Modrý kříž

Soubor detektivních povídek londýnského žurnalisty a spisovatele (1874–1936), autora řady filosofických prací, románů a povídek. Detektivní povídky, v nichž vystupuje jako detektiv katolický kněz Otec Brown a spolu s ním jeho přítel a spolupracovník, obrovitý Gaskoněc Flambeau, někdejší zločinec, který se stal pod Brownovým vlivem čestným člověkem a schopným detektivem. Příběhy, které nechtějí jen vzrušit a pobavit, ale v osobě Otce Browna přinášejí i filosofický podtext. (www.pitaval.cz) Originály vycházely v letech 1910–1935....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76090/modry-kriz-76090.jpg 4.143

Otec Brown

The Innocence of Father Brown, The Wisdom of Father Brown, The Incredulity of Father Brown, The Secret of Father Brown, (1935)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Vyšehrad

Kniha Modrý kříž

Kerberos
10.09.2018

Poslouchala jsem audioknihu,otec Brown namluvený panem Brodským,vtipné,inteligentní určitě doporučuji.

de_baques
10.10.2017

Otec Brown kromě brilantní sherlockovské dedukce přidává do příběhů i morální přesah a ukazuje nám, že: špatné může být i to, co není zrovna aktuálně trestné, i hříšník se může kát a dojít odpuštění, bohužel zákony a morálka nejsou zdaleka vždy zajedno - známe to moc dobře z dnešní legislativy.
Z dnešního pohledu je zajímavá kritika již tehdy moderních alternativních směrů - viz povídka Rudý měsíc z Meru apod. Zkrátka kniha má hodně co říct dnešnímu čtenáři - dokonce si myslím, že více než tomu soudobému.

Manyna
21.10.2015

Lišák mazaný je otec Brown :)

Sandik
09.04.2015

Reprezentativní výbor z detektivek G. K. Chestertona v překladu Jana Čulíka.

Rafa-P
04.11.2012

Ted jsem to začal číst, první dva příběhy byly zajímavé, tak snad to vydrží i dál.