edith79 edith79 komentáře u knih

Vražda v postranní ulici Vražda v postranní ulici Agatha Christie

Opět brilantní. Po předchozí knize jsem si musela lehce spravit chuť. A čím jiným si ji lépe spravit, než královnou detektivek.

07.11.2018 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Ruth podruhé a zase zklamání. Hlavní hrdinka této knihy je zoufale nesympatická, nafoukaná a používá hodně drsný slovník, i když jenom v duchu, za to vždy několikrát po sobě. Tahle velká drsňačka do sebe nalije co teče a potom blinká. Všichni muži ji pro její milou povahu chtějí, ale ona je těžce nad věcí. Tolik k postavě. Teď příběh. Autorka se zřejmě ani netají tím, že vykrádá Agathu a její Vraždu v Orient expresu. Jenže Ruth není Agatha, takže tu máme za vlasy přitažený, naivní a překombinovaný příběh, který je ke konci snad nekonečný.

05.11.2018 1 z 5

Doživotí Doživotí Luboš Xaver Veselý

Velmi poutavá kniha. Více než polovinu z případů doživotně odsouzených vrahů znám z jiných knih a médií, o ostatních jsem četla poprvé. Teď jsem si mohla přečíst jak své činy vidí oni samotní. Jestli mají svědomí, sebereflexi, jestli litují...Ano litují, ale ve valné většině sami sebe. Jak to mají ve vězení těžké, jak je jim ubližováno a že doživotí je moc. Vždyť šlo přeci "jen" o lidské životy. A naše justice je zřejmě absolutně neschopná, protože více než polovina se necítí být i přes nezvratné důkazy vinná. "Jak jsem ji moh v půl druhý zabít, když já byl v půl druhý doma a spal?" Takže jeden justiční omyl vedle druhého? To sotva! Přesto jsou tu případy, a to dva, kdy k justičnímu omylu podle mého názoru zřejmě došlo.

30.10.2018 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moje třetí kniha od M.Klevisové a bohužel z mnou přečtených pro mě ta nejslabší. Moc mě to nebavilo. Postavy byly většinou nesympatické, příběh byl tak trochu naivní a místy se dost táhl. Ještě toho mám od této autorky dost před sebou a rozhodně si další její knihy přečtu, i když tahle mě nezaujala.

23.10.2018 3 z 5

Povídky otce Browna (24 povídek) Povídky otce Browna (24 povídek) Gilbert Keith Chesterton

Autor píše zvláštním, šroubovaným stylem a po pravdě mě některé povídky nudily. Asi jsem čekala něco jako Agathu, leč nestalo se. Času stráveného u této knížky ale rozhodně nelituju.

18.10.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Číst tuhle knihu člověka až bolí. To co zažívali lidé během války je otřesné, nepochopitelné, ale bohužel skutečné. Už začátek v podání Miry byl tragický a smutný, ale když se do vyprávění pustila Hana, bylo to téměř k nedočtení.

11.10.2018 5 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Kniha se mi hodila do výzvy a navíc je plná zajímavých a zdravých receptů, takže za mě spokojenost.

11.10.2018 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

V tomto případě jsem dříve viděla film, než četla knihu, ale vůbec mi to nevadilo. Příběhy Agathy Christie jsou psány napínavě a tak nějak mile. Dost dlouho jsem tuto autorku vynechávala, tak teď si to můžu bohatě vynahradit.

09.10.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Bavilo mě to naprosto stejně jako první kniha této autorky.Příběh svižně začal, svižně pokračoval a celkem brzy skončil. Sice jsem od začátku tušila jak to asi všechno bude, ale nakonec se konalo i překvapení. Za vraha jsem totiž považovala úplně někoho jiného. Další knihu B.A.Paris uvítám.

26.09.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Dívce v ledu jsem dala pět hvězdiček. Tady bych klidně přidala šestou. Noční lov je totiž podle mého názoru ještě lepší. Detektiv Fosterová si jde opět tvrdě za svým, charaktery jejích spolupracovníků se více vykreslují. Navíc je tu tajemná postava Nočního ptáka, která nahání strach. Už se těším na další příběh od Roberta Bryndzy. A teď dolů, do Temných hlubin.

26.09.2018 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Nemůžu jinak. Tento díl mi vůbec nepřipadá horší než ostatní. Má úplně stejnou pochmurnou atmosféru a detektiv Servaz je pořád stejně charakterní a odvážný chlap. Navíc jsme se na kartičko podívali i do Prahy.

31.08.2018 5 z 5

Kamkoli půjdeš Kamkoli půjdeš Camilla Way

Páni. Tak tohle byla nejlepší knížka za dlouhou dobu. Já prostě miluju šokující zvraty na konci a tady jsem si rozhodně přišla na své. Strašně mě to bavilo, nemohla jsem přestat číst, bylo to napínavé, strhující i dojemné a teď mě mrzí, že už mám dočteno, taková to byla paráda. Autorku okamžitě přidávám do oblíbených a vážně doufám, že píše a píše a ještě si od ní něco přečtu. Laťka je ovšem vysoko.

27.08.2018 5 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

P.D. Jamesovou mám ráda, i když jsem její dílo spíš viděla v podobě seriálů s charismatickým Adamem Dalglieshem. Dodnes si pamatuju, jak mě jako malou holku děsila a fascinovala ponurá houslová melodie. Tato knížka se mi líbila. Hodně připomínala Agathu Christie, což uznala i sama autorka a zřejmě jí touto knížkou tak trochu vzdala hold.

22.08.2018 5 z 5

Déšť smývá stopy Déšť smývá stopy Mikaela Bley

Podle zdejších komentářů jsem této knize moc nevěřila, ale jsem mile překvapená. Knížka svižně ubíhala, hlavní postava, reportérka Ellen rozhodně nebyla nesympatická, myslelo jí to a nenechala si nic líbit. Některé kapitoly byly doslova strašidelné a to já ráda. Závěrečné odhalení a motiv byli neotřelé, i když od určitého momentu jsem to tušila. Za mě velká spokojenost.

20.08.2018 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Knížku hodnotím s lehkým odstupem a ten mě donutil jednu hvězdičku ubrat, přestože bezprostřeně po dočtení jsem byla nadšená. Asi jsem moc posedlá svými oblíbenými thrillery, ale nějak mi tam chybělo nějaké opravdu temné a šokující tajemství. Každopádně jsem objevila autorku, jejíž knihy budu určitě vyhledávat.

12.08.2018 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Kdysi jsem viděla film podle této knihy a bohužel musím říci, že vyjímečně se mi film libil víc.

07.08.2018 3 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Gančarčík, Lubas, Slovák, Oplíštil, Marčík. To je jen několik jmen lidských zrůd, které před rokem 1990 oprávněně dýchaly vzduch cezený přes mříže. Potom ale přišlo to, co se vymyká mému chápání. Havlova amnestie. A zrůdy mohly pokračovat ve svých zvrácenostech. A že se činily. Někteří pachatlé vydrželi na svobodě stejně jako v této knize pouhých pár dní, během kterých ale stihli zmařit životy svých obětí spolu s životy jejich rodin a přátel. Tato kniha přesně popisuje, jak to tenkrát bylo a ukazuje jak pomýlený byl čin tehdejšího prezidenta. A já za tuto knihu panu Dánovi děkuji.

25.07.2018 5 z 5

Milé a upřímné vyprávění mého oblíbeného herce z DJC. Miloň Čepelka je inteligentní, příjemný pán a taková byla i tato knížka, kde jsem se dozvěděla zase spoustu nových věcí nejen o mém oblíbeném divadle.

22.07.2018 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Zhltnuto za den. Bylo to napínavé, překvapivé, místy dojemné. Hodně mi to připomínalo jinou nedávno čtenou knihu na podobné téma, která byla podle mého názoru o něco promyšlenější. Proto jedna hvězda dolů. Jinak vážně dobré čtení.

18.07.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Roberta Bryndzu jsem pořád odkládala, protože jsem správně tušila, že mě jeho knihy pohltí a budu na ně potřebovat moře času. A je to přesně tak. První kniha mě nadchla a těším se, co mě čeká dál. Postava Eriky je mi sympatická, taková anglická Starlingová, která se s ničím a nikým moc nepárá a jde si tvrdě za svým. Uvidíme se při Nočním lovu.

13.07.2018 5 z 5