edith79 edith79 komentáře u knih

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Říká se, že se člověk nemá na něco moc těšit, protože ho to potom může o to víc zklamat. A to se mi tady bohužel stalo. Obě hlavní postavy mi byly tak nějak nesympatické. Děj byl překombinovaný, za vlasy přitažený a místy těžko uvěřitelný. Spousta nepravděpodobných situací a náhod. Kapitolou sama pro sebe je potom fyzická výdrž hlavní hrdinky. To by snad nedal ani Rocky Balboa.

12.02.2019 2 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Opět skvěle. Rozuzlení perfektní, i když tentokrát jsem to od půlky knihy tušila. Lehce mi zde chyběla postava s brilantnějším mozkem. Ano, vy víte kdo....

06.02.2019 4 z 5

Napadlo mě, že jsem vlastně nikdy neokomentovala knížky o Harry Potterovi. A to by byla chyba, protože já tyto knížky považuji za geniální, mistrně propracované a v dnešní době už kultovní dílo. Svět čarodějů a čarodějek mě od první knihy fascinoval a bavil, ale i děsil a dojímal. Četla jsem napřed v knižní podobě, po mnoha letech poslouchala jako báječné audioknihy. Pavel Medek knížky přeložil naprosto geniálním způsobem, s obrovskou fantazií. A v tomto případě nemůžu opomenout ani skvělé filmové zpracování. Prostě srdcovka. Díky.

05.02.2019

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Těžko se v případě Angely Marsons píše komentář, aby se člověk neopakoval. Ale když ono to zase bylo skvělé, napínavé a nedalo se od toho odtrhnout. Námět byl originální, postavit dvě rodiny proti sobě při únosu jejich dětí je opravdu děsivá představa. Postava Kim se nám začíná díky vypjaté situaci ukazovat v pravém světle. Šedou eminenci v tomto případě jsem vytušila a mé tušení mě nezklamalo. Na konci se sice vloudila jistá nelogičnost, nad kterou jsem vrtěla hlavou, ale to se v tomto případě, plném emocí dá odpustit.

02.02.2019 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Dokonalé. Naštěstí pro mě jsem z tohoto díla Agathy Christie znala jen název, protože tak perfektní a překvapivé rozuzlení detektivního případu se jen tak nečte. Jsem knihou doslova unesená . Jo jo, kampak na Hercula Poirota.

30.01.2019 5 z 5

Legendy kriminalistiky Legendy kriminalistiky Miroslav Vaňura

Knížka je přesnou kopií stejnojmenného dokumentárního seriálu , který vysílala ČT. Případy v této knížce jsou opravdu kruté, protože téměř polovina vypráví o pachatelích, kteří vztáhli ruku na svoje nejbližší, na svou rodinu. Z toho běhá mráz po zádech. A opět zůstává člověku rozum stát, čeho všeho jsou někteří jedinci schopni.

28.01.2019 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Kim opět za pět. Námět knihy je zcela originální, obdivuji fantazii autorky. Postavila proti sobě dva hodně silné protivníky a nedalo se od toho odtrhnout. Napínavé, strhující čtení.

21.01.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Čeká mě další maraton. Po sérii od Roberta Bryndzy jsem se pustila do Angely Marsons a první kniha mě úplně uchvátila. Bylo to děsivé, napínavé, ale i dojemné. Postava detektiva Kim Stone rozhodně není nesympatická a její životní příběh je opravdu bolestný. A závěrečné rozuzlení? Paráda. Další knihy autorky na mě čekají v mojí knihovně. A to je dobře.

16.01.2019 5 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Velmi slibný začátek nové série. Příběh měl spád, kniha díky krátkým kapitolám drží čtenáře stále ve střehu. Rozmýšlela jsem se mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami, ale za ten perfektně zvládnutý závěr je to prostě za pět.

09.01.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

S Robertem Bryndzou budu mít do budoucna jeden velký problém. Budu se dlouho a hodně těšit na jeho další knihu, abych ji potom otevřela a za pár hodin bylo po všem. Tak moc mě knížky tohoto autora baví. Chladnokrevně není vyjímkou. Opět napínavý, poutavý příběh, kde děj je tak zajímavý a místy strašidelný, že prostě musíte vědět, co bude dál. Erika je mi s každou knihou sympatičtější, protože autor více a více odhaluje její pravou povahu a lidskou tvář. Navíc je tu Mossová se svým skvělým smyslem pro humor. Autor v poznámce na konci slibuje, že knih bude ještě spousta. To doufám. A čekám.

02.01.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Musím přiznat, že jsem se nemohla začíst. Prvních několik kapitol mi připadalo, že čtu učebnici biologie. Ale potom to dostalo spád a kniha začala být vážně strašidelná a napínavá. V té chvíli mě bavila asi nejvíc. Hlavní hrdina byl sympatický tím, jak byl všem nesympatický. Chování policie bylo nepochopitelné. A závěr? No, chtěla bych mít fyzickou výdrž a hlavu plnou nápadů jako Theo Cray.

13.12.2018 4 z 5

Jan Werich za oponou Jan Werich za oponou Jiří Janoušek

Tak tomu říkám KNIHA. Pro mne jako velkou milovnici Werichových moudrostí naprosto senzační. Moje emoce při čtení létaly nahoru dolů. Bylo to veselé, bylo to dojemné, bylo to moudré a poučné. Byl to Werich. Tak jak má být. Byla to zkrátka paráda. Moc za tuto knihu děkuju.

12.12.2018 5 z 5

Zločiny století Zločiny století Alan Whiticker

Tak tohle je hodně dobrá kniha. Plná zajímavých případů z historie zločinu celého světa. Dokonce se zde vyskytují i dva případy od nás z Česka, potažmo z Československa. Za mne velká spokojenost, tohle je jeden z mých oblíbených žánrů.

06.12.2018 5 z 5

Hrůzostrašné léto Hrůzostrašné léto Robert Lawrence Stine

No tak měl R.L.Stine slabší chvilku, stane se... Tento díl Stop hrůzy jsem však ještě nečetla a hodil se mi i do výzvy, takže jsem knížku dala, i když se zvláštním pocitem, že to prostě není to, co to bývalo.

01.12.2018 2 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Naivní, melodramatický drsňák Joe. Tak empatický, tak velkorysý, tak ochranitelský a taaak hloupý. Opravdu mě tento chlápek celou knihu neskutečně štval. A konec? Motiv jsem začala od určitého momentu knihy tušit a nebyl to zas tak špatný motiv. Bohužel autor se neubránil překombinování děje a v závěrečné konfrontaci udělal z chudáka Joa ještě většího idiota.

26.11.2018 2 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Co napsat? Byla to super jízda. Robert Bryndza v nejlepší formě. Jeho styl psaní mě neskutečně baví. Chci se vyhnout spoilerům, takže jen napíšu, že mi v knize nevadilo vůbec nic. Že všechno bylo tak jak má být, aby byla kniha děsivá, napínavá a aby byla varováním. Eričin tým mi přirostl k srdci, tak doufám, že se s ním opět setkám. Tentokrát Chladnokrevně.

26.11.2018 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Příběh o zrůdnostech nacistů, vypravěný jedním z nich. Příběh o zaslepenosti, podlézavosti a bezhlavé oddanosti říši. Příběh, ze kterého mrazí víc než z nejhoršího hororu. Tento příběh se totiž stal. A staly se i miliony jiných příběhů, o kterých nikdo nevyprávěl. Všechny ty příběhy skončily stejně, v koncentračních táborech, v plynových komorách, v rukách nacistických zrůd...Zdá se to až neskutečné, bohužel je to pravda. Hodně drsná kniha. Pro hlavního "hrdinu" pochopení nemám. Prostě nemůžu mít.

16.11.2018 4 z 5

Jak se vraždí v Čechách Jak se vraždí v Čechách Luboš Xaver Veselý

Další várka vrahů, feťáků a mužů mimo zákon. Tentokrát méně známé kauzy, odsouzení na pár vyjímek nesedí na doživotí, ale třeba "jen" na 20 let. Takže žádná neviňátka. Přesto se do této pozice mnozí z nich staví . Připadá mi, že mluví jako přes kopírák. Každopádně tyto knihy Xavera Veselého jsou velmi zajímavé a čtivé.

13.11.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opět velká spokojenost. Další případ Eriky Fosterové byl napínavý, plný tajemství a zvratů. Bonusem tohoto dílu je, že nás autor pouští více do Eričina soukromí a ukazuje ji nejen jako chladnokrevnou vyšetřovatelku, ale hlavně jako člověka, který má city a silné vazby ke své rodině. Pachatele jsem tentokrát tušila, ale motiv a celkové rozuzlení pro mě byli překvapením a ke konci jsem knihu doslova hltala. Pátá kniha Roberta Bryndzy je venku a než si ji koupím, musím číst Do posledního dechu.

08.11.2018 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Krásná jednohubka na dlouhé podzimní odpoledne. Pan Svěrák nikdy nezklame.

07.11.2018 5 z 5