Efča59 Efča59 komentáře u knih

Markétka a Bojar Markétka a Bojar Joëlle Barnabé-Dauvister

Kniha z roku 1992, jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství. Kniha je stále nadčasová a ilustrace nádherné. Přečteno znovu dceři před spaním.

16.09.2018 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Podle mého názoru zatím nejslabší Keplerova, bohužel.

10.08.2018 2 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Napínavé a zajímavé téma. Posledních 150 stran přečteno jedním dechem,i když v závěru chyběl happy end

08.07.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Příjemná oddychovka na léto. Napsáno velmi čtivě. Jen ten závěr mě trochu naštval, protože jsem se nedozvěděla, jak to vlastně všechno bylo.

21.06.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ke knize jsem se dostala díky Čtenářské výzvě 2018. Prvních sto stran jsem trochu tápala, nevěděla jsem, co si o knize myslet, dokonce jsem i přemýšlela, že ji odložím, ale během posledních 150 stran bylo obtížné knihu odložit. Takže pocitově tak napůl.

06.06.2018 3 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Jako knihu k rybníku a na koupaliště lze doporučit. V každém případě o moc lepší, než knihy autora v posledních letech. Žádný literární skvost jsem nečekala, takže jsem vlastně spokojená.

28.04.2018 3 z 5

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Ideální čtivo pro matky na mateřské, které to mateřství zas až tak nežerou :-)

07.10.2017 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Opět skvělá detektivka. Čtyři hvězdy místo pěti pouze z důvodu, že jsem se kolem stopadesate stránky zasekla a chvíli se nešlo hnout z mista.

13.06.2017 4 z 5

Zajímavý námět skvělé doplněný fotografiemi, díky kterým si člověk může ještě lépe představovat dej knihy. Přečteno jedním dechem.

26.02.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po recenzích tady jsem neměla od knihy velké očekávání. Takže se nakonec jednalo o docela příjemné překvapení. Kniha čtivá, zavěr překvapivý, ale na druhou stranu jazyk ani vypravěčský styl a celkové napětí nedosahuje kvalit severských detektivek. Dobrý průměr.

19.01.2017 4 z 5

Macocha Macocha Petra Hůlová

Krásný jazyk, ale těžké čtení. Nepodařilo se mi pořádně začíst.

18.11.2016 3 z 5

Mé dětství v socialismu Mé dětství v socialismu kolektiv autorů

Knihu jsem nedočetla. Kvalita povídek se velmi různí a těch kvalitních je opravdu málo. Knihu jsem si koupila po Listování s Lukášem Hejlíkem, které knihu pozvedlo na daleko lepší uroveň, než jaká je ve skutečnosti.

25.10.2016 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Perfektní spletenec příběhů žen, od kterého se nešlo odtrhnout.

30.09.2016 5 z 5

Skála Skála Peter May

Kniha mi byla doporučená kolegou. Na základě jeho vyprávění bych bohužel čekala více. Námět byl velmi zajímavý, vyprávění se však bohužel často vleklo, občas jsem se pristihla, že některé pasáže preskakuji.

20.09.2016 3 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Krásná vzpomínka na dětství.

04.09.2016 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Knihu jsem dvakrát odložila, protože jsem se nedokázala prokousat začátkem. Pokud se ale přehoupnete přes prvních šedesát stran, jedná se o zajímavý příběh o socializaci z pohledu malého chlapce.

15.08.2016 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Kniha se nedá přečíst naraz.Četla jsem ji skoro dva měsíce. Je to milé,vtipné a oddychové čtení.3 kapitoly denně a dost. Celkově jsem od knihy čekala víc. Pokud hledáte to "víc",doporučuji zajit na Listovani touto knihou v projektu Lukáše Hejlika.

08.05.2016 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Kniha pro mě byla zklamáním, dočetla jsem ji v podstatě ze setrvačnosti. Rozhodně se nedá říct, že by se četla jedním dechem. Za pochvalu stojí popis krás Florencie.

07.04.2015 2 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Slušná detektivka, ale Žena v kleci mi přišla o dost napínavější.

15.03.2020 3 z 5

Oddechové čtení, do MHD nebo na dovolenou zn. Ideál.

28.01.2020 3 z 5