tvrdí, že se nikdy nezamiluje, ale nakonec lásce podlehne :) Moc se mi líbila. Kdo má rád romantiku, velice doporučuji :)