edith79 edith79 komentáře u knih

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Robert Bryndza vyslal do světa novou hrdinku s velmi pohnutou minulostí. To, co má Kate za sebou a s čím se musí denně vyrovnávat je opravdu drsné. A potom přijde někdo, kdo jí do té minulosti bez slitovaní vtáhne zpátky. A začíná napínavá, děsivá hra o život. Autor prostě umí psát a vytvořit tu pravou thrillerovou atmosféru. Takže za pět.

12.11.2019 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Síla Sarah Pinborough je hlavně v super rozuzleních jejích knih. Stejně jako Ví o tobě je i tato knížka obohacena skvělým závěrem, při kterém se tají dech. Tentokrát ne tak šokujícím, ale i tak jsem byla nadšená. Celkově je knížka pěkně napsaná, napínavá a rozhodně nenudí.

30.10.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Já jsem ve velkých rozpacích. Ta knížka mě bavila a štvala zároveň. Strašně moc jsem chtěla vědět jak to všechno dopadne, ale připadalo mi, že se příběh motá v kruhu a nějak to nespěje ke konci. Toho jsem se ve finále dočkala, ale byl to pro mě takový zvláštní konec. Těžko uvěřitelný. I tak hodnotím vysoko, protože to bylo napínavé a autorka mě několikrát pěkně vypekla, když už jsem si fandila, jak vím a přitom jsem nevěděla zhola nic.

23.10.2019 4 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Krásná jednohubka od mého velkého oblíbence pana Wericha. Roztomilé a příjemné vyprávění o cestování a potkávání zajímavých lidí. Jan Werich je na takové vyprávění mistr a já si to pohlazení po duši užila.

21.10.2019 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Velké překvapení. Jako mnoho čtenářů zde jsem po této knize sáhla v rámci Čtenářské výzvy a jsem moc ráda. Knížka mě bavila, místy byla až tajuplně děsivá, místy zase vtipná. Té detektivní práce tam popravdě moc nebylo, ale příběhu to vůbec nevadilo. Charaktery obyvatel domu číslo 6, i ostatních postav byly vykresleny dokonale. Úplně jsem ty osoby před sebou viděla. Opravdu moc dobré.

18.10.2019 4 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Nebylo to špatné, ale bylo to zdlouhavé a nějak se mi nechtělo ke knize vracet. Není to zrovna můj šálek kávy a četla jsem hlavně kvůli výzvě. Kdysi jsem viděla i film a ten mě asi bavil o trochu více než kniha, což je u mě opravdu vyjímka.

16.10.2019 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

A sakra...Tohle bylo opět dokonalé čtení. Perfektní zápletka, napětí i závěrečné rozuzlení je zase na plný počet hvězdiček. Chris Carter je prostě král tohoto žánru. Jeho pachatelé mají vždy silný motiv a jak se kniha blíží ke konci, máte pocit, že to snad ani nechcete vědět. A přitom strašně chcete. Tohle umí Chris Carter dokonale.

14.10.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

I ticho dokáže mluvit. Krásná knížka, která člověka donutí se zamyslet. Zamyslet se nad tím, že nemůžeme nikoho soudit, pokud jsme nešli jeho cestou. Že spousta věcí v životě je jinak , než jak to na první pohled vypadá. Krásné , dojemné vyprávění. A konec? Nádhera.

10.10.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Clona bylo moc pěkné čtení. Tentokrát nás autor až na pár vyjímek nenechal procházet kocovinami vyšetřovatelů a raději se věnoval detektivní práci. Bylo to napínavé a dobře se to četlo, jen konec ne moc originální a jak už je u Bjørka zvykem, opět uspěchaný. I tak doufám, že se s Holgerem, Miou a spol ještě setkáme.

07.10.2019 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Ve druhé kapitole mi došlo podle které skutečné události je kniha napsána a v tu chvíli jsem to musela lehce rozdýchat, protože jsem věděla, co asi bude následovat. A potom jsem se začetla do skutečně hrůzného a šíleného příběhu. Byl to opravdu horor a kapitoly, které popisovaly příběh Máji mě děsily, ale zároveň velmi zajímaly. Naopak kapitoly vyprávěné panem učitelem jsem chtěla mít rychle za sebou. Na konci do sebe samozřejmě všechno zapadlo a dostalo smysl. Velmi působivé čtení.

26.09.2019 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

A je to. V souboji o nejsympatičtějšího detektiva u mě vítězí Frost Easton. A Brian Freeman se stává mým velkým oblíbencem. Protože tenhle Brian Freeman napsal naprosto skvělou, temnou a neskutečně napínavou knihu. Děsně mě to bavilo a je mi líto, že je konec. Zápletka byla originální, tempo knížky svižné a postavy zajímavé. Navíc nádherný, strašidelný přebal. Já jsem nadšená.

16.09.2019 5 z 5

Moje matka Marlene Dietrichová Moje matka Marlene Dietrichová Maria Riva

Krásná kniha o velmi zvláštní ženě. Osudy hvězd černobílého plátna mě vždycky zajímaly a fascinovaly. Je to určitě také tím, že se jejich života dotkla druhá světová válka. Marlen Dietrich byla kontroverzní a svéhlavá žena se spoustou zvláštních vlastností, ale zároveň vášnivá a talentovaná. Její dcera v knize nic nezatajuje a vypráví nesmírně zajímavě a poutavě. Rozhodně za pět hvězdiček pro hvězdu Marlen.

02.09.2019 5 z 5

Kde se skrývá ďábel Kde se skrývá ďábel Craig Russell

Bylo to...jiné, ale bylo to super čtení. Chmurná atmosféra Orlího hradu, temná zákoutí Prahy a zlověstná předválečná doba. To vše, společně s šílenými obyvateli psychiatrické léčebny dává knize ten pravý , opravdu děsivý náboj. Musím říci, že roušku tajemství jsem odhalila a závěr mě tedy nepřekvapil, ale bylo to prostě parádní. Už se těším na Fantoma karnevalu.

01.09.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tak další šílená jízda s Chrisem Carterem. Ten pán prostě umí. Umí do knih vnést přesně tu mrazivou atmosféru, kterou má rád každý fanoušek tohoto žánru. Dokáže stvořit psychopata, před kterým se třesete, i když jste s knihou doma pod peřinou. No jen tak dál.

28.08.2019 5 z 5

Nový pitaval český aneb Choroba jménem zločin Nový pitaval český aneb Choroba jménem zločin Roman Cílek

Tuto knihu jsem si nedávno koupila v antikvariátu, abych později zjistila, že už jsem ji kdysi četla. Tak jsem si ji prošla znovu. Je zajímavě poskládaná z rozhovorů a anket s odsouzenými zločinci. Takové originální a zajímavé pojetí. Určitě stojí za přečtení. Třeba i dvakrát...

19.08.2019 4 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Co všechno se dá stihnout za jednu noc. Tentokrát sólo jízda Richarda a Chosého a ukázka toho, jací perfektní parťáci a kamarádi se z nich za ta léta stali. Zase naprostá spokojenost a jelikož si ještě pár knih Dominika Dána dlužím už se těším na další.

14.08.2019 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Pro mne tak trochu dojemná kniha od Dominika Dána. A to díky Burgerovi a jeho radě pro Richarda a taky díky Chosému a vůbec chování celé party vraždářů. Na druhou stranu hodně brutální díl, kde opět figuruje lidská hamižnost, touha po moci a penězích, pokřivené charaktery a absence svědomí. Každopádně je to zase na plný počet, protože Pan Dán mě opět nezklamal.

06.08.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Takové lehce brutální čtení. Fantazie některých autorů je vážně veliká a tady se s ní nešetřilo. Ale bavilo mě to, hlavně deník, ten byl opravdu strašidelný. Určitě půjdu i do další knihy autora.

25.07.2019 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Nemůžu jinak. Protože Kim je prostě Kim a s každou další knihou mám radši nejen ji, ale celý její tým. Děj byl opět napínavý a nebyla by to Angela Marsons, aby na úplný konec nepřipravila nečekané a velmi zajímavé rozuzlení. Knih od Angely nebude nikdy dost.

21.07.2019 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Čekala jsem zvláštní konec, ale tohle? Tohle bylo opravdu jako facka na závěr. A mně se to líbilo. Bylo to šokující, originální a vážně nečekané. Kniha, která ulpí v paměti. Člověk má chuť přečíst si ji ještě jednou, když už ví... Nemluvě o tom, že i s klasičtějším koncem by to bylo poutavé čtení .

15.07.2019 4 z 5