ela1972 ela1972 komentáře u knih

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Lucka je úžasný člověk a moc jí fandím. Kniha je taková, jakou jsem očekávala. Velké plus je, že na mnoha popisovaných místech jsem byla a umím si je vybavit. A také je tu plno inspirace na výlety a dovolené.

13.07.2023 4 z 5

Deník zoufalé třicítky Deník zoufalé třicítky Martina Boučková

Musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Dost dlouho jsem čekala na veselou oddechovou knihu ze života. Ano, tak má vypadat kniha na dovolenou. Kniha, která vám vykouzlí úsměv na tváři. Prozradím, že bych si jí (podle obálky) nikdy nevšimla a o to víc jsem ráda, že mě neminula. Doporučuji a poohlédnu se po další knize od autorky.

28.06.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Opět kniha, která mi rozšířila obzory. Je čtivá a poučná zároveň. Tuto dobu jsem prožila jako puberťák a zahraniční politiku jsem nevnímala. Ale tady jsme se rozhodně měli lépe.

31.05.2023 4 z 5

Zase jedna pěkná kniha od Jany Poncarové. Letos asi zavítám do Plzně, tak už vím, co musím vidět

18.03.2023 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Kniha mě že začátku dost štvala díky množství různých postav a případů. Potom to do sebe začalo zapadat a hle, dobré čtivo. Od autora jsem ještě nic jiného nečetla, tak uvidíme...

23.10.2022 4 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Knihu jsem si chtěla přečíst dříve než Životice. Asi proto, že tady byla dříve. Je to smutný příběh z válečného období. Dobře se četla, ale něco mi tam chybělo. Nevím co, snad vysvětlení, proč Marta tak moc chtěla Franka. Fakt nevím. Proto ta jedna hvězdička dole. Jinak fakt stojí za přečtení.

31.05.2022 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Myslím, že mě tato kniha od Ladislava chytla nejvíc. Asi i tím, že jsem spoustu míst, o kterých píše, viděla, nebo mými pocity za volantem. I styl cestování je mi blízký. Dávám plný počet a čekám na další knihu.

06.02.2022 5 z 5

Moc hezky napsaný smutný život ženy, která si toho dost prožila. Jak je psáno níže, je to zároveň život obyčejné ženy, manželky, přítelkyně i matky. Přiblížila také život v kibucu, o kterém jsem věděla jen okrajově. Jen se teď musím poohlédnout po knihách jejího muže.

05.01.2022 5 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Moc hezká česká detektivka. Krásné oddechové čtení z období 1. republiky.

05.11.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Skvělá kniha, krásný příběh, díky kterému jsem se dozvěděla i něco z historie Španělska. Vůbec bych nevěřila jaký byl život obyčejných lidí ve Španělsku ještě v minulém století.

12.09.2021 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Tak to byla jízda. Ke konci už kniha nešla odložit. Moc povedená prvotina a už se těším na další případ Lizzy.

07.09.2021 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Moc krásná, smutná kniha. Zajímavostí je, že kniha je psaná i o životě české mladé ženy

07.03.2021 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Moc zajímavá kniha. Nejenom, že se člověk dozví plno věcí z neurochirurgie, ale také ze života velké kapacity, z oblasti zdravotnictví, etiky lékařství a také jsme procestovali za brouky kus světa. Krásná kniha.

16.12.2020 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Jak už to tak chodí, první polovina knihy byla vláčná (asi hodně očekávání), ale pak se to pěkně rozhýbalo a najednou byl konec.

14.07.2020 4 z 5

Tak toto bylo pohlazení na duši. Moc milá kniha o starostech a slastech spojených s rekonstrukcí zámku. Vzhledem k tomu, že mám zkušenosti s opravou starého statku, do hodně prožitků jsem se dokázala vžít. Kluci jsou krásná milá dvojice a já se moc těším na další knihu.

28.11.2023 5 z 5

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Super nahlédnutí do práce lidí v lékárně. Jak píše TessieP, člověk se někdy nepřestává divit, co lidé dokážou. Také mám možnost nahlédnout do chodu lékárny a některé příběhy jsou k pláči a jiné zase pohladí dušičku.

13.02.2023 4 z 5

Můj rodný blázinec Můj rodný blázinec Radkin Honzák

Pan doktor je prostě třída. Moc pěkné, zábavné ale hlavně poučné povídání o životě

25.09.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Z knihy mám stejné pocity jako Magič. Každý byl trochu jinak ,,divný''. Konec uspěchaný a vysvětlení nebylo.

30.08.2022 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Další super ,,bryndzovka''.

08.08.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Výstižné, bolestné, krásné

14.01.2022 5 z 5