eliska2126 eliska2126 komentáře u knih

Tenebris Tenebris Michaela Brnková

Dlouho jsem žádné fantasy nečetla, ale musím říct, že při čtení Tenebrise doslova lítaly jiskry.

V knize sledujeme Stellu, která se vlivem okolností ocitne na zámku tajemného Tenebrise a začne odhalovat tajemství jeho světa. A zjišťuje, že se jeho svět trochu liší od toho našeho, i když všichni žijí ve světě lidí.

Už když začnete knihu číst, tak je vám jasné, jak to celé vlastně dopadne, a sice, že ti dva skončí spolu. Jenže...! Kromě toho, že Tenebris se Stellou budou spolu, jsem pak neodhadla absolutně nic! Autorka mě dokázala překvapit spoustou zvratů, které jsem absolutně nepředvídala. Bavilo mě odhalovat tajemství jak Tenebrise, tak jeho světa. Moc se mi líbila i chemie mezi nimi. Doslova lítaly jiskry!

Poslední asi třetina knihy obsahuje jiný příběh ze stejného světa. Poznáváme zde blíž Stellinu kamarádku Katrin, která se sbližuje s Maximianem. Opět - je vám jasné, že ti dva skončí spolu, ale cesta k cíli je plná překvapení. Zároveň zde pokračoval i příběh Stelly a Brise.

Musím se ale přiznat, že ač měly obě dvojice chemii skvělou a jejich příběhy mě opravdu bavily, tak mám radši tu část se Stellou a Brisem.

Jak už mnohokrát autorka ukázala, tak psát prostě umí. Její knihy mě baví a Tenebris se určitě zařadí mezi TOP ke Konfliktu. Svět, ve kterém se příběhy odehrávají, je skvěle vymyšlený a okamžitě mě vtáhl.

Knihu opravdu doporučuju. To prostě chcete číst! A mimochodem, viděli jste tu obálku? Tu má na svědomí @sanny_book_photo a myslím, že to se jí sakra povedlo!

Království hříchu Království hříchu Meghan March

V Království hříchu se nám uzavírá příběh Lachlana Mounta a Keiry Kilgoreové. Jak se dalo očekávat, jejich vztah přerostl z pouhého splácení dluhu v něco víc (ale šlo vždycky jen o dluh?).

Konečně jsem tady dostala tu zápletku, u které jsem přestala dýchat a otáčela stránky s otevřenou pusou. Takové překvapení jsem fakt nečekala, ale dokonale mi do příběhu zapadlo. Všechno z předchozích dílů se spojilo a vysvětlilo. Dostali jsme ucelený obrázek Mountova života a to mi pomohlo pochopit, proč dělá určité věci, tak jak je dělá.

Za mě, můžu celou sérii jen a jen doporučit. Dlouho se mi nestalo, že bych stihla knihu přečíst za tak krátkou dobu. A určitě se brzo pustím i do Savage trilogy

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Ve Vzdorující královně pokračuje příběh Lachlana Mounta a Keiry Kilgoreové. Dostáváme se víc do hloubky a hodně se mi líbilo, že jsme dostali možnost nahlédnout do minulosti Mounta.
Prohlubuje se taky vztah mezi hlavními hrdiny a i jim samotným už to začíná docházet.

První díl konci jedním dost nečekaným zvratem a nějak jsem doufala, že to autorka trochu využije a v tomhle díle to nějak rozvine, což se bohužel nestalo. I tak tam, ale bylo hodně zajímavých zvratů, které mi to, dá se říct, vynahradily.

Jak už jsem psala u předchozího dílu, autorčin styl psaní je opravdu čtivý, příběh má spád a knihu máte přečtenou za chvíli.

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

V něčem mi kniha připomíná knihu Cizí dluh, ale je to mnohem lepší. Asi to bude tím, že v obou knihám se řeší dluh hlavní hrdinky. Jen musím přiznat, že Mount a Keira jsou mi značně sympatičtější. Mají za mě i lepší chemii než Jessica a Liam. Jen proč proboha se Mount jmenuje Lachlan? Naštěstí ho Keira oslovuje Mount, ale když se objevilo jeho křestní jméno, nemohla jsem si pomoct a viděla spíš slovo lachtan.

Na příběhu se mi líbí temná atmosféra, chemie hlavních postav, tempo knihy a styl psaní. Je to opravdu čtivé, takže za den dva máte přečteno (pokud zrovna nemáte zkouškové jako já).

Ve finále hodnotím knihu velmi kladně a doporučuju jak jen se dá. Už mám rozečtený dokonce i druhý díl a myslím, že bude o krapet lepší dokonce než ten první.

08.04.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

U knížek od Colleen Hoover to u mě chodí tak, že objednávám cokoliv, co vyjde, ani si vlastně nečtu anotace. A takhle stejně to bylo i u Kosti v srdci. Neměla jsem nejmenší tušení o čem budu číst, jen jsem věděla, že to určitě bude skvělé.

V tomto příběhu sledujeme příběh Beyi, která se po smrti matky stěhuje na prázdniny ke svému otci, kterého sotva zná. Během dne tak získává nejen otce, kterého roky neviděla, ale i nevlastní matku a také nevlastní sestru. Seznamuje se také se Samsonem a Marcosem. A právě Samson Beyu zaujme. My během čtení zjišťujeme, že Samson skrývá mnohem víc tajemství, než jsme si mysleli.

Beya byla super hlavní hrdinka. I přes to všechno, čím si musela projít, byla silná. A Samson? Ten byl tajemný jako hrad v Karpatech a konec mě opravdu překvapil.

Už se tady budu opakovat po milionté páté, ale Colleen je spisovatelka s velkým S! Její styl psaní je čtivý a dokáže do knih dostat těžší témata, ale zpracovat to takovým stylem, že vás kniha na začátku pohltí a na konci vyplivne.
Je sice pravda, že mám od Colleen stále větší favority, každopádně i tak mě Kosti v srdci dostaly a opět emočně rozložily.

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Na druhý díl série Osobní strážce jsem se moc těšila. Už první díl si mě získal a můžu říct, že Stella Tack se stylem psaní vyrovná dokonce i mé oblíbené Moně Kasten. Mám z jejích knih opravdu podobné pocity jako u série Znovu, kterou opravdu miluju .

Zatímco v první díle jsme sledovali bodyguarda Ryana, který měl za úkol chránit studentku Ivy, v tomto díle se role obrací a máme tu bodyguardů Silver, která má chránit prince Nového Skotska Prescota.
Silver byla opravdu skvělá hlavní hrdinka, vystupuje zde jako silná nezávislá žena, která je připravená své klienty bránit tělem. Jenže málokdo chce jako bodyguarda dívku. Shodou okolností se ocitne v Kanadě a potkává Prescota. Přiznám se, že z něj jsem zpočátku měla pocit, že to bude trochu takový ňouma. Jenže jak poznáváte jeho příběh a jeho minulost, tak si říkáte, že to asi nebude jen ten ňouma.

Autorka zde dokázala vykreslit i příkoří postavení královské rodiny. Spoustu paparazzi, nemáte chvíli klidu a jak nám v příběhu sdělil Prescot, život členů královské rodiny nepatří jim. Styl psaní je opravdu čtivý, během včerejška jsem neměla problém přečíst většinu knihy, dnes jsem dočítala posledních 100 stránek. Hodně zvratů mě opravdu překvapilo, ale dávaly smysl a do příběhu hezky zapadly.

Jen jednu maličkou výtku mám a to, že se mi víc líbila chemie Ryana a Ivy. Nevím proč, i tak byli Silver a Prescot skvělí!

Dôvera Dôvera Michaela Brnková

Dôvera je už druhý díl ze série Nekompromisní a jsem moc ráda, že stejně jako loni Konflikt, je tohle moje první kniha roku 2023.
V knize sledujeme tajemného Haltona a pěkně drzou Lexi. Nechápu, jak to autorka dělá, ale její knihy mě vždycky úplně překvapí. Mnoho zvratů, které v knize najdete, tak jsem opravdu nečekala.
Hodně se mi líbilo prostředí britské monarchie. Příběh se odehrává na zámku na samotě a strašně se mi líbila změna, kdy přicházíme do chladného zámku s chladným pánem, ale jak postupujeme příběhem, tak se ze zámku stává krásné místo plné skvělých lidí.
Postavu Lexi jsem si oblíbila už na začátku a její výdrž při poznávání tajemného a chladného Haltona jsem obdivovala.

Autorka nám už několikrát ukázala, že prostě psát umí. Její knihy mě vždy vtáhnou na začátku příběhu a vyplivnou na konci. Děj plyne a vy ani nevíte jak, ale stránky mizí pod rukama rychlostí blesku.

Jediné, co bych ani ne tak vytkla, jako spíše podotkla, je to, že se mi víc líbila chemie postav z prvního dílu Konflikt. Takže já jsem team Nerisa.

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Hotýlek na Islandu je opravdu milý příběh Lucy, která na začátku knihy vlivem okolností dostává padáka z velice prestižního hotelu a je nucena přijmout místo ředitelky hotelu na samotném Islandu.
Zde se setkává se spoustou skvělých lidí, kteří vytvoří tým a společně dokážou hotel opět postavit na nohy.

Lucy mi bylo ze začátku dost líto a byla jsem opravdu zvědavá, co se jí stalo, že ji z předchozí práce vyhodili. Ale jinak mi bylo sympatické její odhodlání. Alex mi byl také sympatický a jeho sbližování s Lucy (to není spoiler, všichni to tak nějak čekáme, ne? ) bylo pozvolné a romantické.

Přiznám se, že jsem ze začátku měla trochu problém se začíst a musela jsem si zvyknout na styl psaní. Ale ve finále se mi příběh líbil a určitě se brzo pustím do dalšího dílu.

31.12.2022 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Přiznám se, že jsem se trochu bála hokejového prostředí, ale byla to naprostá paráda. Není to je o tom, ale i o prostředí univerzity. Autorka také dokázala do průběhu zakomponovat pár těžších témat. Třešničkou na dortu jsou postavy. Hanna byla opravdu super postava s prořízlou pusou a snad jako jediná nepadala Garrettovi k nohám. Garrett mi byl sympatický také už od začátku. Byl tvrdohlavý a bylo mi jasné, že nenechá Hannu být, dokud mu na doučování nekývne. Taky mě bavily jeho hlášky, u těch jsem se opravdu nasmála.

Celá kniha je opravdu skvěle napsaná. Kromě těžších témat, které jsem už zmínila, v knize najdeme také nečekaně zvraty, ale všechno to dává smysl a je to opravdu čtivé. Důkazem je moje kamarádka, která to přečetla za den (a to to není žádná velká čtenářka).

Takže za mě opravdu velký doporučení a už chápu, co na této sérii všichni tak mají.

31.12.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak jo, myslím, že u téhle knihy si řeknete buď wow nebo fuj, co to je. U mě se to dost střídalo. Když jsem začínala, říkala jsem si wow. Námět knihy je opravdu originální. Všechna zvířata na světě jsou nakažená virem nebezpečným pro lidi a proto je nutné je vyhubit. Jenže, kde vzít maso na spotřebu? Ano, začnou se chovat lidé určení na porážku a následnou spotřebu.

Hlavní postava Marcos mi byla opravdu sympatická. Bylo vidět, že mu není příjemné, kam se svět dostal a jak to tak teď vypadá. Bylo mi ho i líto kvůli určitým událostem v jeho životě.

Styl psaní autorky je dost zvláštní. Ocenila bych více přímé řeči místo té nepřímé, které tam bylo mnohem víc. Cením ale krátké kapitoly, díky kterým příběh více odsýpal. V knize se mi líbilo i pár myšlenek. Víckrát jsem si ale řekla právě to fuj, proč to tam autorka vůbec dala?

Na konci knihy dostal příběh úplně jiný směr, než jaký jsem čekala a upřímně? Marcos ztratil veškeré mé sympatie.

31.12.2022 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Řekla bych, že Vánoční koleda už je taková vánoční klasika. Přiznám se, že jsem příběh dříve sledovala jen jako film, ale letos jsem si řekla, že si ji konečně pořídím jako knihu a během Vánoc si ji už přečtu. Každoročně jsem totiž vždycky četla Můru noční předvánoční a myslím, že si koledu zařadím na vánoční rereading i příští rok.

Myslím, že všichni víme, o čem Vánoční koleda je. Sledujeme zde velmi bohatého obchodníka Ebenezera Scrooge, který je ale tak lakomý a zlý, že ho nikdo nemá rád. Jednou v noci ho ale navštíví jeho zesnulý obchodní partner Jakub Marley a varuje ho, že jestli se nezmění, dopadne velmi špatně. Následující noc jo navštíví tři duchové, kteří mají za úkol přivést Ebenezera k rozumu.

Vánoční koleda určitě patří mezi nesmrtelné příběhy, které vás donutí zamyslet se nad určitými věcmi. Tohle je asi zatím nejlepší vydání příběhu, které jsem našla, každopádně mi tady dost vadilo překládají jména Scrooge na Skruž. Pořád jsem měla před očima ten betonový kruh u studny, kterému se také říká skruž.

31.12.2022 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Jako první je u téhle knížky důležité říct, že musíte vědět, do jakého žánru vlastně jdete. Je to DARK BULLY ROMANCE - to znamená, že se zde bude vyskytovat šikana, násilí apod. Než se do něčeho takového pustíte, zjistěte si, co za žánr vlastně čtete, protože za mě není fér odsoudit knihu na základě něčeho, co se vám nelíbilo, ale je to typické pro ten žánr. Ale teď už k samotné knížce.

Já jsem věděla do čeho jdu. Aspoň žánrově. Sledujeme příběh Aidana Kinga, krále Royal Elite school, a Elsy, školní vyvrhelky, na kterou si všichni zasedli. Elsa se mi jako postava opravdu líbila. I přes to, co se jí dělo, byla silná a snažila se zůstat nad věcí, chtěla dokončit školu a dostat se na Cambridge. Aiden byl klasický král školy. A je to přesně ten typ mužského "hrdiny" o kterém vás baví číst, ale doma byste to nechtěli. Je majetnický, extra žárlivý, ale myslím, že jeho city k Else ho kompletně vykolejily.

Jsem zvědavá, jak to s nimi bude pokračovat dál, protože na konci knihy bylo nastíněno nějaké tajemství a jsem přesvědčená o tom, že je Aiden součástí Elsiny minulosti, kterou si ona ale nepamatuje (to ale zjistíme doufám v druhém díle).

Autorčin styl psaní mi opravdu sedl a určitě to není poslední kniha, kterou budu číst. Příští rok vyjde druhý díl a už teď ho netrpělivě vyhlížím.

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Nechápu, jak to autorka dělá, ale i když v každém díle připraví pro Cat a Bonese další a další překážky, ani jednou jsem si neřekla: "pane bože, už zase něco? Ti dva nemají chvíli klidu."
Přijde mi, že je to díl od dílu lepší a lepší.

Další věc, kterou na sérii miluju je chemie mezi Bonesem a Cat. Jejich charaktery nejsou ploché, každý je jedinečný a to, jak to mezi nimi jiskří, je neskutečné.
Je pravda, že v tomhle díle jsem byla napjatá jak kšandy, protože to s hlavními hrdiny nevypadalo moc dobře. Připomněli chyby, které lidé dělají v reálném partnerském životě a to byl nedostatek komunikace. Takže jsem hltala stránku za stránkou, abych zjistila, jak to s nimi dopadne.

Celou tuhle sérii můžu jen a jen doporučit, je to čtivé, příběh má spád a já se nemůžu dočkat až se pustím do dalších třech dílů, které na mě doma už čekají.

Nelidské zdroje Nelidské zdroje Monika Petrlová

Hned na začátku se přiznám, že tohle je jedna z mála povídkových sbírek, které jsem vůbec kdy přečetla. Povídkám se zkrátka celkem vyhýbáme, vlastně ani pořádně nevím proč. Možná proto, že mě spíš baví ucelenější příběhy v jedné knize, ale těžko říct.

Sbírka Nelidské zdroje obsahuje povídky, které poukazují na problém lidí komunikovat. Všichni všechno ví nejlíp, všichni jsou nejlepší a všichni se mají čím pochlubit.
Povídky jsou fajn, oddechové a jednoduše napsané. Některé jsou vtipné, z jiných mi bylo celkem smutno, když jsem si uvědomila, že to takto v našem přemoderním světě opravdu funguje.
Příběhů je zde opravdu dost, takže si každý najde ten svůj. Mně se hodně líbily povídky Šťastná náhoda nebo třeba Laktaportál. Na druhou stranu tu byly i povídky, které mě příliš nenadchly, například povídka O ničem byla opravdu o ničem a u povídky Plán mi zase vadila hlavní hrdinka, která se za každou cenu snažila sehnat bohatého manžela, protože jí samotné se pracovat nechtělo.

Jak říkám na své si opravdu přijde opravdu každý a je to jako s každou sbírkou, některé povídky se mi moc líbily, některé méně, ale za sebe můžu říct, ať této sbírce dáte šanci.

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Já mám autorky, od kterých čtu vše, dokonce dvě. Je to Colleen Hoover a právě Jo Watson.
Jo Watson si mě získala knížkou Mám tě ráda, nemám té ráda, kterou jsem četla už před pár lety. Od té doby si kupuju vše, co vyjde. Proto jsem i dlouho sháněla tuto její prvotinu, kterou se přiznám není úplně snadné sehnat. Ale povedlo se a příběh stojí opravdu za to.

V knize sledujeme Lilly, kterou na začátku knihy opustí teď už ne budoucí manžel, pár minut předtím, než mají stanout před oltářem. Nepříjemné, že? Lilly se pochopitelně zhroutí a dlábí se zmrzlinou na gauči. Pak ale dostane ztřeštěný nápad. Pojede sama na líbánky do Thajska. Ani netuší, jakou souhru okolností, které ji změní život, tím spustí.

Na příběhu jde maličko vidět, že je to autorčina prvotina. Většinou mě její knížky na začátku vtáhnout a vyplivnou na konci. Tady byl ale trošku pomalejší rozjezd a měla jsem malinko problém se začíst. I tak jsem si ale příběh užila, protože hlavní hrdinka se svým osudem popere skvěle a i před ne úplně šťastný začátek, je kniha plná humoru a vtipu.

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Když jsem před časem přečetla Jeho banán, což je první díl této střelené série, tak jsem si říkala, že to bude taková oddechová série, která neurazí ani moc nenadchne. A i u druhého dílu jsem si to potvrdila.

Druhý díl má lehkou návaznost na ten první, ale jen postavami a tím, že si vyspoilerujete to, jak skončil banán. V Jejich třešničkách sledujeme Bruceova bratra Williama a chudou pekařku Hailey.
Na to, jak mi byl v banánu William sympatičtější než Bruce, tak v tomto díle jsem si už nebyla tak jistá. Jedna z Williamových vlastností tam působila trochu jako pěst na oko. Nehodilo se mi to tam a přišlo mi, že tam autorka vecpala tuto věc, aby příběh něčím ozvláštnila, ve finále to působila dost na sílu. Prostě mi to k Williamovi nepasovalo.
Naopak Hailey mi byla sympatická už od začátku. Plusový bod měla i za to, že je pekařka, což je i moje oblíbená činnost. Navíc měla super babču, která měla mladický nadhled a vždycky věděla, co říct.

Pak nastalo pár situací, nad kterými jsem jednoduše kroutila hlavou. Když William odejte, aby si s Hailey promluvil, jak sám řekne a pak k ní přiletí a nenechá ji říct ani půl slova, to jsem opravdu moc nepobrala. A tohle se stalo ještě v pár případech.

Knížka je napsaná opravdu čtivě a do dalších dílů se určitě pustím, jen to není nějaké přelomové čtení, takže to od toho čekat nemůžete. Hezky si u toho odpočinete, vypnete mozek a příběh vás i vtáhne.

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Já se přiznám, že jsem obrovský fanoušek True crime. Vždycky mě to podivně fascinovalo. Pro ty z vás, kdo to mají stejné můžu určitě doporučit podcast @opravdovezlociny. Holky vypráví různé zločiny, ale tak příjemně to odlehčí, že to je opravdu super na poslech.

Po vydání byla tato knížka opravdu všude. Všichni z ní byli nadšeni a když jsem viděla, že je o Tedu Bundym, tak jsem ji musela mít taky. Podle recenzí jsem čekala něco opravdu WOW!
A to se bohužel u mě nestalo, ale hned vysvětlím proč. Já už prostě o Tedovi skoro všechno tohle věděla. Pro mě tam bylo strašně málo nových informací, takže mě čtení moc nebavilo.

Na druhou stranu říkám, že pro někoho, kdo o Tedovi nevěděla nic nebo věděl jen velmi málo, tak je tahle kniha jako dělaná. Je detailně zpracovaná, obsahuje i fotografickou přílohu a příběh Teda je napsaný opravdu spíš jako příběh než jako biografie. Nicméně i tak bych se obešla bez sáhodlouhých popisů toho, co autorka v té době dělala, přece jen jsem si knihu koupila kvůli Tedovi, ne kvůli Ann.

Já sama bych knize dala asi 3 hvězdičky, protože mi nic nového nepřinesla. Chci tady ale zohlednit to, že pro nováčky ve světě true crime to bude pecka.

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Přiznám se, že tohle není moje první setkání s touhle knížkou. Četla jsem ji už před pár lety ještě na gymplu jako maturitní četbu. Už tehdy jsem z ní měla dost rozporuplné pocity, protože z téhle knížky mít dobrý pocit snad ani nejde.

Příběh je o mladém násilnickém zločinci Alexovi. Děj je vlastně celkem prostý. Kniha je rozdělena do tří částí.
Alex je vůdcem čtyřčlenné skupinky násilníků, kteří chodí po Londýně a okrádají, mlátí a znásilňují každého, koho potkají. Zkrátka konají super násilí, jak tomu sami oni říkají. Jenže jediného Alexe pak chytne policie a ten se pak musí vypořádat s následky svých činů.

Musím přiznat, že z Alexe a jeho frendíků (jak je sám v knize označuje) mi bylo opravdu na zvracení. Vím, že to tak autor zamýšlel, ale nikdy jsem k hlavní postavě neměla takový odpor. Alex byl úplný psychopat, bez špetky jakéhokoliv citu než hněvu a myšlenek na to, jak moc každému ublíží.

Chvíli mi také trvalo, než jsem si zvykla na "jazyk týnů", kterým hlavní postava a jeho kamarádi mluvi. Objevuje se zde opravdu spousta anglicismu (lukovat - koukat, hendky - ruce,...), rusismů (chorošnyj - dobrý,...), také německých výrazů a spoustu dalších cizích slov. Díky bohu je vzadu v knize slovník, takže jsem občas nakoukla, co které slovo znamená.

Po tom, co vše jsem teď napsala, tak to asi vypadá, že se mi knížka vlastně nelíbila. Je docela paradox, že je to právě naopak. Hodnotím knížku jako skvělý psychologický vhled do kriminality mezi mladými lidmi. To, jak je to napsané, svědčí účelu, byť se to čte celkem špatně.
Takže tuhle knížku můžu doporučit, jen prosím zvažte, jestli to super násilí na vás nebude moc.

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Série Noční lovci patří k mým srdcovým záležitostem. Jako mladší jsem na ni chodila do knihovny, proto je pro mě teď taková nostalgie znovu číst po letech znovu příběh Cat a Bonese.

Toto je v pořadu už třetí díl, proto se zde nebudu rozepisovat o ději, abych nevyspoilerovala předchozí díly. Postavy Cat a Bonese jsou za mě jedny z nejlépe napsaných postav, které jsem kdy četla. Občas mám v knihách problém, že vztah mezi hlavními postavami je plytký a chemie trochu pokulhává. Ale tady? Mezi Bonesem a Cat to jiskří jako blázen a jejich vztah je opravdu uvěřitelný.

Kniha je vlastně Urban fantasy, takže děj je zasazen do našeho světa. I tak ale zjišťujeme, že v našem světě je hromada dalších bytostí, které rozhodně lidmi nejsou. S každým díle roste napětí a čekáte, co dalšího budou muset Bones a Cat překonat.

Za mě jedno obří doporučení. Já tuhle sérii prostě miluju a určitě to není naposledy, co ji čtu.

11.12.2022 5 z 5

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Elena Favilli

Když jsem se před časem pouštěla do prvního dílu Příběhů na dobrou noc pro malé rebelky, hrozně se mi zalíbil ten koncept představení významných i když ne tak známých žen naší minulosti. Je pravda, že z prvního dílu jsem žen znala více. I tak se mi ale líbilo číst o ženách, které toho tolik dokázaly, bohužel jejich jména nejsou tak známá.
Líbí se mi, že jsou zastoupeny ženy různých národností a také různých profesí. Psaní je přístupné pro děti a délka každého příběhu je tak akorát na pohádku před spaním.

Takže i druhý díl můžu jen a jen doporučit, pokud se vy chcete něco dozvědět o ženách naší minulosti nebo pokud to chcete předat vaším dětem.