ela1972 ela1972 komentáře u knih

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Tak to teda byla jízda. Za mě super. Taková jednohubka, která je plná emocí a tajemství.

06.02.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Myslím, že mě tato kniha od Ladislava chytla nejvíc. Asi i tím, že jsem spoustu míst, o kterých píše, viděla, nebo mými pocity za volantem. I styl cestování je mi blízký. Dávám plný počet a čekám na další knihu.

06.02.2022 5 z 5

Královna hor Královna hor Daniel Wisser

Moc zajímavá kniha. Náhled na člověka s nevyléčitelnou nemocí. Obdivuji, jak byl vnitřně silný. Doporučuji.

25.01.2022 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Moc zajímavá kniha. Od této autorky jsem četla většinu knih a všechny jsou moc dobré. Tahle není výjimkou

19.01.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Výstižné, bolestné, krásné

14.01.2022 5 z 5

Moc hezky napsaný smutný život ženy, která si toho dost prožila. Jak je psáno níže, je to zároveň život obyčejné ženy, manželky, přítelkyně i matky. Přiblížila také život v kibucu, o kterém jsem věděla jen okrajově. Jen se teď musím poohlédnout po knihách jejího muže.

05.01.2022 5 z 5

O Číně jsem si nedělala iluze, ale až tak? Děkuji za otevření očí. Kniha se čtení hezky a já se poohlédnu po další knize pana Etzlera

27.12.2021 5 z 5

S Baťou v džungli S Baťou v džungli Markéta Pilátová

Kniha se mi moc líbila. Je úplně jiná, ale mě bavila a patřím mezi ty, kteří o Janu Antonínovi skoro nic nevěděli. Super poznání. Paní Pilátové děkuji

17.12.2021 5 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Kniha se moc hezky četla. Ráda se dovídám nové věci o významných lidech.

09.12.2021 4 z 5

Tak daleko, tak blízko Tak daleko, tak blízko Michaela Zindelová

Kniha je čtivá, ale asi jsem čekala něco úplně jiného. Myslela jsem, že kniha bude hlavně o vztahu matka a dcera. Každopádně je v knize vidět, jak se pomaličku člověk může lehce nechat manipulovat.

12.11.2021 3 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Moc hezká česká detektivka. Krásné oddechové čtení z období 1. republiky.

05.11.2021 5 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Silná kniha o smutném životě jedné dívky, která jen toužila po troše lásky a uznání.
Po přečtení této knihy si budu muset přečíst i ostatní díla autora.

03.11.2021 5 z 5

Krásné, krátké, smutné.

27.10.2021 5 z 5

Podle bucket listu se máme na co těšit. A já se moc těším.

26.10.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Dechberoucí kniha aHanuš???

13.10.2021 5 z 5

Zajímavá kniha. I takoví lidé a životy jsou mezi námi. Třeba by takhle bavilo žít více lidí. Co nezkusíš, nevíš

06.10.2021 4 z 5

Velice smutný osud baronky. Myslím, že podobný osud mělo hodně lidí. Mi se kniha moc líbila a bude patřit na přední příčky oblíbenosti knih.

04.10.2021 5 z 5

Ticho mezi námi Ticho mezi námi Abbie Greaves

Krásná kniha. Myslím, že hlavně rodiče se s knihou dokonale sžijí.

22.09.2021 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Kniha je trochu ujetá i trochu dojemná. Dost pěkná oddechovka i smutná pravda o tom, co všechno se ve vteřině může změnit. Určitě budu spisovatelku sledovat dále.

13.09.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Skvělá kniha, krásný příběh, díky kterému jsem se dozvěděla i něco z historie Španělska. Vůbec bych nevěřila jaký byl život obyčejných lidí ve Španělsku ještě v minulém století.

12.09.2021 5 z 5