Dáša, pražská studentka

Dáša, pražská studentka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25921/bmid_dasa-prazska-studentka-0ql-25921.jpg 4 36 11

Příběh první lásky sedmnáctileté dívky, který končí zasnoubením s mladým lékařem.

Znedla
26.03.2021 4 z 5

Nezkrotná sedmnáctiletá Dáša se opravdu vymyká svým chováním a názory své době. Je naprosto přirozená, nebojácná, ctižádostivá (jednou bude lékařka, jako tatínek), bláznivá, potřeštěná a nikdy se nevdá. Jenže Dáša míní a život mění a tak náhodné setkání s Pavlem i jí zamotá hlavu...

Taková milá oddychovka, vše bylo jasně dané a závěr se již v polovině knihy dal předvídat, ale to vážně nevadilo. Dáša mi zpříjemnila pár dní v této zmatené době - díky jí za to :).

Přečteno jako Výzva 2021 - Kniha, jejíž název je i jménem hlavní postavy

Amneris
23.03.2021 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou v malé městské knihovně a velmi mě zaujala obálka. A kniha mě naprosro ohromila, zejména obdobím prvním republiky i romantickým příběhem. Ráda se ke knize vracím :-)

RendyaDav
09.01.2020 3 z 5

Takové příjemné čtení pro holky...Taková byla doba,ale četla se dobře...

moničina
27.11.2019 4 z 5

Také milé i keď veľmi naivné, ale pre tú dobu typické. Zaujímavá zápletka, pekný opis prostredia a prírody (to sa autorke vždy vydarilo), len ten záver strašne prostoduchý. Príbeh je písaný v duchu priateľstva a veľkej súdržnosti, ktoré panovali medzi ľudmi v tej dobe, a to je niečo, čo nám teraz chýba.

Slůník
17.11.2019 5 z 5

Patřila ke knížkám, které jsem četla pořád dokola :)

Karolína52
05.01.2017 4 z 5

Knížka od mé oblíbené spisovatelky dívčích románů ze studentského prostředí z období
první republiky. Je to taková kvalitní červená knihovna, autorka sama byla středoškolskou
profesorkou.

Adliczka
08.07.2015 5 z 5

Fajn knizka pro mlady holky...cist to je jako koukat se na film pro pametniky. A to me bavi.

martas006
08.06.2015 5 z 5

Krásná knížka o dívce, která tvrdí, že se nikdy nezamiluje, ale nakonec lásce podlehne :) Moc se mi líbila. Kdo má rád romantiku, velice doporučuji :)

Libuna
15.02.2014 5 z 5

Náhodou jsem ráda že i tuto knihu mám ve své knihovničce je pěkně napsaná a doporučuji si ji přečíst . I když to není bestseller moc se povedla .

Eliškam
26.07.2013 3 z 5

Pokud chcte něco naivního, ale mile naivního, tak můžu doporučit. Jinak samozřejmě nečekejte žádnou literární úroveň

Ninočka
23.02.2012 5 z 5

Jelikož mám velmi ráda období první republiky, byla takhle kniha pro mě velmi milou záležitostí. Vřele doporučuji :)

první láska emancipace dovolená předsudky

Jaromíra Hüttlová
česká, 1893 - 1964
1992  82%Dáša, pražská studentka
1992  83%Jarčina píseň
1992  70%Věrka, hvězda stadiónu
1992  81%Táňa z naší oktávy
1991  74%Ideál septimy

Kniha Dáša, pražská studentka je v