EleanorJane EleanorJane komentáře u knih

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Dalo by se to trošku přirovnat k 50 odstínům, ale jen tím, že je tam sex a humor. Je to takové lehčí čtení. Začala jsem to číst v čekárně u doktora jen tak z nudy a vyklubalo se z toho docela příjemné čtení. Určitě si přečtu i něco dalšího od této autorky.

29.10.2020 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Docela zajímavá kniha. Taková lehčí, nemusí nad tím člověk moc přemýšlet. Možná bych sáhla i po slovu fascinující, ale to spíše ne. Čte se dobře.

27.10.2020 3 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

No popravdě, se mi zde stalo co už dlouho ne. Kniha mne překvapila. Nebo tedy spíše děj. Většinou člověk tuší, co bude dál, ale tady... Občas si myslíte že víte a najednou zjistíte, že vlastně nevíte... Kniha je plná (no dobře, je jich tam asi 5) zvratů.

27.10.2020 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Miluju knihy, které se vztahují k andělům apod. A s touto knihou přišla velká láska. Zcela jsem díky ní propadla celé sérii. Četlo se to úplně samo.

27.10.2020 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Menší exkurz do světa severské mytologie. Spíše jsou to jednotlivé příběhy, něž ucelené povídání o bozích. Čte se dobře, člověk se i zasměje.

27.10.2020 4 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

No, tak tohle bylo zvláštní. Nic podobného jsem zatím nečetla. Knihu jsem začala číst jen ze zvědavosti a z nudy. No a dopadlo to tak, že se nemůžu dočkat až budu mít v ruce 2. díl. Nicméně nemůžu říct, že by to byla nějaká super bomba. Vhodné pro milovníky fantasy, kteří se ale drží spíše při zemi. Je to celkově takové zvláštní, ale zároveň dobré.

30.12.2019 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Zde se opět setkáváme s Thornovou ( samozřejmě že vás ta baba bude štvát...). Kim si opět nebere servítky a jede si vše po svém. Je zde více dějových linek a více se dozvíme i o samotné Kim.

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Opět brilantní kniha. Děj má spád a je plný překvapení. U této autorky se vám nestane, že byste uhádli rozuzlení dříve. Musíte se k němu hezky pročíst.

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Autorka opět nezklamala. Další Kimin případ, který vás chytne a nepustí, dokud ho nevyřeší.

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Nejdříve jsem se do knihy musela začíst. Ze začátku mi nic nedávalo smysl. Ale jak se děj rozvíjel, věci začaly dávat smysl. A pak už jsem se od toho nedokázala odtrhnout. Akose a Cyru jsem si prostě zamilovala. Už se nemůžu dočkat, jak to bude pokračovat...

24.10.2018

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další brilantně napsaný případ Kim. Kniha je velmi čtivá. Kimin přímí přístup k lidem mě občas dost pobaví. Fascinuje mě její nezdolnost a vytrvalost.

15.10.2018 4 z 5

Božská Florence Božská Florence Jasper Rees

Očekávala jsem bohužel víc. Kdo si myslí, že si přečte příběh o Florence, se mýlí. V knize najdete pouze životopis s asi miliónem odboček k dalším lidem. Životopisné knihy mi až tak nevadí, zde jsem se ale dost často ztrácela. Navíc je kniha založena na ne zcela objektivních zdrojích.

16.09.2018 2 z 5

Tohle byl pro mě vlastně první Potter, kterého jsem četla. Nerada totiž čtu něco, co jsem předtím viděla. Takže aspoň nemůžu srovnávat. Až na pár nesrovnalostí se mi to celkem líbilo. Myslím si, že by děj mohl být klidně propracovanější.

16.09.2018 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Páni, stalo se mi něco, co už dlouho ne. Byla jsem překvapená. Kniha mě na mnoha místech, dalo by se možná říct i šokovala. Jakmile jsem si přečetla první stránku, už jsem nemohla odtrhnout oči. Krátké kapitoly vás prostě nutí číst a číst. Úplně vás to vtáhne do děje. A navíc jsem až do poslední chvíle netušila, kdo za co může. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

30.08.2018 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Je zde vidět nezaměnitelný autorův styl. Film jsem ještě neviděla. Nutí vás číst dál a dál. Prostě není co vytknout.

25.08.2018 4 z 5

Ploužáky neberu Ploužáky neberu Kristina Dunker

Prostě dívčí román...

25.08.2018 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Prostě jsem se do ní ponořila. Docela rychle. A stejně rychle se nade mnou uzavřela hladina....
Pro ty, kteří mají problém zapamatovat si více jmen, bude tato kniha docela oříškem. Věčně jsem se v nich ztrácela a často si kladla otázku: A ty jsi kdo?. Když pominu tento problém, je kniha velmi čtivá. Kdo za všechno může nevíte do poslední stránky.

10.08.2018 3 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

V pořadí 3. kniha, kterou od autora čtu. Jeho povídky se čtou skoro samy. Každá je jedinečná a přitom mají něco společného - moře. Vážně příjemné a oddechové čtení.

03.08.2018

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Tento díl jsem četla mnohem později než ostatní, takže jsem si skoro nepamatovala, o čem byly. Děj se mi zalíbil od začátku. A postupně to nabíralo na obrátkách. Ale rozuzlení mi přišlo moc uspěchané a jednoduché.

03.08.2018 3 z 5

V pasti V pasti Julie Cross

A jéje. Stalo se to, co se u pokračování často stává. Je horší. Aspoň z mého úhlu pohledu. Děj je totálně zamotaný, nastávají nesmyslné situace, které nejde vysvětlit, no prostě katastrofa. Vlastně mi ani nevadí, že 3. díl není přeložen.

03.08.2018 2 z 5