edith79 edith79 komentáře u knih

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Tohle je něco, co pro mě má zvláštní význam. Sešity Rychlých šípů jsem jako holka naprosto milovala, četla je pořád a pořád dokola a dodnes si ty příběhy pamatuju. Tato knížka, která nabízí všechny sešity v jednom je naprosto úžasná. Nádherné vzpomínky.

02.04.2021 5 z 5

Zátah na ďábla Zátah na ďábla Richard Lourie

Kniha pro silný žaludek. Avšak neskutečně zajímavá. Andrej Čikatilo byl skutečný netvor. Dodnes si pamatuju, když jsem jeho fotku viděla jako malá holka v novinách, kde informovali o jeho zatčení a odsouzení. Od té doby jsem toho o něm přečetla spoustu. Tato kniha dopodrobna popisuje jeho dopadení, výslechy a pocity vyšetřovatele, který honbou za tímto vrahem strávil několik let svého života. Pět hvězd bez diskuze.

25.03.2021 5 z 5

Nevyjasněná úmrtí I. Nevyjasněná úmrtí I. Jiří Hlinka

Tohle je naprosto skvělá série knih. Velmi zajímavé případy úmrtí našich slavných osobností, která jsou něčím zvláštní nebo podezřelá. Vždy mi z toho běhá mráz po zádech. Slavní, talentovaní lidé, kteří měli svoje starosti, problémy, nemoci a úzkosti, které je stály to nejcennější - jejich život. Velice doporučuji.

11.03.2021 5 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Už vážně nevím, co ještě dodat ke knihám Agathy Christie. Poslední dobou hltám jednu za druhou a i tato byla skvělá. Znovu mnoho postav, ale velice dobře zapamatovatelných. Elegán Poirot kromě krátké chvilky v úvodu nastupuje na scénu až později. A zase se rozbíhají výslechy, brilantní dedukce a samozřejmě závěrečné zcela nečekané, avšak zcela logické rozuzlení. Zřejmě mě další knihy královny detektivek neminou.

10.03.2021 5 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Skvělé. I když film Psycho dobře znám a věděla jsem, že závěr mě nemůže překvapit, strašně mě to bavilo. Norman Bates tu byl popsán jinak než vypadal ve filmu. Pro mě byl děsivější ten knižní. " Všichni se někdy tak trochu zblázníme. "

09.03.2021 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Chtěla bych napsat, že to byla stará dobrá Joy a svým způsobem samozřejmě byla, ale...Podle mě by si knížka zasloužila být delší, jít víc do hloubky, lépe vykreslit charaktery postav. Navíc to dopadlo přesně tak, jak jsem celou dobu očekávala. To se mi u této autorky nestávalo, konce jejich knih byly vždycky překvapivé až šokující. Přes to všechno mě knížka bavila a rozhodně to nebyl promarněný čas.

07.03.2021 4 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Já si dovolím druhou část knihy tak trochu ignorovat. Ne, že by byla k nepřečtení, ale ten propad oproti první části byl pro mě tak markantní, že bych nemohla dát pět hvězd a já je dát chci. Protože tato kniha je prostě fascinující. Miluji popisy pohanských zvyků, miluju mistrně vykreslené charaktery postav...a ano, miluju i film natočený podle této knihy , protože je skvělý. Hastrman mě prostě zasáhl ze všech stran.

27.02.2021 5 z 5

Nenapravený omyl Nenapravený omyl Václav Neuer

Velmi dobré to bylo. Vlastně vyborné. Přímočará krimi, kde se neplýtvá stránkami na zbytečné popisy a opisy a jde se rovnou na věc. Detektivové sympatičtí, pachatel dostatečně děsivý. Konec byl velmi napínavý, až jsem tajila dech. Rozhodně se musím pustit i do dalších knih tohoto autora. Slovenské krimi mě totiž moc baví.

25.02.2021 5 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Opět napínavé, zajímavé, i když tentokrát jsem se musela dost soustředit. Postav tu bylo hodně, ale po čase jsem se v nich dokázala vyznat. Slečna Marplová vstupuje na scénu trochu později a samozřejmě se opět vyznamená při řešení případu. Znovu se tu jako již v několika Agathinych knihách objevuje říkanka a to mě vždycky baví. A musím se pochválit, že tentokrát jsem pachatele alespoň tušila.

24.02.2021 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Úžasně temná kniha. Chystala jsem se na ni dlouho a možná to bylo dobře. Pohled do zvráceného nitra muže, který se zaprodal ďáblu, aby se z něj ďábel stal.

19.02.2021 5 z 5

Kytice (Obrazová kniha k filmu) Kytice (Obrazová kniha k filmu) Karel Jaromír Erben

Nádherná knížka. Když jsem ji tady díky jedné čtenářce objevila, řekla jsem si, že ji prostě musím mít. Jenže sehnat ji byl velký oříšek. Proseděla jsem spoustu času na internetu a hledala. Trvalo to, ale nakonec jsem sehnala v jednom antikvariátu. Knížka mi přišla jako nová a já jsem prostě nadšená. Balady samozřejmě znám, ale tady jsou doprovázeny fotkami z filmu Kytice, který miluju a jako bonus na konci jsou vyjádření tvůrců filmu, herců a hereček a spousta fotografií z natáčení. Skvělé.

18.02.2021 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Moje závislost na královně detektivek stoupá. Opět jsem nebyla zklamaná. Tentokrát sice trochu zdlouhavější začátek, ale po spáchání vraždy se děj pěkně roztočil a překvapení střídalo překvapení. Slečna Marplová to ve finále moc hezky rozsekla. Velká spokojenost.

17.02.2021 5 z 5

Galerie zločinu II - Tajemství policejních protokolů Galerie zločinu II - Tajemství policejních protokolů Jan Stach

Tak tahle kniha podle mě překonala první díl Galerie zločinu. Opravdu mě bavila. Případy jsem znala půl na půl, takže jsem se opět dozvěděla něco nového. Za mě palec nahoru.

14.02.2021 4 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Ja prostě Agathu miluju. To je taková paráda. Další skvělá knížka. Tentokrát jsem byla od poloviny přesvědčená, že jsem na Agathu vyzrála a znám vraha. Samozřejmě, že ne. A to je právě úplně neuvěřitelná schopnost královny detektivek. Konec, nad kterým jen otevřete pusu.

12.02.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Zase skvělý Bryndza. Toto je prostě sázka na jistotu. Napínavé, temné čtení. Tristan je velký sympaťák a Kate i přes veškeré klacky, které jí osud naházel pod nohy si jde nekompromisně za svým. Těším se na další případy této zvláštní dvojice. Pište Roberte, pište.

10.02.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Celou knihu jsem měla sevřený žaludek a chtěla jsem na ty stránky vtrhnout a někomu to pořádně vytmavit. Nikdy nepochopím postoj takových rodičů jako jsou tito. Jejich neschopnost, malichernost, sobectví a mnohem horší věci, které mi celou knížku dýchaly na záda. Já měla vážně strach...Hodně silný čtenářský zážitek.

07.02.2021 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Po prvním díle jsem byla na další osudy postav velice zvědavá. Musím konstatovat, že Pátá oběť se mi líbila méně než Čtvrtá opice, ale rozhodně mě nezklamala, protože to zase bylo totálně děsivé a zvrácené. Občas jsem musela hodně zapátrat v paměti, občas jsem se plácla do čela a řekla si: no jó. Každopádně konec mě nadzvedl že židle. Tohle si žádá dát se do dalšího dílu, protože já to prostě musím všechno vědět.

06.02.2021 5 z 5

Zločiny z vášně Zločiny z vášně Susan Blackhall

Kniha se jmenuje Zločiny z vášně, ale hlavní důvody zde popsaných zločinů jsou nevěra, žárlivost, podvody a lži. Spousta případů je jako přes kopírák, milenci a milenkami se to jenom hemží, za pochybnou láskou se jde přes mrtvoly. Hlava mi to nebere, ale to nikdy u knih tohoto typu.

29.01.2021 4 z 5

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Tak tahle knížka mě dostala. Úplně jsem hltala stránku za stránkou a nemohla se odtrhnout. A pak to přišlo.....Konec. Ten mě dostal jako u málokteré knihy. Určitě doporučuju, skvělý čtenářský zážitek.

27.01.2021 5 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Bavilo a moc. V knize se zároveň odvíjí dvě linie. Na jeden, dost nechutný případ jsou nasazeni zkušení matadoři Burger a Hanzel, druhou tak trochu soukromou záležitost na tajňačku řeší Krauz s Chosém . Obě linie byly hodně zajímavé. Opět se nešetřilo životními moudry, zkušenostmi, ale ani humorem. Prostě Dominik Dán v nejlepší formě.
" Neviem, ako by som vám to povedal, ale niektorí... niektorí vplyvní l'udia z toho nebudú mať radosť."
" V poriadku, ja som ani nikdy netvrdil, že oddelenie vrážd je tu na to , aby niektorým vplyvným l'uďom robilo radosť. "
Není co dodat.

27.01.2021 5 z 5