To nejlepší ze Smoljaka, Svěráka a Járy Cimrmana

To nejlepší ze Smoljaka, Svěráka a Járy Cimrmana https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88019/to-nejlepsi-ze-smoljaka-sveraka-a-jary-cimrmana-88019.peg 5 82 12

Výbor z prací Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka, sestavený podle vlastního výběru autorů, představuje součást toho nejlepšího z jejich tematicky i žánrově neobyčejně široké a obsažné literární produkce. Zahrnuje ukázky jejich populární tvorby divadelní a filmové, televizní a rozhlasové, ale dává nahlédnout i do pokusů prozaických či do jejich dílen textařských, aby pokaždé dokumentoval vysokou osobitost i nespornou kvalitu uměleckých činů protagonistů této knihy.... celý text

Hoblinka
18.12.2023 5 z 5

Super kniha!

edith79
02.04.2021 5 z 5

Toto snad ani nemá cenu komentovat. Je to prostě senzační. Svěrák, Smoljak a Cimrman to je geniální trojice.

knihovnička007
11.03.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila. Hry Járy Cimrmana znám, stejně jako Kulový blesk. Kniha obsahuje pár básniček i známých písniček. Příjemné čtení, mám ráda jejich humor. Jen nedoporučuji číst v městských hromadných prostředcích, protože i když člověk hry zná, rád se zasměje.
Jediné, co se mi na knize nelíbilo, byl velký počet překlepů, přehozených písmenek a chyb. Je to škoda.
Jinak skvělá kniha :)

iceVS
26.07.2019 2 z 5

Ač miluju cimrmany, kniha mě neuchvátila. Bylo fajn přečíst si cimrmanovskou hru a přednášku, ale moralizující socialistická studiová televizní inscenace mě nebavila už v době jejího uvedení a písničky a hry pro děti jsou také jaksi mimo moji kategorii. Knihu s lehkým srdcem vkládám do knihobudky k dalšímu použití :-)

malazluta
13.06.2019 4 z 5

Kniha pro milovníky Svěráka, Smoljaka a především Járy Cimrmana

JancaMia
13.05.2019 4 z 5

geniální humor od geniálních autorů .. s touhle knížkou nemůžete sáhnout vedle .. a pozor pokud si knížku budete číst ve vlaku nebo autobuse .. nedoporučuji smíchy hýkat nahlas ..

konicekbily
14.05.2018 5 z 5

Moc pěkná knížka klasiků novodobého českého humoru. Rád se ke knížce vracím.

Jana283
23.02.2018 5 z 5

Škoda, že už toho tahle dvojce nenapíše víc... S Járou Cimrmanem navždy!

Endy17
08.02.2018 5 z 5

Pánové Svěrák a Smoljak se patrně tak trochu nakazili genialitou pojizerského velikána Járy Cimrmana, proto nikdy nemůžeme sáhnout vedle, ať už si vybereme jakékoli jejich dílo.

kap66
05.09.2017 5 z 5

V 90. letech jsem kupovala všechno nesoucí pečeť Svěráka a Smoljaka, hlavně to, co se týkalo Járy Cimrmana. Tady jsem ale ocenila nejvíc scénář mého milovaného Kulového blesku (tehdy ho nedávali ještě každý půlrok - kolikpak jsme tehdy měli televizních kanálů?!). Docela by mě zajímalo: ve scénáři je jen začátek monologu paní Jechové při prohlížení půdičky; teda, jestli Milada Ježková improvizovala a to další byla její slova ("...ta se vám povedla, ta půdička... tady se mi to bude věšet..."), tak byla geniální. SMOLJAK A SVĚRÁK JSOU GENIÁLNÍ BEZ PODMÍNEK.

Ronnie68
25.03.2017 4 z 5

Kniha vůbec nebyla špatná, ale nejvíce se mi v ní líbily hlavně dobytí Severního pólu , Vyšetřování ztráty třídní knihy. Prostě co se týkalo tvorby Járy Cimrmana.

M.Zita
25.02.2013 4 z 5

Rád jsem si přečetl výbor z her Járy Cimrmana, kterého jsem poslouchal na kazetách už v dětství. Přece jenom jsou hry lepší v podání herců, než jen na papíře.

Autoři knihy

Ladislav Smoljak