eliska2126 eliska2126 komentáře u knih

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Na tuhle autorčinu novinku jsem byla moc zvědavá už od představování novinek na bookstormingu. Od autorky jsem totiž četla už dvě knihy z předchozí série Objekty touhy - Jeho banán a Její třešničky a líbilo se mi, že jsou to takové nenáročné, oddechové a místy i vtipné příběhy. Proto jsem byla zvědavá, kam dál se autorka posunula s touto její novou sérií.

Tahle série bude vyprávět příběh tří bratrů Kingových a tři nejlepších kamarádem, které si před lety dali slib, že nikdy nebudou mít nic společného ani s jedním bratrem Kingem. Je nám ale všem jasné, že to asi tak úplně nevyjde.

Jenom ne Rich popisuje příběh prvního bratra Richarda a Kiry. Všichni víme, jak to bude zhruba probíhat, kniha nepřinesla žádné překvapení a světe div se, skončí spolu. Přesně jak jsem předpokládala, tak kniha je úplně oddechová, nemusíte u ní přemýšlet, i se místy celkem pobavíte a zasmějete. Bratři mi byli sympatičtí, Kira taky, ale kdo mě opravdu vytáčel, byly zbylé dvě kamarádky - Miranda a Iris, které lpěly na dodržení slibu, ať to stojí, co to stojí, a dávali to Kiře patřičně vyžrat. Za mě se takhle kamarádky prostě nechovají.

Za mě je tenhle příběh opravdu nenáročný a odpočinkový a vlastně si říkám, proč ne. Jen na ten zadek jsem si z něj nesedla.

23.07.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Když jsem tuhle knihu viděla ještě tenkrát v edičáku, říkala jsem si, že to nutně musím zkusit. Já thrillerům moc nedám, ale tady mě zaujal prvek true crime, které mě opravdu zajímá. Říkala jsem si, že to bude sakra něco a že se do toho hned pustím. Jenže pak přišly první recenze a hodně z nich knihu hodnotilo jako průměr. Proto jsem byla moc ráda, když jsem se ke knize dostala v rámci štafety u Barči @knizni_fanaticka, které ještě jednou moc děkuji!

Ale teď už ke knize... Sledujeme zde vraha, kterému se příhodně začne říkat Kopírák, protože stylem zabíjení kopíruje slavné vrahy z historie. Najdeme zde případy například podle Kempera, Dahmera, Mansona a spousty dalších. Opravdu mě bavilo podle popisu místa činu odhadovat, jakého slavného vraha se snažil Kopírák napodobit. Sledujeme zde také několik postav. Bylo zajímavé sledovat jejich počínání v takových situacích. K žádné jsem si ale nevytvořila nějaký zásadní vztah. Možná Griffin mi byl nejsympatičtější, ale třeba taková Jess mi byla celkem jedno.

Věcí, která mě ohromné překvapila, byl konec. Autorka se snažila šokovat a v mém případě ji to vyšlo. Několikrát jsem byla dost zmatená, protože autorka popisovala někoho jako vraha, ale vzápětí se na scéně objevil někdo úplně jiný a nikde žádná poznámka: "Ježíš, takže to je on? Takže to, co jsem předtím říkal, kdo je vrah, je nesmysl a je to tenhle člověk?" Prostě nic, jakoby tam ten popis ani neexistoval. Měla jsem celkem asi dva tipy, kdo to je. Už jsem si myslela, že mi z i vyšlo, ale poslední kapitoly mě přesvědčily o opaku. Finální konec na mě působil trochu jako až moc velká snaha šokovat.

Z knihy bych byla asi i nadšená, ale moc mi nesedl styl psaní. Není to napsané tím stylem, který vás na začátku vcucne a vyplivne na konci. A přiznám se, že pokud by tu nebyl ten prvek napodobování skutečných sériových vrahů, tak bych po knize pravděpodobně ani nesáhla.

Kopíráka hodnotím jako lehčí nadprůměr, na zadek jsem si z toho nesedla, ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

23.07.2023 4 z 5

Tuhle knihu bych označila za opravdu unikátní počin. Tady jde vidět, že naše česká literatura 19. století se dá podat i zajímavě a zábavnou formou.

V knize se dozvíme spoustu drbů, zajímavosti o českých spisovatelích, stejně tak zde najdeme i tipy na knihy a na výlety po České republice.

Také oceňuju skvělé doprovodné ilustrace. U některých jsem se opravdu zasmála.

Tuhle knížku můžu určitě doporučit a smekám před @cojezoe_ za práci, kterou dělá a jak českou literaturu přibližuje lidem, které by to za jiných okolností asi ani nezajímalo.

Habibi Habibi Baja Dolce

Upřímně ani vlastně nevím, jak tuhle recenzi začít, protože tohle bylo tak WOW!

Věřím, že knihu vám tu nemusím nijak sáhodlouze představovat, protože byla poslední dobou hodně vidět. Nicméně je to fakt zaslouženě. V první řadě bych určitě chtěla pochválit, jak si autorka i @venupress dali práci a knihu opravdu vymazlili. Ta ořízka? Mám chuť si knihu vystavit v knihovně ořízkou dopředu.

Cassie a Harry si mě získali hned od prvních stránek. Harry je přesně takový ten muž, ze kterého se vám podlomí kolena a začnete slintat. Nastaly ovšem situace, kdy i on musel být trochu uzemněn a od toho tu byla Cassie. Ta byla opravdu skvělá. Taková správně hubatá holka, co si nenechala jen tak něco líbit. No jiskřilo to mezi nimi jako blázen!
Motiv nakladatelství a spisovatelská soutěž byl za mě opravdu fajn. Prostředí LocalX bylo příjemným zpestřením a zatáhlo nás trochu do nelegální hloubky Habibiho byznysu.

Příběh je napsaný neuvěřitelně čtivě. Autorka do knihy zakomponovala zvraty, za které smekám a tleskám. Ke konci knihy jsem jen hltala stránky s otevřenou pusou.

Asi už nemám co dodat. Tohle prostě rozhodně chcete číst a autorce se opravdu klaním, protože tohle? Můj ty Habibi!

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Nedávno jsem přečetla první díl Sladkou nevědomost. Ta byla opravdu skvělá a až na pomalejší rozjezd se mi příběh moc líbil. Proto jsem se těšila, až se do tohoto světa zase vrátím. Tentokrát nám autorka představuje Giannu a Christiana. Oba jsme měli možnost potkat už v prvním díle a musím říct, že ač mě v předchozí knize moc nezaujali (Giannu jsem měla tak trochu za trosku), tak v jejich samostatném příběhu jsem si je zamilovala!

Příběh začíná vhledy do minulosti obou postav a postupně se dostáváme až do přítomnosti, ve které se odehrával příběh Nica a Eleny. Ano, příběh je založen na hrozné minulosti obou postav, ale autorka nám to dávkuje takovým způsobem, že mě to neustále nutilo číst dál, abych se dozvěděla, co se teda stalo, jak Gianně, tak Christianovi.

Tento příběh se mi četl dokonce i lépe, než ten první. Gianna je vtipná a vůbec mi nepřipomínala tu chudinku z Nevědomosti. Christian byl tajemný, ale bylo vidět, že se při Gianně chová jinak. Byl to takový ten záporák, ze kterého jdete do kolen.

Myslím, že druhý díl série Made Šílená posedlost rozhodně stojí za přečtení a jestli si vás získal Nico s Elenou, tak věřím, že to Gianna s Christianem dokážou taky.

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Na Sladkou nevědomost jsem byla hodně zvědavá, protože mi ji spousta z vás doporučovala. A upřímně, po Ukradeném polibku od Shen, kde bylo také dohodnuté manželství a mafie, jsem opravdu doufala, že tohle bude mnohem lepší.

A taky že bylo! Tohle bylo teda že sakra dobrý! Sledujeme dění v mafii Cosa Nostra. Už na začátku se dozvídáme, že Elena provedla něco, kvůli čemu je tak trochu vyvrhel rodiny. Proto si právě její sestra Adriana má brát Nicolase Russoa, dona a velice mocného muže. Jenže, jak už nám anotace napoví (navíc je to během pár stránek jasné), tak mezi Nicem a Elenou se něco začne vyvíjet s vlivem okolností skončí spolu právě oni dva.

Chemie mezi hlavními postavami je zřejmá už od začátku. Nico byl skvělý hlavní hrdinka, přesně takový ten drsný, který ale pro člověka, kterého miluje, udělá vše. Elena byla nenapravitelná romantička a její posedlost tím, že se v žádném případě nezamiluje do Nicolase, byla vtipná.

Příběh je psát opravdu čtivě, chytl mě už na začátku. Jediné, co bych vytkla, byla délka příběhu, než se dali dohromady. Čekáme totiž cca 200 stran, než se ti dva vůbec dají dohromady. Ale pak následujících 200 stránek -. Trošku mě taky štval občasný komunikační šum mezi postavami. Kdyby nebyli umínění a na rovinu se toho druhého zeptali na věci, které je trápily, tak by to měli o dost jednodušší. Na druhou stranu beru, že jak Nico, tak Elena jsou prostě paličáci a patří to k jejich charakteru.

Takže ve finále, já můžu knihu jedině doporučit a už teď vám můžu prozradit, že čtu druhý díl z pohledu postav, které se vyskytly i v prvním díle, Gianny a Christiana a Gianna mě zatím velmi překvapuje tím, jak je jiná, než v nevědomosti

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Od této knihy jsem měla obrovská očekávání, protože mi bylo řečeno, že je to opravdu pecka. A opravdu jsem se na ni těšila, jenže jak jsem začala číst, tak mě nadšení trochu opouštělo.

Příběh nás zavádí do mafiánské společnosti Organizace. Už to vypadá, že se naše hlavní hrdinka vdá za Angela, člena velmi vlivné rodiny, která patří do organizace, jenže si o ní přijde říct někdo úplně jiný a Francesca je nucena se provdat za senátora Wolfa Keatona.

Příběh jako takový by mě opravdu bavil. Nápad byl dobrý a mafiánské prostředí mám také ráda. Wolfe jako postava byl taky fajn, přesně takový ten nekompromisní muž, který ale pod tvrdou skořápkou ukrývá city. Jenže mi celý dojem z knihy úplně zkazila Francesca. Ano, v knize je jí 19 let, ale občas jsem měla pocit, že jí je sotva 15. V určitých chvílích se chovala opravdu jako rozmazlený fracek, který jak není po jeho, tak nebude vůbec. Byla také dost naivní. Také mi vadilo, že když ona něco provedla, strašně se divila, že se Wolfe zlobí, ale když ji to pak chtěl vrátit a udělal to samé, tak Francesca se rozzuřila, že co si to dovoluje a radši utekla z domu jak malá holka . A takhle bych mohla pokračovat.

Škoda, příběhu by určitě prospěla dospělejší a rozumnější hlavní hrdinka. Jinak to bylo opravdu celkem fajn čtivé čtení.

03.06.2023 3 z 5

Zbořené zámky Zbořené zámky Amo Jones

Letos jsem se rozhodla, že bych chtěla věnovat víc času focitani sérií.prvni sérií, u které se mi to povedlo, je Elitní klub králů a já nemůžu být spokojenější.

Na tohle finále jsem se opravdu těšila, protože Madison a Bishop jsou mým nejoblíbenějším párem z celé série, díky nim jsem se do temného světa Amo Jones zamilovala. Proto mě dost trápilo to, jakým směrem se jejich vztah a jejich životy ubíraly a v podstatě rozpadaly. Byla jsme neskutečně zvědavá, jak jejich příběh autorka ukončí a musím říct, že jsem spokojená. Příběh z knihy jsme už v podstatě četli v Ďáblu a světici, ale tentokrát to máme očima Madison a Bishopa.

Zbořené zámky nám sice nabídnou jen 170 stránek (ocenila bych klidně víc Madshopa) a máte to slupnuté za pár hodin, ale myslím, že to autorka zvládla ukončit skvěle a já jsem ocenila, že jsem ještě jednou mohla nahlédnout do hlav Madison i Bishopovi, protože v knize máme oba pohledy a víme jak na danou věc nahlíží oba hrdinové.

Takže já jsem s tímto koncem dost spokojená a jsem zvědavá na další příběh z pera autorky, což by měl být další díl Půlnočního běsnění, pokud se nepletu. A fakt doufám, že se ještě někdy do světa Elitního klubu králů budeme moct vrátit!

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Tři drobné chybičky jsou v pořadí již třetí díl série Klubu zavázaných očí. Tentokrát se setkáváme s Josephem, majitele klubu, kterého jsme poznali už v předchozích dvou dílech.
Je nám určitě jasné, že ti bude i hlavní ženská postava. Tou je Noemi a já se rozhodla, že vám toho o ní prozrazovat moc nebudu .

Musím říct, že autorka píše opravdu skvěle. Příběh je čtivý, nejsou tu žádné výplňkové pasáže, pikantnější scény jsou napsané dobře a vkusně. Zápletka není nijak složitá (což v tomhle žánru bývá málokdy), i tak mě ale tahle série prostě baví číst, už jen ta super chemie mezi hrdiny za to stojí.

Líbila se mi i ta Josephova backstory z minulosti. Autorka tak naťukla i nějaké to trápení z reálného světa. Ráda jsem poznala Josepha i trochu z toho lidského hlediska, ne jen jako majitele klubu a dalších podniků.

Ve finále si myslím, že i tenhle díl má opravdu co nabídnout a Klub zavázaných očí patří v rámci žánru k těm skvělým. I tak ale mým nejoblíbenějším dílem zůstává ten první s Evie a Loganem. A já si určitě nenechám ujít ani další díl a jsem zvědavá, co dalšího nám autorka naservíruje.

23.04.2023 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Osamělé srdce byla moje velmi očekávaná kniha roku 2023, protože Mona Kasten patří k mým nejoblíbenějším z německé stáje. Její série Znovu je skvělá a díky ní jsem se zamilovala do romantických knih. Ale teď už k téhle novince!

Když jsem do toho šla, věděla jsem, že se tam vyskytuje hudební prostředí. Sledujeme Rosie Hartovou, která rozjela svůj podcast o hudbě a teď moderuje svou vlastní nezávislou show. K ní do studia přijde i její nejoblíbenější kapela Scarlet Luck, aby s ní udělala rozhovor. Jenže věci se vymknou z ruky a nedopadne to úplně tak, jak si rosie představovala. Rosie byla skvělá hlavní hrdinka. Získala si mě už na začátku a byla mi opravdu sympatická.

Na druhé straně poznáváme Adama alias Beasta, bubeníka Scarlet Luck. Ten je takový tajemný a už na začátku příběhu je nám sděleno, že se v minulosti stalo něco, kvůli čemu nesnese lidský dotek od cizích lidí. Ta tajemná aura kolem Adama se mi líbila, nicméně jsem byla napjatá a chtěla zjistit, co za tím stojí.

Celá dějová linka se točí kolem sbližování Rosie a Adama, je plná zvratů a dramat, které se mi líbily. Autorka do děje zasadila i poměrně dost těžších témat. I přesto, že se o některých věcech nečetlo lehce, přišlo mi, že to tak není nacpané na sílu a do příběhu to zapadlo. Líbilo se mi i zapojení chatových konverzací. I díky tomu příběh odsýpal. Autorka už v předchozích sériích dokázala, že psát umí a tady to jen potvrdila!

Takže já jsem ve finále velmi spokojená. Myslím, že tahle série má skvělé našlápnuto, i když je pravda, že Znovu mám asi o chloupek pořád radši.

Ďábel a světice - část druhá Ďábel a světice - část druhá Amo Jones

Před pár dny jsem dočetla první část. Během první půlky jsem si říkala, že tohle není úplně ta šílená Amo, na jakou jsem zvyklá a kterou miluju. Naštěstí to druhá půlka zachránila a konečně to mělo tu jiskru, na kterou jsem čekala. A taky kvůli konci jsem se musela okamžitě vrhnout na druhou část!

V této knize pokračuje příběh Brantleyho a Saint. Konečně jsou spolu, i když jim nepřátele nedopřejí klidu. Postavy mezi sebou měly chemii a musím říct, že nám autorka naložila opět plnou náruč zvratů, které jsem nečekala. Dokonce i rozuzlení celé záhady bylo úplně jinak, než jsem odhadovala! Autorka nám příběh ozvláštnila i trochou okultismu. Ze začátku jsem si tím nebyla úplně jistá, ale ve finále proč ne? Není to tam nic přehnaného a myslím, že ve světě Elitního klubu králů je možné zkrátka všechno .

Konec byl vlastně takový happyend a dalo by se říct i takové uzavření, ale ještě tu jsou Zbořené zámky a já jsem moc zvědavá, co přinesou.

Autorka opět ukazuje, jak šílená umí být a jaké šílenosti umí vymyslet. Tahle kniha není výjimkou, překvapila mě, rozesmutnila a totálně mě dostala! Za mě lepší než první část a doporučuju všem milovníkům dark romance a EKK!

23.04.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Hned na začátku knihy nám autorka představuje svět, do kterého je příběh zasazen.
Setkáváme se s hlavní hrdinkou Mesilií, kterou jsem si opravdu oblíbila, protože je paličatá a nebojí se říct svůj názor. I přes všechna pravidla nastolená v Chladném království se snaží najít kličku, jak pravidla aspoň trochu obejít.
O Kardesovi vám toho moc říkat nechci, protože myslím, že si čtení nejvíc užijete, když o něm moc vědět nebudete. Řeknu jen jedno a to je PÁNI! Ocenila jsem i kapitoly z jeho pohledu.

Autorčin styl psaní mi opravdu sedl. Příběh se mi četl dobře, tempo knihy je super. Nejsou tu žádné sáhodlouhé popisy, ale i tak není vůbec těžké si představit prostředí nebo postavy.

Knížku opravdu můžu doporučit, jen dejte pozor, abyste věděli, jaký žánr budete číst. Je to dark romance a není to pro každého. Je pak škoda, když kniha získává negativní hodnocení jen proto, že daný člověk vyčítá knize to, co je pro daný žánr typické.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Čas od času si nějakou klasiku přečtu. A Pýchu a předsudek jsem měla na seznamu dlouho. Loni jsem četla kousek v angličtině do školy a říkala jsem si, proč si ji nepřečíst v češtině.

Kdysi jsem také viděla film s Keirou Knightly a Matthewem Macfadyenem a ten se mi také líbil.
Příběh jako takový je super. Postavy jsem si oblíbila. Elizabeth byla chytrá a prostořeká a Darcy byl takový tajemný a postupně jsme odhalovali, jaký vlastně je.

Měla jsem jen problém se stylem, jakým je to napsané. Jde vidět, že Jane Austen psala dvě století dozadu a styl tomu také odpovídá. Nečte se to úplně jednoduše a docela mi to trvalo. Nenastal ani moment, kdy bych se fakt začetla. Nicméně i tak si myslím, že stojí za přečtení.

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

Na knihy, které mě přenesou do světa Elitního klubu králů, se vždycky hrozně těším, protože je to pro mě záruka toho, že se mi to bude líbit. Na příběh Brantleyho a Saint jsem byla hrozně zvědavá, protože Brantley byl v předchozích dílech dost tajemný a hrozivý a o Saint jsme se dozvěděli až tuším v předchozím díle - Malum II.

V autorčiných knihách jsem zvyklá na opravdu super chemii mezi hlavními dvěma postavami. Bishop a Madison ji mají, Nate s Tillie taky. Jenže u Brantleyho a Saint mi v první polovině knihy nějak chyběla. Skoro nic moc se nedělo a chyběla mi tam nějaká ta jiskra mezi nimi. Naštěstí se to v druhé polovině prolomilo a konečně se tam nějaká ta jiskra objevila a do příběhu jsem se začetla.

Oceňuju i to, že nás autorka dál zasvěcuje do fungování světa králů. Konečně víme víc o jejich nepřátelích, jejich funkcích a spoustu dalšího.

Kvůli té první polovině jsem si říkala, že se pak asi pustím do něčeho jiného, ale díky tomu konci musím hned sáhnout po druhé části. Takže za mě, i když je to malilinkato slabší než předchozí díly EKK, tak určitě i tak stojí za přečtení!

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Na Ocelovou princeznu jsem se v tomhle roce těšila snad nejvíc, protože Zvrhlý král, kterého jsem četla loni v rámci štafety, se mi moc líbil. Prvně (a budu se opakovat) se podívejte, co to je za žánr a jestli vám prvky, které do daného žánru patří, nebudou vadit. Protože ano, celá tahle série je zvrhlá, plná násilí, utrpení, vášně a tajemství.

Konec Zvrhlého krále byl otevřený jak blázen, proto jsem byla opravdu zvědavá na pokračování. A u druhého dílu jsem nedopadla o moc líp. Nemůže třetí díl vyjít třeba hned teď, prosím?

První díl byl pro mě dost velkým překvapením, nečekala jsem tam skoro nic. U druhého dílu nám autorka rozplétá tajemství, kterým je obestřena Elsina minulost. To mě opravdu bavilo. Nicméně musím přiznat, že jsem pár zvratů lehce odhadla nebo mě aspoň trochu napadlo, že je to jedna z možností, jak by to mohlo proběhnout.

I tak jsem ale moc spokojená. Aiden nám ukazuje další stránky své osobnosti a odhaluje nám svou pravou tvář. S Elsou mají mezi sebou super chemii a jejich "vztah", pokud tak tomu můžu říkat, má jiskru.

Autorka nám opět ukazuje, jak čtivě umí psát. Knihu jsem přečetla na dva zátahy a je to fakt návykové čtení.

Takže za mě můžu určitě doporučit, jen určitě starším čtenářům.

Kdekoliv Kdekoliv Sarah Sprinz

Od autorky jsem už jednu knížku četla. Bylo to Co když se utopime a přiznám se, že až tak nadšená jsem z ní nebyla. Jenže pak jsem viděla, že bude autorce vycházet nová série a tak jsem si řekla, proč to nezkusit.
A Akademie Dunbridge opravdu předčila má očekávání. Přišlo mi, jakoby to napsal dokonce i někdo jiný, protože do Co když se utopime jsem měla problém se začíst, ale tady žádný problém nenastal. Možná je to tím, že se autorka už trochu vypsala.

V knize sledujeme Emmu, která se vydává do Skotska na roční výměnný pobyt na Akademii Dunbridge, s postranním úmyslem, aby našla svého otce. Už na letišti se potkává s Henrym, který shodou okolností letí na stejné místo. A tak se nám rozbíhá příběh plný lásky, překvapení, trápení a zvratů.

Postavy jsem si oblíbila hned od začátku. Jsou mladší než v předchozí autorčiné sérii, chodí na střední internátní školu ve Skotsku. Střídání pohledů Emmy a Henryho bylo taky super. Občas se pohledy i prolínaly, takže jsme se dozvěděli i, co si ten druhý myslel v tu danou chvíli, kdy my jsme to viděli z pohledu prvního.
Na to, že je Akademie Dunbridge elitní internátní škola, tak jsem čekala, že všichni budou takoví ti snobové, ale opak je pravdou. Oblíbila jsem si i spoustu vedlejších postav - třeba Tori a Sinclaira (těším se na jejich druhý díl!) a spoustu dalších. Jediný, kdo mi moc nesedl byla Olive.

Bavila mě i zápletka s Jacobem Wileym. Bavilo mě sledovat, jak Emma patrá. Nicméně v knize nastala zápletka, kterou mi přišlo, že hlavní postavy až moc vyhrotily. Beru, jak to pak řešili ve škole, ale prvotní reakce hlavních postav byla za mě nereálně vyhrocená.

I tak si ale myslím, že Akademie Dunbridge: Kdekoliv je solidní romantika z německé stáje a líbila se mi víc, než Co když se utopime. A já se moc těším na druhý díl!

Pak ses objevila ty Pak ses objevila ty Helen Paris

Na tuhle knížku jsem se těšila, protože mě opět zavedla do Lynnwood Falls, které jsem si oblíbila už v prvním díle.

Příběh vypráví o dalších obyvatelích městečka - tentokrát o Annabelle, která provozuje místní kavárnu, a Willovi, právníkovi, který se snaží očistit jméno své rodiny, které pošpinil jeho zlý a rasistický otec.
Musím říct, že v prvním díle mi chvíli trvalo si zvyknout na styl psaní, ale tady jsem neměla problém (asi je to i tím, že jsem knihy četla po sobě). Navíc Annabella a Will si mě získali už od začátku a byli mi dokonce sympatičtější než Hope a Ryan z Léta lásky. Líbila se mi ta hate to love linka mezi nimi.

Je mi opravdu sympatické i to, že autorka zdůrazňuje venkovský styl, který příběhu dodává super atmosféru. Příběh zahrnuje i spoustu zvířat.

Jediné, co bych knize vytkla, stejně jako předchozímu dílu, že to je na mě až moc slow. Vím, že to je Slow burn, jen je škoda, že se vše odehraje na posledních třiceti stránkách a nemáme ani žádný epilog, abychom věděli, jak se jejich vztah vyvíjí. Nicméně to se asi stejně dozvíme v dalším díle, stejně jako jsme se v tomto dozvěděli o Hope a Ryanovi. Taky bych ocenila, kdyby byl překlad trochu bližší čtenáři. Nevím, proč například místo hranolek máme pomfrity. Ale to je už jen detail.

Takže pro všechny milovníky opravdu pomalé romance, je tohle skvělá kniha a já ji s klidným srdcem doporučuju.

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

Na tuhle knížku jsem byla hodně zvědavá. Já osobně mám totiž v knihách moc ráda prostředí venkova a takové té příjemné přátelské atmosféry, která tam panuje. Tady jsem navíc dostala i super prostředí zvířat a veterinární ordinace.

Když jsem začínala číst, tak se Hope právě nacházela v New Yorku, byla velmi úspěšná, měla dle ní skvělého přítele Colina a byla spokojená. Jenže pak dojde k okolnostem, které ji donutí vrátit se do svého rodného města - Lynnwood Falls. Napřed jsem si o Hope myslela, že je to taková ta městská dámička, co nad vším ohrnuje nos, což mi moc sympatické nebylo. Ale čím déle zůstávala v Lynnwood Falls, tím víc jsem mi byla sympatická.

Colin mi naopak nebyl sympatický ani na začátku a na konci už vůbec ne . Studený psí čumák, co je opravdu takový ten městský snob.

Ryan byl naopak sympaťák už od začátku. A tady jde hezky vidět to, co jsem kdysi viděla tuším u @kate_valter, kdy se u německých autorek strašně točí jména. Ryan ma totiž stejné jméno jako Ryan Cooper v Nových začátcích od Lilly Lucas, ale čert to vem.

Kniha je napsaná v er-formě, což mi ze začátku moc nesedělo. Asi bych spíš uvítala ich-formu, jak jsem u těchto příběhů zvyklá, ale styl psaní je hodně čtivý, takže jsem poměrně rychle zvykla a v druhé polovině knihy mi to vlastně ani nijak nepřekáželo.

Označila bych to za Slow Burn romance a v tomto případě platí, že to bylo fakt SLOW. Všechno, na co jsem čekala, se událo na posledních asi 40-50 stranách. I tak si ale myslím, že to je moc krásný příběh, který rozhodně stojí za přečtení už jen kvůli té atmosféře a prostředí. A já momentálně čtu A pak ses objevila ty, což je druhý díl série a jsem zvědavá na příběh Annabelly a Willa.

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Od této knihy jsem měla opravdu velká očekávání. Viděla jsem na ní spoustu pozitivních ohlasů a byla jsem opravdu zvědavá, co na ní řeknu já sama. Vystoupila jsem ze své čtecí rutiny romantických příběhů a pustila jsem se do Eleanor a jsem za to opravdu vděčná, protože tahle kniha je tak krásná, i když obsahuje dost bolesti.

Eleanor jako postavu jsem si opravdu zamilovala. Eleanor je totiž jedinečná. Je jí úplně jedno, co si o ní, kdo myslí. Bavilo mě sledovat svět jejíma očima. Nebála se říct, co si myslí, i když to někdy nebylo příjemné. A přesně to jsem si na ni cenila nejvíc - její odvahu. Eleanor si prošla neuvěřitelných vývojem. Autorka nám během vyprávění dávala náznaky toho, co se v Eleanořině životě kdysi stalo, ale vlastně nechala Eleanor samotnou, aby nám to řekla ve finále sama.

Strašně se mi líbilo budování přátelství mezi ní a Raymondem. Bylo to tak krásné a čisté.

Kniha na mě opravdu zapůsobila. Byl to opravdu krásný příběh, ale když jsem se dostala do hloubky, bylo mi Eleanor opravdu líto skrz to všechno, co se jí stalo. I tak si ale myslím, že se má Eleanor vážně skvěle.

Zrodená pre kráľa Zrodená pre kráľa Michaela Brnková

Už z prvního dílu jsem byla opravdu nadšená. A stejně jako v prvním díle, i tady nám autorka servíruje dva příběhy.

První se týká dcery Kat a Maxe - Amelie, a synů Tenebrise a Stelly - Luciana a Dariuse. Už na začátku jsem odhadla s jakým bratrem se Amelie sblíží. Darius byl super postava. Na začátku nevíte, co si o něm myslet, ale postupně vám autorka odhaluje jeho duši a tu jsem si opravdu zamilovala. Byl to opravdový král. Za to Amelie. No. Už na začátku jsem si říkala, že její chování je dost dětinské a že se projevuje jak taková ta rozmazlená a panovačná princezna. A její chování se bohužel v průběhu knihy měnilo k lepšímu velmi pomalu, někdy udělala i krok zpět, co se jejího vývoje týkalo. Když už jsem si říkala, že se to začíná lepšit, bum, Amelie udělá zas něco, až si řeknu, že je zas svým chováním na začátku.

Druhý příběh - Naevusovo srdce bylo oproti Regině mnohem lepší. Naevus je úplně jiná postava, než předtím Tenebris, Darius nebo Maximian. Je to záporák každým coulem. Jenže i přes to všechno ho máte prostě rádi. Silene byla skvělá hrdinka. I změna prostředí se mi fakt líbila. Odehrává se totiž v klasickém světě lidí.

Jako u všech knížek od autorky je kniha extra čtivá. Příběh hezky plyne, v Regině je sice pár trošku pomalejších míst, ale Darius to dokonale vyvažuje. Za mě určitě stojí za přečtení, jen u mě určitě vítězí první díl.

A obálka je stejná pecka jako u prvního dílu. Opět krásná práce @sanny_book_photo