ela1972 ela1972 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tahle kniha mě bavila od začátku až do konce. Strašné, strašné a smutné. A ten konec. Je mi líto Hany, co prožila, čím se trápila. Další super kniha od naší autorky. Díky takovým knihám už skoro nečtu jiné autory než české. Děkuji paní spisovatelce.

01.05.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět skvělá kniha paní spisovatelky. Není co vytknout. Děkuji a těším se na další díla.

16.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Paní Lednická opět knihu napsala velice čtivě, poučně a poutavě. Po dočtení knihy bych ihned potřebovala vědět, co bude dál. Těším se na další díl.

30.06.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Od této knihy jsem vůbec nevěděla, co čekat. Autora jsem neznala, recenze zajímavé. Po přečtení prvních stran jsem byla na rozpacích. Ale příběh se najednou rozjel a na konci jsem byla ( a stále jsem) smutná, že už je konec. Ove byl vlastně milý, ale nešťastný člověk. A na to, že zamilovat se, je jako nastěhovat se do nového domu, nikdy nezapomenu. Super. Budu vyhledávat další knihy autora.

28.06.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět úžasná kniha o těžkých časech od této autorky.

19.10.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Abych pravdu řekla, číst knihu jsem se malinko bála. Tak skvělé recenze většinou vedou ke zklamání. Ovšem u Slavíka je to jinak. Kniha je velká na pohled, ale ve skutečnosti je opravdu VELKÁ. Od začátku do konce je potřeba hltat každou stránku. Tato kniha je u mě zařazena na nejvyšší příčky a už teď vím, že na ni nikdy nezapomenu. Děkuji autorce a už teď budu pokukovat po jejích dalších knihách.

16.01.2020 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Tahle kniha se u mě zařadí mezi ty, na které nelze zapomenout. Nádherná kniha.

24.09.2023 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Jedním slovem super. Opět úžasná kniha této autorky. Po přečtení Slavíka mě ani ve snu nenapadlo, že stejný autor je schopen napsat ještě jeden úžasný (i když úplně z jiný) příběh. Obě knihy u mě patří k těm, na které nikdy nezapomenu.

21.06.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha Petry Dvořákové opět nezklamala. Kniha ze života, má spád. Bravurně se v ní popisují stavy chuti na alkohol. Také jde poznat, že autorka má se zdravotnictvím zkušenosti. Za mě 5/5.

11.10.2019 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha mě zaujala hned, jakmile jsem přečetla anotaci v době, ještě nebyla vydaná. O to víc mě potěšila autorka při její nabídce nákupu s věnováním. Teď je moje s podpisem a přečtená. A není co vytknout. Jen se těším na pokračování.

27.03.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Se vším, co tady píše Ada0004 souhlasím. A co víc napsat? Kniha mi připomínala knihu Vrány od Petry Dvořákové. Jsem moc ráda za naše super spisovatelky.

26.12.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Jako matce se mi tato kniha četla velice špatně. Mnoho z toho, co lidi dokážou nechápu a je mi úzko. Paní spisovatelka krásně popisuje myšlenkové pochody dítěte.

29.02.2020 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Zase trocha zajímavé historie naší země o které se málokde dozvíme. Život jedné velmi silné vzdělané a vyjímečné ženy, která se nerada vzdává.

30.01.2021 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Autorka si, jako vždy, našla dost závažné téma. Bravurně se s ním vypořádala. Tak útlá kniha a tolik emocí.

26.11.2022 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další skvělá bryndzovka

08.06.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná kniha. Dlouho jsem nic tak pěkného nečetla

09.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Po přečtení anotace se mi do knihy moc nechtělo. Ale opět paní Mornštajnová ukázala, že je PANÍ SPISOVATELKA. Obdivuji její fantazii a styl, jakým vás vtáhne do kterékoliv knihy.

23.04.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Moje první kniha této autorky a musím říct, že se mi moc líbila. Při čtení jsem se přenesla na kopečky Valašska a Beskyd. Krása

18.08.2020 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Kniha se mi moc líbila. Jak je jednoduché se dostat pod vliv někoho jiného aniž bychom si to uvědomovaly. Kniha je velice propracovaná. Nutno vyzdvihnout, že jsem nenarazila na žádnou chybu v textu.

21.08.2019 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Uf, co dodat. Kniha mě pohltila od začátku do konce. Moc těžké téma a opět buďme rádi za to, v čem žijeme.

15.08.2023 5 z 5