edith79 edith79 komentáře u knih

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Bavilo a moc. V knize se zároveň odvíjí dvě linie. Na jeden, dost nechutný případ jsou nasazeni zkušení matadoři Burger a Hanzel, druhou tak trochu soukromou záležitost na tajňačku řeší Krauz s Chosém . Obě linie byly hodně zajímavé. Opět se nešetřilo životními moudry, zkušenostmi, ale ani humorem. Prostě Dominik Dán v nejlepší formě.
" Neviem, ako by som vám to povedal, ale niektorí... niektorí vplyvní l'udia z toho nebudú mať radosť."
" V poriadku, ja som ani nikdy netvrdil, že oddelenie vrážd je tu na to , aby niektorým vplyvným l'uďom robilo radosť. "
Není co dodat.

27.01.2021 5 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Tato kniha je opravdu informační bomba pro všechny, kdo se zajímají o dané téma. To je můj případ a mám tohoto žánru plnou knihovnu. A tak jsem ráda, když objevím knihu, která mě dokáže znovu zaujmout a to se Psychologii sériových vrahů povedlo dokonale. Dozvíme se tu spoustu informací o jejich zvráceném nitru. Podíváme se jim do hlavy. A potom si je pěkně jednoho po druhém představíme.

25.01.2021 5 z 5

Mám ji v knihovně už několik let a dnes jsem se konečně rozhodla ji přečíst. A bylo to fajn. Rozhodně to nepostrádalo tu známou atmosféru a příběh byl vystavěn zajímavě a s napětím. Krátké kapitoly divadelního scénáře způsobily, že stránky se doslova míhaly. Vůbec to na mě nepůsobilo, že by to bylo dělané pro peníze. To podle mého názoru nemá nikdo zapotřebí. Byl to zkrátka takový hezký bonus, návrat do světa Harryho Pottera, který prostě miluju.

24.01.2021 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Útlejší knížka přečtená na jeden zátah. A líbilo se mi to. O popisu strašidelného prostředí se u Darcy Coates není třeba rozepisovat, to zvládá autorka dokonale. Vzhledem k věku hlavních postav to tentokrát bylo více pro náctileté, ale to mi nijak nevadilo. Bálo se u toho hezky a vzhledem k zajímavému rozuzlení si myslím, že kniha mohla být o nějakou tu stránku delší. I tak spokojenost a těším se na duben.

24.01.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Naprosto chápu velký úspěch této knížky. Je to totiž absolutně skvělá oddechovka. Období od začátku roku do začátku jara je pro mě vždycky svým způsobem nepříjemné a tato kniha mi rozhodně zvedla náladu a to je její hlavní poslání. Na nic si nehraje, neřeší žádná velká dramata a pokud se objeví problém, vše je bráno s humorem. A tak to má být. Hlavně se z toho n......t :-)

14.01.2021 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Nikdy by mě nenapadlo, že mě tolik budou bavit duchařské knihy. Od mého mládí, kde se občas nějaký ten duch objevil v mých oblíbených Stopách hrůzy jsem tuto literaturu nevyhledávala. A potom jsem objevila Darcy Coates a ono to je super. Toto je třetí kniha, kterou jsem od ní četla a opět jsem se hezky bavila i bála. Zatím však u mě stále vede Duch domu Ashburnů, tak uvidíme, jaké budou další příběhy. Moc se na ně těším.

12.01.2021 4 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Spokojenost. Návrat do devadesátek k případu Bestie mě potěšil, byla to před několika lety moje první přečtená knížka od Dominika Dána a způsobila, že je to jeden z mých nej autorů. Tentokrát to bylo přímočaré, bez politické sféry, prostě klasické vyšetřování vraždy oblíbenou partou. Místy brutální, místy akční a místy samozřejmě i vtipné ( viz. scéna Canis a kýbl s vodou ). Nemám co vytknout.

06.01.2021 5 z 5

Zlý duch Zlý duch Viktorín Šulc

Nečekala jsem o nic méně, než stoprocentně odvedenou práci autora. A samozřejmě moje očekávání opět splnil. Tyto knihy člověk čte a má jen malinkou dušičku v těle. Zase a znovu žasne nad myšlenkovými pochody pachatelů těch nejbrutálnějších zločinů. Na stránkách knihy se autor spolu s odborníky snaží vniknout do mysli těchto netvorů a i když můžeme ledacos pochopit, odpustit prostě nelze.

29.12.2020 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Mám za sebou desátý díl mé oblíbené série a opět musím, nebo prostě chci dát pět hvězd. Pohnutá minulost Kim se tu vrací stejně intenzivně jako v díle prvním, ale tady už víme daleko víc o povaze hlavní hrdinky a nezbývá než ji obdivovat pro její morální sílu a odvahu a fandit jí. Těším se na další knihy skvělé autorky.

26.12.2020 5 z 5

Zpěvy páteční Zpěvy páteční Jan Neruda

Po této klasice jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy. Trochu jsem se tím prokousávala. Nejsou to zrovna verše, které bych vyhledávala. Pro mě průměr.

21.12.2020 3 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Zajímavá kniha na téma, které se v poslední době v knihách často objevuje, a to je únos dítěte. Autorka na to jde trochu z jiné strany a je to napsané opravdu neotřele. Musím přiznat, že na začátku jsem měla chuť knihu odložit, přišlo mi to zdlouhavé a pořád dokola. Ale pak se děj slušně rozjel a ačkoli to bylo lehce předvídatelné, bavilo mě to.

15.12.2020 4 z 5

Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Jack Rosewood

Možná je to tím, že o skutečných kriminálních případech mám už hodně načteno, takže mě tato kniha moc nebavila. Připadala mi zvláštně poskládaná a ani mi moc neseděly rádoby vtipné řeči autora, kterými popisování závažných zločinů prokládal. Za přečtení knížka určitě stojí, ale když porovnám třeba s naším autorem panem Šulcem, na víc jak tři hvězdy toto podle mě opravdu není.

11.12.2020 3 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Já to prostě miluju. Celou tu strašidelnou atmosféru starého mlýna, krutého mistra a jeho učedníky. Knižní podoba je stejně skvělá jako ta filmová od Karla Zemana, která je od dětství moje velká srdcovka. Tady bych asi potřebovala mít k dispozici ještě nějakou tu hvězdu navíc.

07.12.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Helen Fields se neustále překonává. Už ani nevím jakými superlativy její další knihu hodnotit. Příběh byl obrovsky napínavý, vůbec mi nedal šanci od knihy odejít. Tak zvrácené a přitom tak neskutečně zajímavé. A ty panenky...opravdu mě jímala hrůza. Moc,moc se těším na další knihu z této skvělé série.

02.12.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Nebylo to o nic horší než předchozí díly. Bylo to úplně stejně super. Motiv, pachatel, napětí...strašně mě to bavilo. Ze začátku mi připadalo, že tentokrát je v knize nějak moc postav, ale pak si všechno sedlo a strašně jsem si to užila.

26.11.2020 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Tohle bylo neskutečně milé. Přečteno jedním dechem. Místy dojemné a často taky velmi vtipné. Pan Svěrák nezklame. A úplně nejvíc mě pobavil Měňák.

15.11.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Proč mám pocit, že takhle to být prostě nemohlo? Koncentrační tábory byly místem šíleného, nepopsatelného utrpení a hlavní postava této knihy se tu měla jako pán. Všichni, včetně esesáků mu šli na ruku, ze všech problémů se dostal, vše mu bylo odpouštěno. Tak to prostě rozhodně nemohlo fungovat. Tyto romány jsou teď náramně populární, ale já už po žádném nesáhnu. Prostě nevěřím a nemám potřebu se rozčilovat.

06.11.2020 1 z 5

Kriminalista Jiří Markovič: Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Kriminalista Jiří Markovič: Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Jiří Markovič

Pana Markoviče uznávám. Sleduju jeho práci už hodně let a je to opravdový profesionál. Kniha o něm má každopádně velký potenciál. Jenže tohle se mi díky autorovi knihy prostě nelíbilo. Informace a rozhovory sice lehce zmatené, ale zajímavé. Jenže celé to ze strany pana Šámala zavánělo jakousi honbou za senzací. A proto autora nenapadlo nic jiného, než domluvit vyšetřovateli schůzku s vrahem šestnáctiletého děvčete, aby ho potom mohli společně oslavovat a ještě použít obraz od tohoto člověka jako kýčovitý obal na tuto knihu. Proč?

01.11.2020 2 z 5

Je to jako filmový horor. Parta mladých lidí se vydává za dobrodružstvím. Všichni jsou nadšení, plní elánu. Čeká je největší jízda v jejich životě. Ze začátku to tak opravdu je. Jenže potom se něco ošklivě zvrtne a z úžasné jízdy se stává boj o život se špatným koncem. Někdo nebo něco má svůj plán, který prostě nepřežijete. Jenže....ve filmu zpravidla minimálně jeden účastník masakru přežije a divák se ve finále dozví jak to všechno bylo. Co stálo za smrtí party mladých lidí. Jenomže tohle nebyl film. Tohle byla realita. Neskutečně děsivá realita. A odpovědi se asi jen tak nedočkáme. Kniha mě hodně bavila. Je vidět, že autor se věnoval tématu opravdu naplno. Najdete zde spoustu informací, fotek, jmen, zápisků...Jen pravdu, tu asi nezjistíme nikdy.

31.10.2020 4 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Víc jak na tři hvězdičky to u mě bohužel není. Začátek lehce nudný, i když první vražda na sebe nenechala dlouho čekat. Pak se to trochu rozběhlo, ale styl psaní mi připadal zmatený a děj tak nějak podivně skákal. I těch vražd bylo najednou nějak moc. No a závěr? Ten už mě neuchvátil vůbec.

27.10.2020 3 z 5