edith79 edith79 komentáře u knih

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Pro mě jedna z nezapomenutelných knih od Joy. Mám strašně ráda ty její překvapivé konce a v této knize je rozuzlení opravdu nečekané a zaslouží si pochvalu.

29.04.2021 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Já chci víc takových knih. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Bylo to napínavé, děsivé, místy přímo hororové. Opět se tu projevil velký talent Darcy Coates perfektně vykreslit prostředí a jeho atmosféru. Takže mi bylo, jako bych se sama prodírala temným lesem a prchala před tím co les skrývá. Závěrečné rozuzlení bylo bezva, i když jsem ho již delší dobu tušila. A když už jsem myslela, že mě nic nepřekvapí, autorka vytáhla ještě jedno eso z rukávu a já, ač jsem chtěla dát čtyři hvězdy jsem tu pátou ráda přidala.

28.04.2021 5 z 5

Něžně háčkovaný čas Něžně háčkovaný čas Stanislav Rudolf

Rudolfa jsem milovala a dodnes se k jeho knihám ráda vracím. Tato byla pro mě tak trochu děsivá, protože mít v té době někoho z blízkých ve vězení, byla opravdová tragédie a rodina to neměla vůbec jednoduché. Dnes už je to bohužel trochu jinde.

27.04.2021 4 z 5

Letní msta Letní msta Robert Lawrence Stine

Bezva díl kultovních Stop hrůzy, tentokrát z letního tábora. Moc se mi to líbilo, protože kromě strašidelných knih miluju i strašidelné filmy a tady se prostě nedalo nevzpomenut na Pátek 13. Moc dobré.

27.04.2021 5 z 5

Volavka a další příběhy z archívů kriminální služby Volavka a další příběhy z archívů kriminální služby * antologie

Tohle je prostě ta největší nostalgie. Protože já se od mala ráda bála a tyhle knížky mi k pořádnému strachu uměly moc pěkně pomoci. Dodnes se k nim ráda vracím. Ačkoli ošklivé téma, velice dobře napsané.

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Děsivé. Při představě, že by se člověk dostal do takové situace se dělá po celém těle husí kůže. Nejhorší pocit na světě je bezmoc a ta tady sálá z každé stránky. Joy Fielding je na popis niterních pocitů opravdu dobrá, a tak není divu, že při čtení pomalu ani nedýcháte. Není to moje top od autorky, ale i tak vysoký nadprůměr.

27.04.2021 4 z 5

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

Naprosto bezvadné. Tohle je prostě nenapodobitelné. Úžasný humor, nesmrtelné hlášky. Nikdy neomrzí.

Nirvana: Come As You Are Nirvana: Come As You Are Michael Azerrad

Moc dobrá kniha. Poprvé jsem ji četla na střední škole. Smrt Kurta Cobaina mě několik let před tím dost zasáhla.Teď při neuvěřitelném již 27. výročí jeho smrti jsem po ní sáhla opět a oživila si vzpomínky na jednu z nejlepších kapel všech dob. Pro fanoušky Nirvany povinná četba.

Údolí Údolí Bernard Minier

A pak, že mě už nic nemůže překvapit...Bernard Minier tedy rozhodně ano. Od začátku do konce nesmírně napínavé čtení. Při slovu Pyreneje mi od jisté doby naskakuje husí kůže. Postavy v knize skvěle vykresleny, neměla jsem v nich žádný zmatek, jak se to občas u thrillerů stává. Nemohla jsem se odtrhnout, strašně mě zajímalo jak to všechno dopadne. A dopadlo to naprosto neskutečně. Jako milovnice šokujících zvratů a konců já jsem prostě nadmíru spokojená.

21.04.2021 5 z 5

Nevinným sa neodpúšťa Nevinným sa neodpúšťa Dominik Dán

Tak zase a znovu přečteno jedním dechem, protože to byla prostě hodně dobrá kniha. Slaměný vdovec Richard a jeho opupínkovaný parťák Chosé řeší v srpnovém vedru případ mrtvého muže a jedné party kamarádů. Do toho se opět musí podívat do podsvětí na staré známé a aby toho nebylo málo rozjíždí Richard takové malé, soukromé pátrání. Rozuzlení případu trochu jak od Hercula Poirota. Zase dobře strávený čas.

15.04.2021 5 z 5

5 mrtvých starých dam 5 mrtvých starých dam Hans Gruhl

Po předchozí knize taková lehká, poklidná detektivka ve stylu A.Christie. Přečteno na jeden zátah, což při počtu stran není nic těžkého. Dobře vymyšlené rozuzlení. Bavilo mě to.

13.04.2021 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Neskutečná divočina. Celou dobu jsem byla napnutá jako struna. Nevěřila jsem už nikomu a ničemu a pořád si říkala, jak tohle proboha skončí. No skončilo to jako jeden můj velice oblíbený (možná nejoblíbenější) film. Až mě napadlo, jestli se tu autor trochu neinspiroval. Tak snad toto nebude poslední kniha a brzy se dočkáme nějakého dalšího temného případu z pera J.D.Barkera.

11.04.2021 4 z 5

Nejkrutější zločiny v dějinách Nejkrutější zločiny v dějinách Brian Innes

Moje první kniha s touto tématikou, kterou jsem si koupila. Bylo to na dovolené a dokud jsem ji nepřečetla nic se mnou nebylo. Od té doby mám knih o sériových vrazích už mnoho, protože toto téma mě prostě zajímá, ale tato bude navždy tou první.

Mlčení noci Mlčení noci Robert Lawrence Stine

Milovala jsem tyto knihy. Na sklonku základní školy kolovaly po celé třídě a četli je snad všichni, včetně třídní. Tento díl si dodnes pamatuju téměř do puntíku. R.L. Stine byl v sérii můj nejoblíbenější.

02.04.2021 5 z 5

To nejlepší ze Smoljaka, Svěráka a Járy Cimrmana To nejlepší ze Smoljaka, Svěráka a Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák

Toto snad ani nemá cenu komentovat. Je to prostě senzační. Svěrák, Smoljak a Cimrman to je geniální trojice.

02.04.2021 5 z 5

...a vztáhl pak ruku na život bližního ...a vztáhl pak ruku na život bližního Roman Cílek

Knihy s tímto tématem mě vždy zajímaly a proto ani tato nechybí v mé knihovně. Obsahuje několik opravdu strašných případů, kde figurují pachatelé toho nejhrubšího zrna. Pan Cílek je jednou z našich kapacit na tuto problematiku a jeho knihy jsou velmi čtivé.

02.04.2021 4 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Ach ta parta z kancelárie 141. Ta mě nikdy neomrzí. Zajímavý příběh neznámého mrtvého muže. Richard a Chosé a mafiánská partička Ríšových kámošů z mládí. Opět protkané vtipnými momenty a hláškami, opět za plný počet hvězd.

Přípitek s vrahem Přípitek s vrahem Ivan Milan Jedlička

Zajímavé případy z let minulých. Vyvolalo to ve mě nostalgii, protože si pamatuju, že jsem tyto tenké sešity jako holka potají brala z knihovny rodičů a večer je četla, abch pak mohla v hrůze do noci zírat do stropu.

02.04.2021 4 z 5

Četnické humoresky 1 Četnické humoresky 1 Jan Cézar

Kdo by neznal legendární seriál České televize. Ten je opravdu povedený. Kniha už tak ne. Po mé velké radosti z jejího objevení u mne následovalo lehké zklamání a velké nutkání podívat se opět (po kolikáté už ?) na seriál.

02.04.2021 3 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Tohle je něco, co pro mě má zvláštní význam. Sešity Rychlých šípů jsem jako holka naprosto milovala, četla je pořád a pořád dokola a dodnes si ty příběhy pamatuju. Tato knížka, která nabízí všechny sešity v jednom je naprosto úžasná. Nádherné vzpomínky.