Povídky otce Browna (24 povídek)

Povídky otce Browna (24 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38308/povidky-otce-browna-38308.jpg 4 14 6

Otec Brown série

G. K. Chesterton, jeden z nejplodnějších a nejúspěšnějších anglických spisovatelů první poloviny 20. století obohatil detektivní žánr ve svých povídkách o charakteristickou postavu nenápadného katolického kněze Browna, jehož zdravý rozum a železná logika doplněná intuicí a důvěrnou znalostí lidské duše řeší nejrůznější zločiny a tajemné události. Populární seriál detektivních povídek autor uveřejňoval od roku 1910 až do své smrti v roce 1936 a celkem jich napsal čtyřicet osm. Tato sbírka zachycuje celou polovinu čtenářsky nejúspěšnějších povídek Gilberta Keithe Chestertona a je vůbec nejobsáhlejším souborem v češtině.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Toužimský & Moravec

The Father Brown Stories

IreneP
23.07.2021 4 z 5

Povídky se nesou v poklidném duchu, není to příliš vzrušující čtení. Ale otec Brown je postavička sympatická, chytrá podobně jako Sherlock, jen mnohem lidštější. Z celé knihy mě zaujalo asi 5 povídek opravdu hodně, zbytek méně. Neakčnost přičítám době vzniku, současné krimi jsem ani neočekávala.

postrach
06.07.2020 4 z 5

Povidky se opakuji.Nektere lepsi nektere horsi.Otec Brown,je opravdu podivny muz-detektiv.Zalibilo se mi serialove zpracovani.

edith79
18.10.2018 3 z 5

Autor píše zvláštním, šroubovaným stylem a po pravdě mě některé povídky nudily. Asi jsem čekala něco jako Agathu, leč nestalo se. Času stráveného u této knížky ale rozhodně nelituju.

emma24
25.07.2017 4 z 5

Chesterton není spisovatelem pro širší veřejnost a mnoho knih jsem od něj nečetla. Má specifický způsob psaní, který mně vyhovuje a nejedenkrát jsem se přistihla, že se usmívám pod vousy :-) Zfilmování seriálu Otec Brown je tudíž třeba brát shovívavě, ale kdo ho zná z knihy, tak je to velkým plusem.

Shardlake
11.06.2017 3 z 5

Otec Brown k řešení dochází na základě shromáždění všech důležitých okolností k případu a po promyšlení detailů a tímto mi připomínal postavu Hercula Poirota. Hodnotím dvěma a půl hvězdami.

akinomV
03.06.2017 2 z 5

Ačkoliv mám tento styl detektivek ráda (bez brutality a hektolitrů prolité krve), tak nějak to bylo i pro mě nudné. Dost jsem bojovala abych to dočetla.