Pohádky za oponou

Pohádky za oponou https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52575/pohadky-za-oponou-52575.jpg 5 32 8

MatBla
13.03.2023 5 z 5

Moje oblíbená knížka z dětství, ještě bych ráda sehnala druhý díl, ten jsem taky četla, ale jako malá jsem chodila do knihovny a spoustu knížek nemám, občas si přinesu z antikvariátu poklady. Tyhle dvě knížky opravdu za poklady považuji.
Pobavilo mě v Kouzelné flétně, jak šel, hrál si na píšťalku a zpíval si k tomu mladým silným hlasem.
To jsem se fakt zasmála, sama jsem jako holka na flétnu hrála, a při pískání se fakt zpívat nedá. Jen nechápu, že jsem si toho kdysi nevšimla, nebo si to nepamatuji?

Pivka1
25.05.2021 5 z 5

Knížka, kterou jsem měla moc ráda. Velice pěknou formou seznamuje malé čtenáře s libretem opery i baletu. Moc hezky se to čte a určitě tomu každý rozumí.

ArwenAragorn
07.01.2021 5 z 5

Jedna z knih, kterou jsem dostala jako dítě a ráda jsem si ji četla. Jsou to srozumitelně převyprávěné opery a balety. Nejvíc se mi líbil, stejně jako Monice 1717 Bludný Holanďan.

Monika1717
18.07.2020 5 z 5

Tuto knihu i její druhý díl Pohádky za druhou oponou jsem měla v dětství velmi ráda. V knize se můžeme seznámit s převyprávěnými operami a balety. A kterou pohádku jsem měla nejraději? Asi tu o Bludném Holaďanovi.

TaLu
08.11.2017 4 z 5

Díky jednomu komentáři jsem si připomněla, jak se mi tato kniha kdysi dávno líbila. Převyprávění dávalo smysl a děj byl jasný, srozumitelný a poutavý. Opravdu souhlasím s názorem, že v podzimních večerech, kdy se tma a zima vetře do našeho života, je pro někoho naprostou nezbytností zahrabat se do knihovničky. Právě přemýšlím, zda mám z knihovny vůbec odcházet. Bylo by tak krásné, přezimovat tady. Ale život probíhá i v zimě, tato kniha by určitě mohla někomu prosvětlit tento čas.

Atanone
07.11.2017 5 z 5

Zjistila jsem,že nejsem jediná z mých přátel tady na DK,koho to s podzimem táhne blíž ke knihovně,aby se pod záminkou úklidu či odprašnění zavrtal mezi stránky jako červík.
A najdou se věci!
Ráda bych tuto knihu trošku zviditelnila komentářem,protože si to velmi zaslouží. Doporučuji nejen teenagerům pro získání lepšího rozhledu,i dospělý si v ní může porochnit a připomenout si krásná díla,na která se třeba zrovna nedostane do divadla.

R.E.M.
22.09.2014 5 z 5

Velmi originální přiblížení děje jednotlivých oper a baletů ve formě pohádkových příběhů. Hezká pozvánka do divadla. Oblíbila jsem si Pohádky za oponou už v dětství.

Eliškam
26.07.2013 5 z 5

Díky téhle knížce jsem už jako znala děje oper. Styl vyprávění je moc příjemný. I dnes se ke knížce někdy vracím.