Nirvana: Come As You Are

od:


KoupitKoupit eknihu

Nirvana: Come as You Are (v originále Come as You Are: The Story of Nirvana) je asi nejznámější kniha amerického spisovatele Michaela Azerrada. Je to biografe skupiny Nirvana a poprvé byla publikována roku 1993. Při psaní knihy se Azerrad setkal s mnoha lidmi okolo kapely a prodělal řadu rozhovorů i se samotnými členy. Jedinečná je kniha v tom, že Azerrad ji psal a vydal ještě ze života Kurta Cobaina, který zemřel následujícího roku po vydání knihy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25453/nirvana-come-as-you-are-25453.jpg 4.4120
Orig. název:

Come as You Are: The Story of Nirvana (1994)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Votobia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
RyonMathrin
11. července

Na Nirvaně jsem vyrůstal. Dokonce jsme hráli s kapelou se spolužáky podobný styl.
A až po přečtení této knihy jsem pochopil, proč je v Kurtově zpěvu ta zvláštní syrovost, naléhavost. On vlastně napůl křičel bolestí...

dexterman
15.05.2016

Okénko do Nirvány . První kniha kterou jsem o této kapele přečetl . Je dobrá i ldyž v ní je málo věcí co mne jako fanouška překvapilo . Některé se však našly , Kurtův život byl hodně složitá věc . Sám to byl velice složitý člověk . Na knize nejvíc oceňuji vkládání Kurtových myšlenek do určitých tématů o kterých se autor zrovna zmiňuje . Tak samo jsou velice zajímavé názory členů kapely když Kurt začal brát heroin . velké plus je i to že autor publikaci napsal ještě za Cobainova života . Tudíš se nic moc nepřikrášluje pokud byl ovšem Kurt vždy upřimný což nelze říct jistě . Každopádně se pro mne v knize střídají dobré a nudnější pasáže . Nic méně stoji za přečtení . Knihu hodnotím jako dobrou

Pavouček2
27.01.2016

Kniha pěkná i čtivá, ale na Těžší než nebe opravdu nemá!! Ta je daleko líp a detailněji propracovaná, osobnější a hlavně jde chronologicky za sebou. Tady se přece jen dost přeskakovalo, bráno hr a k určitým pasážím které se staly v daném roce se dozvíte až z dalších kapitol, takový neposlepený. Ale jsou zde zajímavé pohledy Krista a Dava.

annie6935
03.08.2015

Kniha je o hodně lepší než těžší než nebe. Úplně jí miluju a všem doporučuji, je to klenot v mé knihovně :)

moonchild
28.02.2014

Je to jediná biografická kniha kterou jsem kdy přečetla a líbila se mi,jak se tam vzpomína na Kurta,Courtney a celou kapelu.Kurta byla škoda.

Kozlik_nbk
11.02.2014

Pro fanouška Nirvany je tato kniha jasnou povinností k přečtení. Pokud člověk nechce zůstat jen u článku, ze kterých vycházejí po většinou samé bláboly. Mezi další kníhy (v cz), které by člověk zajímající se o Nirvanu měl přečíst jsou "Jak vznikaly písně" či "Těžší než nebe". Mě osobně přijde "Come as you are" lepší i když může být pro někoho napsaná hůře a mnohem méně neuhlazeně a nepřipraveně než "Těžší než nebe".

Tomislav
30.11.2013

Čteno několikrát v letech, kdy jsem chodil na střední a z reproduktorů na internátu se linula především Nirvana :-)

MildeZ
27.08.2013

Čteno kdysi dávno v dobách pubertálních a líbilo se ;)

Neby
28.07.2013

Hmmm. Přijde mi to, že někdo prostě vezme novinové výstřizky, pár rozhovorů vyhodí je do vzduchu a udělá knihu. Raději si polovím na internetu.

Belatris
21.07.2013

Tu kousek od jednoho, tam zase kus něčeho jiného... Po přečtení mi toho moc nezůstalo, snad kromě příjemného dojmu z fotek.

KadelKM
18.03.2013

Nirvana: Come As You Are mi přijde o hodně hodně lepší než Těžší než nebe..... :-)

kniholka
07.12.2011

Těžší než nebe mi přišlo o hodně lepší...