edith79 edith79 komentáře u knih

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Po Oběti bez tváře se mi tak nějak nechtělo opustit partu kolem Fabiana Riska, tak jsem se vrhla na další díl a jak tady někdo už napsal, teď si nejspíš budu muset od Fabiana lehce odpočinout. Devátý hrob mě totiž po pravdě rozpoltil. Na jednu stranu jsem si říkala, že je to fakt super a když mi v 87.kapitole došlo o co jde, ten motiv mi připadal skvěle vymyšlený. Jenže jak se kniha blížila ke konci přibývalo spoustu wtf momentů a úplně na konci jsem opravdu nevěřícně zírala. Další díly si určitě přečtu. Později.

27.05.2020 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Nedá se nic dělat, já těch pět musím dát. Mě totiž tahle knížka neuvěřitelně bavila. Vyšetřovatelé jeden vedle druhého sympatičtí, včetně Fabiana Riska. Na druhé straně pořádně zvrácený pachatel, kterému to myslí. Konec byl taková divočina, že se tajil dech. Možná až moc a plný počet jsem dát nechtěla. Ale fakt tak nějak musím...

18.05.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Carter mě prostě baví. Sochař smrti nebyl vyjímkou, i když...Tentokrát mám i trochu výhrady. Celá kniha mi připadala uspěchaná. Včetně konce. Pachatel mě nakonec šokoval, ale to se nelze divit. Jistá věc totiž zůstala v knize nevysvětlena nebo prostě selhal překlad. I tak pěkné čtyři hvězdy a těším se na další Robertův případ.

11.05.2020 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Zvláštně psaná kniha plná zvratů. Tím pádem kniha, kterou přečtete během pár hodin. Protože se jedná o první díl série, je tu něco nebo spíš někdo, kdo nesmí chybět. A to je vyšetřovatel s traumatem. To je věc, která mi popravdě už začíná na knihách tohoto druhu trochu vadit. Jinak příběh je zajímavý a s opravdu překvapivým koncem. I když uspěchaným. Další knížky autorky si určitě ráda přečtu.

07.05.2020 4 z 5

Moje zlatá Audrina Moje zlatá Audrina Virginia Cleo Andrews

Tahle kniha mě v mládí hodně zasáhla. Četla jsem ji několikrát a pořád mi připadala neskutečně zvláštní. Pochmurná atmosféra, lidská zvrácenost a skrytá tajemství. Vždycky znovu a znovu mě to dostalo. Kniha na kterou se nezapomíná.

03.05.2020 5 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

Kde začít? Brutální, krvavé a strašidelné to tedy bylo. Příběh utíkal a nedalo se od toho moc odejít. Co mi vadilo, že ve vrahovi jsem jeho předobraz prostě vůbec nenašla. Svitkův otřesný případ znám a intelektuálně byl ten člověk úplně jinde než pachatel v této knize. Takže pro mě opravdu hodně volně inspirované. Jinak jsem knihu přečetla za jedno odpoledne a mám pocit, že by klidně mohla být i delší a konec trochu více propracovaný.

02.05.2020 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Moje druhá kniha od autorky a když chci být spravedlivá, musím dát čtyři hvězdy, protože tohle bylo o chloupek lepší než Někdo cizí v domě. Bohužel pro mě Shari Lapena je mistrně přehnaných kombinací a některé situace v knize se mi zdály tak nějak zbytečné a pořád dokola omýlané. Horší čtyři a jsem zvědavá jak moc zamotané klubko dá čtenářům rozmotat příště a jestli i na jeho konci bude uzlík.

15.04.2020 4 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Neskutečná paráda. V rámci žánru jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Jsem šťastná, že ji mám ve své knihovně, i když se tam tváří tak nenápadně. Zdání klame. Nervy mi doslova hrály, každou chvíli jsem měla ruku přes ústa v němém údivu. Potom jsem zase byla dojatá a ronila slzy jako hrachy. A přesto, že jsem vraha odhalila předem, bylo to prostě super čtení. Závěr naprosto strhující, hlavní hrdina neskutečně zajímavý. A jediný svátek, který američanům závidím je Halloween...

11.04.2020 5 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Kniha byla od začátku plná otázek a tajemství. Až mě to popravdě docela štvalo. Ale potom se vše začalo rozplétat a zapadat do sebe a to už jsem jen otáčela stránku za stránkou a nemohla přestat. Závěr byl překvapivý a rozbouřil ve mně celou vlnu pocitů.

09.04.2020 4 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Pro mě hodně ponurá a dost depresivní kniha. Ale zajímavá a s blížícím se koncem i hodně děsivá. Protože jsem zhruba od půlky věděla co asi přijde. A přišlo....

01.04.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Zasloužených pět hvězd, už jen proto, že jsem tuto knihu přečetla za jedno odpoledne. Bylo to totiž neskutečně napínavé. Vzhledem k anotaci, která slibovala šokující rozuzlení jsem musela číst a číst. A rozhodně jsem nebyla zklamaná, i když ani moc překvapená....Snad budou i další knihy autorky. Její styl se mi líbí.

30.03.2020 5 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

To tak rychle uteklo. Ani jsem se nenadála a byl konec. Opravdu jako jednohubka. Ale i tak pět hvězd, i když mi něco vzadu v hlavě našeptává, že tentokrát to nebylo tak úplně ono. Jenže co se týká pana Dána jsem lehce nesoudná.

20.03.2020 5 z 5

Pohřbeni zaživa Pohřbeni zaživa Dominik Dán

Dominik Dán. V posledních několika letech můj velký oblíbenec. A po přečtení této knihy větší a větší. Tentokrát zabrousil opět na velmi citlivé téma. Lidská chamtivost a nenasytnost je neskutečná a určité osoby jsou kvůli ní schopné čehokoli. Naštěstí je tu i druhá strana. Chlapi se srdcem i hlavou na pravém místě, rozhodnutí bránit ty, kteří se sami bránit nemohou. Chlapi jako je Richard, Chosé, Oto, Kuky, doktor Lengyel....Prostě už srdcovka.

29.02.2020 5 z 5

Queen: Neznámá historie Queen: Neznámá historie Peter Hince

Snad poprvé se mi stalo, že jsem dočetla knihu a zapomněla na to. Takže teď mě čeká hodnocení této knihy a já to nazvu jedním slovem: Zklamání. Já jsem opravdu čekala něco víc než sebestředné vyprávění jistého bedňáka, který má na Google dvě fotky. O Queen jsem se zde nedozvěděla vůbec nic nového. I když jedno ano: Freddie měl rád horkou vodu s medem a citronem. To mám také ráda.

22.02.2020 2 z 5

Apokalyptická suita Apokalyptická suita Gerard Way

Tohle jsem prostě musela mít. A bylo to bezva. Bylo to pro mě něco nového, ale svět Umbrella Academy je vážně krásně střelený, dynamický a vtipný. Těším se na Dallas.
...Jednou mě ve vězení navštívil reportér. Nechutný chlapík. Kladl mi otázky....než jsem ho sežral spolu s mřížemi, které mě věznily, a s hlídači, ředitelem věznice a karafiáty rostoucími u brány...obrátil se ke mně celý zpocený a zeptal se: "Myslíte, že budete žít věčně?"

12.01.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Sedím, koukám, vidím rozmazaně a nevím co napsat. Je mi všelijak. První kniha tohoto roku a hned toto. Prostě pecka. Laťka stále stoupá. Téma prominentní střední školy je víc než zajímavé. Ale také znepokojivé a děsivé. Co dodat? Vstřebávat budu tento díl rozhodně déle než ostatní...

05.01.2020 5 z 5

Nejjednodušší recepty Nejjednodušší recepty Tomáš Kosačík

Absolutně skvělá kuchařka. Rychlé, levné a zdravé recepty. Už se jen těším až je všechny vyzkouším.

04.01.2020 5 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Ehm, ehm, tak tedy... Obsah knihy byl strašně naivní, místy až trapný na to v jakém prostředí se děj odehrává. Postavy ploché, všichni se v knize chovali nelogicky a hloupě. Motalo se to pořád dokola, samé fňukání a hekání a kde nic, tu nic. A potom tu byl konec a to bylo to jediné, co mě v knize překvapilo a trochu zaujalo, jelikož jsem čekala velké klišé, které nepřišlo a za to dávám jednu hvězdu.

30.12.2019 1 z 5

Kniha džunglí Kniha džunglí Rudyard Kipling

Knihu džunglí jsem jako malá do omrzení poslouchala večer na LP desce a moc mě to bavilo. Ale vlastně jsem ji nikdy nečetla. Tak teď přišla díky Výzvě příležitost. A četlo se to stejně hezky jako poslouchalo.

05.12.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Dětské říkanky v dospěláckých knihách působí nesmírně děsivě. To věděla už Agatha Christie. Kaštánku, Kaštánku, ty jsi se mnou zamával. Moc jsem si od této knížky neslibovala a o to víc jsem nadšená. Bylo to napínavé a hrozivé a akční a vůbec to bylo super. Od teď kdykoli uvidím figurku z kaštanů, vzpomenu si na tento vážně hodně povedený thriller.

14.11.2019 5 z 5