eliska2126 eliska2126 komentáře u knih

Pěšec Pěšec Skye Warren

Od téhle knížky jsem vlastně nevěděla, co mám čekat. Anotaci jsem četla, takže jsem věděla, že tam půjde o dražbu dívky v aukci kvůli penězům. Říkala jsem si, že námět je zajímavý, tak proč to nezkusit. Ve finále jsem byla mile překvapena, ale zas tak ohromená jsem taky nebyla.

V příběhu sledujeme hlavní hrdinku Avery, která má na začátku život bohaté dcerunky, která nemusí nic řešit. Její otec vydělává dost peněz na to, aby pro ně peníze nebyly žádný problém.
Problém ale nastává, když na jejího otce vyplavou podvody, je odsouzen a následně i napaden, takže je připoután na lůžko. Avery nezbývá nic jiného než sehnat peníze na udržení domu a péči o otce. A to jakýmkoli způsobem.

Postava Avery byla celkem dobrá. Nemůžu říct, že by mi nijak vadila. Kdo mě ovšem zaujal, byl Gabriel. V knize vystupuje jako padouch, ale já myslím, že další díly nám odhalí něco víc, protože v prvním díle byl pořád takový tajemný.

Příběh se celkově čte dobře. Je to čtivě napsané a děj hezky plyne. Nicméně mi trochu vadilo to, jak byl rozvleklý začátek. Více než 100 stránek čekáme vlastně na tu aukci. Do té doby se to tak nějak trochu vleklo. I tak ale musím říct, že to, co se dělo poté, mi to celkem vynahradil. A konec byl opravdu otevřený, takže do dalšího dílu se určitě pustím.

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Autorka nám dává skrze příběh nahlédnout do studia medicíny na kolumbijské univerzitě. Příběhem nás provází Laurie, která po ztrátě bratra nastupuje právě na kolumbijskou univerzitu, aby se stala doktorkou. Tady se seznámí se Samem, který je na stejné univerzitě už ve čtvrtém ročníku. Ve finále se ukazuje, že má Sam s Lauriinou minulostí mnohem více společného, než si ona sama něco myslela.

Příběh patří do německé stáje a i tahle kniha je opravdu čtivá. Příběh se čte dobře a odsýpá to. Bohužel jsem měla trochu problém s Laurie. Přišlo mi, že má opravdu problém komunikovat s ostatními lidmi a odmítá jakoukoliv jinou pravdu, než tu svoji. A i když chápu, že někdy je pravda těžká přijmout, tak neustále popírání čehokoliv, co nového se dozvěděla, prostě nebyla cesta. Laurie se postupně zamotávala do sítě lží, ze kterých se pak těžce dostávala. Přišlo mi to trochu jako instant drama ‍️.

Naopak postava Sama se mi líbila. Jeho minulost byla dobře zpracovaná a jeho emoce byly dobře popsané. Oblíbila jsem si i Laurininy spolubydlící a jsem opravdu zvědavá na průběh Emmeta, kterého budeme sledovat v druhém díle, pokud se nepletu.

Ještě bych ráda vyzdvihla prostředí právě nemocnice a studia medicíny. Přiznám se, že seriály jako je Ordinace nebo Modrý kód nebo tak nesleduju, nemám to prostě ráda, ale v téhle knize se mi to lékařské prostředí líbilo.

11.12.2022 3 z 5

Harry Potter – Sbírka hůlek Harry Potter – Sbírka hůlek Monique Peterson

Tip na knížku, která by neměla chybět v knihovně žádného milovníka příběhu Harryho Pottera.

Jedná se o Sbírku hůlek a přináší krásné fotky a info, jak obecně o hůlkách, tak i o hůlkách konkrétních čarodějů. Najdete zde informace i o výrobcích hůlek. No prostě všechno, co vás o hůlkách napadne.

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Kniha vypráví něžný příběh o tom, jak dokážou knihy spojovat lidi mezi sebou. Příběhem nás provází Alíša a Mukéš. Alíša je mladá dívka, která to v rodině nemá vůbec jednoduché. Její matka má psychické problémy a její bratr je pořád v práci, aby měli z čeho žít. Mukéš je oproti Alíše starý pán, kterému před časem umřela žena, která byla vášnivá čtenářka. A my v knize sledujeme, jak právě tyto dva a také spoustu dalších lidí spojí knihovna, ve které Alíša pracuje a také tajemný seznam četby, který se k těmto lidem dostane.

Příběh se mi ve finále líbil, ale mám hned několik ale. První je, že jsem se ze začátku do příběhu nemohla začíst. Společné čtení bylo rozděleno na 5 částí (5 dní) a musím říct, že první 3/5 knihy se neuvěřitelně táhly a skoro nic se tam nestalo. Děj prostě plynul bez nějakých větších zvratů. Další, co mi na knize vadilo, tentokrát z hlediska postav, byly Mukéšovy dcery. Neuvěřitelně mě vytáčelo, jak se ke svému otci chovaly. A posledním problémem, který jsem s knihou měla, bylo přespříliš cizích slov. Děj je zasazen do indické společnosti v Anglii. Takže na každé stránce najdete hned několik indických výrazů. Vzadu sice máte slovníček, kde jsou všechna slova vysvětlena, ale po nějaké době mě uz otravovalo muset neustále přetáčet dozadu, abych vlastně věděla, o čem se postavy baví.

I přes to všechno, bych knížku chtěla doporučit všem, kteří čtou knížky spíš kvůli jazyku, než kvůli ději, protože Knihovna malých zázraků je opravdu krásně napsaná a v posledních 2/5 se dočkáte i nějakých větších zvratů.

11.12.2022 3 z 5

Koruna osudu Koruna osudu Amo Jones

První díl jsem dočetla opravdu s otevřenou pusou. Proto jsem se okamžitě pouštěla do druhého dílu, kde nám pokračuje příběh Isy a Bryanta.

Postavy jsem si oblíbila už v prvním díle a tady tomu nebylo jinak. Chudák Isa, protože autorka ji pěkně nakládala jednu ránu za druhou. Bryant byl pořád stejný Bryant jako v prvním díle. Opravdu se mi líbí, jak autorka dokáže vždy vykreslit vztah mezi dvěma hrdiny.

Příběh je dost zamotaný, ale řekla bych, že to všichni od Amo očekáváme. A jak už jsem se mnohokrát přesvědčila, buď tuhle autorku a její příběhy milujete nebo je to pro vás too much a považujete to za přeplácanost. Já se naštěstí Radim do první skupiny a opravdu se vždy těším na cokoliv z pera této autorky.
A přesně jako to bylo v prvním díle, autorka tu po nás hází jedno překvapení za druhým a vy pak vlastně ani nevíte, čí jste. Na první pohled se může zdát, že to nedává smysl, ale pak to do sebe hezky zapadne a celý příběh se skvěle uzavře.

Ještě bych ráda zmínila citáty na začátcích kapitol. V prvním díle to nebylo a tady mě to opravdu potěšilo.

Takže za mě i tuhle duologii můžu doporučit, byť pro mě stále zůstává top Elitní klub králů.

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

Vždycky u čtení si říkám WTF a co se to sakra právě stalo? A přesně proto její knihy ráda čtu. Amo po vás hází jeden zvrat za druhým a popasujte se s tím jak chcete. Kolikrát si říkám, že jak se tohle mohlo stát a na dalších stránkách mi autorka naservíruje řešení všeho a dává to ve finále dokonale propracovaný děj.

V knize sledujeme příběh prezidentovy problémové dcery Isy, která dostává nabídku k sňatku od tajemného a temně vypadajícího milionáře Bryanta Royala. Isa si pokládá otázku, proč zrovna ona se má stát jeho manželkou? Ukáže se, že za nabídkou k sňatku stojí mnohem víc a my máme odhalit, co se za tím skrývá.

Isa je opravdu zajímavá hlavní hrdinka. Má opravdu hodně problémů a rozhodně to není taková ta typická hodná holčička, dcera prezidenta, která se chová ukázkově a reprezentativně. Isa je pravý opak a přesně to mě bavilo. Autorka tyhle hrdinky prostě umí. Další věc, kterou Amo Jones umí, jsou tajemní muži. A Bryant byl přesně takoví, jaký jsem očekávala, že bude - náladový, záhadný, pán situace. Právě poslední vlastnost mě dost bavila, protože ve spojení s Isou, která se věčně vzpírala, vznikaly vtipné situace.

O tajemné a temně části tohoto příběhu nebudu prozrazovat nic. Jen si to všichni hezky přečtěte. Autorka píše opravdu skvěle. Kolikrát si říkám, že tohle duševně zdravý člověk vymyslet nemohl a teď to myslím opravdu v dobrém slova smyslu!

Takže za mě další skvělá autorčina kniha do sbírky, i když jsem byla varována, že je tahle duologie nejslabší, i tak stojí za to a ten konec mě opravdu dostal! Přesto zůstává mou nejoblíbenější sérii stále Elitní klub králů.

Iba desať dní Iba desať dní Michaela Brnková

Na začátku tohoto roku jsem četla prvotinu této autorky Konflikt a naprosto jsem tomu propadla. Proto, když vyšla druhá kniha, tak jsem si ji okamžitě přidala na svůj TBR.

Iba desať dní se prezentuje jako hezká romantika ze slovenského prostředí. Je to docela rozdíl oproti Konfliktu, který obsahuje mafiánské prostředí, nebezpečné situace apod. A s tím jsem do toho taky šla. Že to bude něžnější než Konflikt. Proto jsem pak byla tak překvapená! ️

V knize sledujeme Veroniku, kterou na začátku příběhu poznáváme jako neposednou divokou zrzku, která dřív mluví než myslí. A druhou hlavní postavou je Richard a tady přišlo mé překvapení. Představovala jsem si ho spíš jako takového toho něžného nesmělého ňuňana. Ale Riško teda překvapil.

Prostředí slovenské přírody je příjemná změna, protože většina knih, které čtu, jsou z Ameriky apod. Autorka má opravdu dar psát, protože stačilo pár vět a já už stála vedle Veroniky na všech těch krásných místech. Je to čtivé jak blázen a příběh je plný tak krásných myšlenek o přírodě a životě.

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Já mám tyhle knížky opravdu ráda. Už když jsem tenkrát četla Chlapce, krtka, lišku a koně, tak jsem si říkala, proč takových knih není víc. U takových knih se prostě zamyslíte nad životem a je plná takových těch obyčejných mouder, na která ale bohužel zapomínáme.

Panda a dráček je hodně podobná jako Chlapec, liška, krtek a kůň, ale vychází z buddhismu, takže se myšlenky neopakují.

"Čas strávený nic neděláním, není nikdy promarněný."

Urob mi to Urob mi to Stela Rouge

Takže... V knížce sledujeme naivní a hloupoučkou hrdinku Emu a pak nějakýho anonymního psychopata. Knížka nabízí střídání pohledu obou těchto postav, ovšem bez jakéhokoliv upozornění nebo označení, že se pohled vystřídal, takže jsem musela chvíli tápat, než mi došlo, jestli to zrovna vypráví naše naivní husička nebo ten psychouš.

Postavy neprošly ale vůbec žádným vývojem a byly špatné od začátku do konce. To samé příběh... Velký špatný, od začátku až do konce. I když konec mi přišel ještě bizarnější než začátek . Takové rozuzlení, kdo je náš tajemny neznámý psychouš jsem fakt nečekala. A přišlo mi to ještě překombinovanější, než jsem si původně myslela.

Děj se točí vlastně kolem jednoho (pak i více) únosů, kdy se to Emě s tajemným psychoušem líbí tak moc, že o tom snad dokonce i sní. Proč by taky po takovém zážitku šla na policii a nahlásila únos a znásilnění, že?

Co si budem povídat, peprnějších scén je tu dost a jsou tak špatně napsané, že jsem to četla s otevřenou pusou a říkala si, že to snad není možný. ‍️ Musím říct, že jsem asi našla ještě horší a bizarnější knížku, než je Rudá galerie, což jsem pokládala za nemožné.

Takže já tuhle knížku nedoporučuju. I když mám ráda erotické romány a ráda u nich vypnu, tohle bylo jedno a velké ne.

11.12.2022 1 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Když jsem na tuhle knížku narazila, říkala jsem si, že je to celkem originální námět. Sledujeme novinářku Eden, která do časopisů Pulse píše samé clickbait hovadiny. Najednou narazí na námět na super článek a jde si za ním. Ve městě se totiž pohybuje Pan Romantik, který je ale jen společník a uskutečňuje osamělým paničkám ta nejromantičtější rande, o jakých se jim ani nesnilo. Za astronomickou částku peněz ale ženy dostanou pouze to rande, nic víc, nic míň.

Nápad knihy vést investigativní pátrání pro odhalení tajemného pana Romantika byl zajímavý. Nicméně ze začátku jsem měla nějaký problém se začíst. Vůbec mi neseděla hlavní hrdinka Eden, která se prezentuje jako bezcitná cynička, která dost často chodí do baru, kde loví chlapy na pomyslné zářezy. Nevím proč, ale její až posedlost napsat článek i po určitých situacích, které zde nechci spoilerovat, mi byla krajně nesympatická. Mnohem sympatičtější mi byla postava Paula Rileyho aka pana Romantika. Byl trpěliví a snažil se eden ukázat, co je doopravdy zač a proč vlastně dělá to, co dělá.

Děj je celkem předvídatelný, ale to se u těchto knih už tak nějak očekává, takže to zde vůbec nezazlívám. Byly zde pasáže, které jsem opravdu hltala, ale ty bych mohla napočítat na prstech ruky, jinak se děj tak nějak táhl a prvních 150 stránek jsem se do čtení trochu nutila. Pak už se to zlepšilo, nicméně výsledný efekt to moc nezachránilo.

Takže za mě spíš takový průměr, bohužel. Druhý díl Profesora Sympaťáka mám taky doma, ale dám si spíš menší pauzu, než se do něj pustím.

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Lilly Lucas se stala jednou z mých jistot kvality. Proto, když jsem viděla možnost stát se ambasadorem této knihy a číst ji ještě dřív, tak jsem zkusila štěstí a povedlo se.

V této knize je nám představen úplně nový pár, který z předchozích dílů ještě neznáme. Elara, vnučka Molly, která je v Green Valley známá svým dýňovým koláčem a Noah, syn místního faráře. Moc se mi líbilo to, jak se seznamovali. Sice mi trošku chybělo prostředí lyžování nebo snowboardingu, který jsem si v předchozích dílech opravdu oblíbila, ale i tak byl návrat do Green Valley jako návrat domů.

Postavy byly skvělé. Oblíbila jsem si je už od začátku. Také se tu objeví postavy z předchozích dílů, takže jsem měla opravdu stejný pocit jako u čtení série Znovu od Mony Kasten.

Autorka jasně ukazuje, že psát prostě umí a já ten její styl naprosto miluju! Je to čtivé, vtipné a děj je skvěle vystavený.

Takže pokud se vám líbily předchozí díly, tak tenhle musíte mít taky, protože je stejně skvělý.

Hitlerův otec Hitlerův otec Roman Sandgruber

Ať si každý říká, co chce, Hitler patří k osobnostem, které opravdu změnily naše dějiny. Bohužel všichni víme, jaká zvěrstva tenhle člověk napáchal a kolik nevinných lidí kvůli němu zemřelo. Ale schválně, kolik z vás se opravdu zajímalo o to, jaký doopravdy byl? Jakou měl rodinu? Jaký byl jeho život před válkou?

To vše se dozvíte z této publikace, která nám přiblíží nejen malého a mladého Adolfa Hitlera, ale hlavně jeho otce a dětství.

První zhruba polovina knihy je zaměřena na Aloise, což byl úředník, který se pořád za něčím hnal. Chtěl víc peněz, další manželku, hospodářství a mnoho dalšího. V knize je několikrát zmíněno, že to asi nebyl úplně nejlepší otec, který by se svými dětmi trávil čas. V Hitlerově rodině to fungovalo spíše tak, že otec byl přísný pedant a tou láskyplnou byla matka.

V dalších částech knihy, po Aloisově smrti, se kniha více věnuje dětství a mládí samotného Adolfa.

Kniha je také doplněna zajímavými obrázky, dopisy apod. Je dobré graficky zpracovaná, nicméně jazykově je to trošku náročnější čtení, protože životy celé rodiny jsou zde zpracovaný opravdu podrobně, takže já osobně jsem u toho nevydržela delší dobu a musela jsem to prokládat i jinou knihou.
I tak ale musím říct, že koho zajímá persona Adolfa Hitlera, tak s touhle knihou určitě nešlápne vedle a dozví se určitě mnoho zajímavých informací.

31.08.2022 3 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Neonoví bohové jsou vlastně převyprávěním příběhu Háda a Persefony. Nicméně kniha je výjimečná tím, že autorka spojila antickou mytologii a moderní svět. Na knihu jsem si brousila zuby už od Bookstormingu a díky skvělému představení knihy jsem věděla, že mám očekávat retelling, který je okořeněný pár pikantními scénami. I takových většinu chybí nějak více rozpracovaná dějová linka. Ale tady? Děj je rozpracován opravdu dobře. Linka je plná zvratů a pikantní scény dokreslují tvořící se vztah mezi Hádem a Persefonou.

Také se mi líbilo jak autorka zbořila stereotyp zobrazení Háda jako takového toho strašáka Olympu. Hádes nám ukáže i svou druhou stránku a ta si mě hned získala. I Persefona byla skvělá hlavní postava, sama o sobě je silná osobnost, i když nám na začátku ukázala masku sluníčkové poslušně dcerušky, brzo zjišťujeme, že je mnohem víc. Nečeká, až ji někdo umete cestičku a až za ni všichni všechno vyřeší. Nebojí se sama vzít situaci do svých rukou a ochránit své milované.

Knížka se četla opravdu dobře. Je čtivá jak blázen a děj plyne opravdu skvěle. Autorčin styl mi sedl, příběh je originální a opravdu se těším na další díly ze série Temný Olymp, které mají být o dalších postavách.

31.08.2022 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Když jsem tuhle knihu viděla poprvé říkala jsem si: no jo, to bude klišé, ona bohatá dcerka, on bodyguard. Přiznám se, že se mi do toho moc nechtělo. Jenže pak začala kniha sklízet nadšené ohlasy a já si řekla, že to musím zkusit a ještě ten den jsem si ji objednala. A jsem za to neskutečně ráda.

Příběh Ivy a Ryana si mě získal už od začátku. Je to plné vtipných momentů, zakázané lásky a dostanete i nějaké to drama. Poznáte, že i když žijete v luxusu a o peníze nemáte nouzi, ne vždy je to život snů. Ivy by vám mohla vyprávět. Ryana si oblíbit prostě musíte. Je oddaný své práci, dokáže vše hned vyřešit s chladnou hlavou a je úplným opakem Ivy, která do všeho jde po hlavě.

Prostředí univerzity mám v knihách ráda a tady tomu není jinak. Měla jsem stejný pocit jako bych byla zpět ve Woodshillu v knihách Mony Kasten.

Kniha je samozřejmě čtivá jak blázen a kdybych na ni měla víc času, tak za dva dny už nemám co dělat. Ale já ji tak strašně nechtěla dočíst a šetřila si ji, co to šlo.

28.08.2022 5 z 5

Tvorbu Tima Burtona miluju uz strašně dlouho, jeho filmy mám nakoukané snad skoro všechny. Proto, když jsem se dozvěděla, že existuje i kniha, musela jsem ji mít.
Jenže ejhle, taky jsem pěkně rychle zjistila, že se kniha nedá sehnat už několik let.
Dlouhé roky jsem koukala po bazarech, ale marně. Částky za tuhle knížku byly opravdu vysoké.
Proto, když jsem viděla video u Míši @radsi_knihu o tom, že vychází nové vydání u @dybbuk_1, hned jsem utíkala objednat a málem se štěstím rozbrečela .

Ale teď už k samotné knížce... Obsahuje básničky, u kterých naprosto přesně poznáte, že jsou od Tima Burtona. Každá postavička z každé básničky je morbidní a jde vidět, že autor má rád černý humor. Na začátku jsem si říkala, že si budu lepíkovat básničky, které se mi budou líbit víc než jiné. Jenže už u třetí jsem to vzdala, protože bych lepíkovala úplně každou. Je to přesně to, co mám na Timu Burtonovi ráda ️.

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Musím se přiznat, že teď jsem dlouho žádnou knihu o koncentračních táborech nečetla. Rozhodla jsem se to napravit a sáhla jsem po Elizině tajemství, které mi doma leželo už dlouho. A příběh je opravdu syrový...

Sledujeme zde Elizu, která si vydělává podvody v kasinech se svým společníkem Karlem. Za několik let se i ona, jakožto Polka dostane do Osvětimi. Zde si prochází několika pracovními pozicemi. Jak už název napovídá (placená láska), skončí právě v Osvětimském nevěstinci.
Nikdy jsme žádnou knihu o táborových nevěstkách nečetla, proto bylo zajímavé dozvědět se něco víc i o této pracovní pozici. Naprosto chápu ty ženy, proč tam šly. Měly mnohem víc jídla, pracovaly v teple a přes den měly více méně volno. Nikdo nemá právo je za to soudit. V téhle situaci prostě chtěly přežít. Taky za to některé zaplatily mnohem větší cenu.

Příběh jako takový je skvěle napsaný. Na začátku poznáváme Elizu před válkou. Do toho se prolíná ještě jedna dějová linka a to po válce a hrdinkou této linky je Anna. Matka esesáka Wolfganga, která se snaží zjistit, jak velkou roli její syn měl v systematickém vyvražďování nevinných lidí.

Co mě ale extrémně mrzí je druhá půlka knihy. Ne z příběhového hlediska, ale kvůli korekci textu. Přišlo mi, že se na ten text snad nikdo ani nepodíval. Chyběly tam celá slova (místo oči zalité slzami bylo oči é slzami), opakovala se vztažná zájmena se, si, opakovala se i písmenka (např pokud o o útěk) a tak dále. Je to škoda, neskutečně mě to rušilo od čtení. První půlka přitom byla bez chyb.
Taky bych vytkla extrémně dlouhé kapitoly. Ale to je moje osobní preference, mám radši kratší kapitoly, které odsýpají.

Takže příběh za mě byl super, někdy jsem si teda klepala na čelo kvůli chování Elizi, ale bůhví, jak bych se v takových situacích zachovala já. A ta korekce textu to za mě dost zkazila.

28.08.2022 4 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Od této tvůrkyně jsem zkusila už Že života knihomolky a to mě dost bavilo. Proto jsem se rozhodla zkusit další stripy z pera Debbie a opět nezklamala. Opět jsem se v pár věcech viděla a u pár věcí jsem se zasmála. Takže pokud hledáte milou jednohubku, u které si dokonale odpočinete a zasmějete se, tak jsou tyto stripy přesně pro vás

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Knihy z právnického prostředí vlastně moc nečtu, proto je Kolotoč svým způsobem unikátní. Prostředí se mi líbilo. I dějově to bylo zajímavé. Co mi ale bohužel vadilo bylo to, že jsem se vlastně do knihy pořádně nezačetla. Přišlo mi to jen takové povrchové. Možná to bylo i tím, jak rychle se střídal pohled Olky a Piotra. Kolikrát to bylo totiž už po půl stránce.

Postavy mi celkem sedly, ale není to ten typ postav, za které bych dýchala a četla rychle dál a dál, abych věděla, že vše bude ok.

Co se ovšem nedá upřít, tak je čtivý styl psaní. Ono se to u těchto žánru vlastně i celkem očekává. Četli se to dobře, jen jak už jsem zmínila výš, bylo to takové povrchní. Jen tak jako zmínka sem, zmínka tam.

I tak ale v rámci žánru povedená kniha a pokud vás baví právnické prostředí, nebo jen chcete zkusit něco zajímavého, tak je Kolotoč přesně pro vás.

28.08.2022 4 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

V tomto díle pokračuje příběh Cat a Bonese. První případ se v podstatě vyřešil a v tomto díle je Cat na stopě svému otci.

Cat je skvělá hlavní hrdinka. Dokáže sarkasticky utřít kde koho a ničeho se nebojí. Jen by měla Bonesovi občas víc věřit, přece jen o světě upírů, ve kterém se Cat nyní nachází, toho ví víc než ona. Bones je pořád stejně skvělý. Baví mě to, jak i přes to, jak mocný je, umí dát najevo to, co cítí a je upřímný za každé situace.

Autorka už v prvním díle ukázala, že psát prostě umí. Děj plyne, místy jsem se i zasmála. Autorka to má dobře promyšlené. Nechybí ani akce a napětí. Jiskření mezi hlavními hrdiny je uvěřitelné a fakt jim fandím.

Sice to nepředčilo první díl, ale i tak to miluju ️. Myslím, že se z téhle série stává další moje srdcovka.

04.08.2022 5 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Lindu jsem si oblíbila hned od první stránky. Byla tak odhodlaná splnit svůj úkol. Cestu k Damiánovi jsem si chvíli hledala. Byl tak zatvrzelý a házel vinu na všechny okolo, to mi zpočátku moc sympatické nebylo.
Oblíbila jsem si i další vedlejší postavy. V podstatě všichni obyvatelé Haciendy de los Caballos Blancos (doufám, že jsem to napsala správně ) mi byli sympatičtí.
Hlavním rozdílem od jiných knih německé stáje, který mě hned bouchl do očí, byl věk postav. Doteď jsem byla zvyklá, že postavy knih německé stáje jsou spíše mezi 20-30. Jenže tady bylo Lindě 31 a Damiánovi 38, ale určitě to nebylo na škodu. Postavy se chovali vzhledem ke svému věku, jen tam byl jeden takový moment, kdy jsem nechápala a říkala si, že se zachovali jak ukvapení puberťáci.

Prostředí Španělska byla skvělá změna. I stále se vracející téma koní. Řešíme tu samozřejmě minulost postav, to nesmí chybět. Oceňuju, že v knize narážíme i na téma deprese, které je zde ale podáno velmi dobře.

Takhle to zní opravdu skvěle, ale jedna věc mi docela vadila. A to byla rychlost příběhu. Ano, je to čtivé jak blázen, to nikdo nepopírá. Ale knihy má kolem 300 stránek. Děj se mi zdál dost zrychlený. Vztah mezi hlavními hrdiny se vyvinul za mě strašně rychle, až jsem si říkala, jestli je to vůbec možné. Autorka se klidně mohla více rozepsat a ten vztah mezi Lindou a Damianem vyvinout trochu pomaleji, pro mě by to bylo mnohem víc uvěřitelnější.

I tak si knížka určitě zaslouží vaši pozornost, jen nečekejte nějaké Slow burn.

04.08.2022 4 z 5