Dym

Na západní frontě klidNa západní frontě klidErich Maria Remarque

Musím říct, že mi ze začátku trvalo, než jsem se začetla. Ale je velice dobře napsaná a alespoň maličko přibližuje, jak se cítili vojáci během 1. světové války. Během čtení jsem z ní občas měla i deprese, ale určitě je dobré si tuto knížku z povinné četby přečíst.

22.02.2019

451 stupňov Fahrenheita451 stupňov FahrenheitaRaymond Douglas Bradbury

Další kniha z povinné četby. Popravdě jsem od ní moc nečekala a zajímavý mi přišel jen nápad s požárníky, kteří pálí knihy, ale doslova mě nadchla. Sice je děj pochmurný a budoucnost ve které se odehrává je pro mě příšerná (žádné čtení knížek), ale řekla bych, že autor naprosto přesně vystihl svou myšlenku. Prostě a jednoduše nádherné čtení, které bych s radostí rozebírala u maturity. Opravdu jsem si Raye Bradburyho oblíbila, nejen tím jakým způsobem své dílo napsal, ale taky díky jeho úvodnímu slovu u kterého jsem se věřte nebo ne i nasmála a to se mi ještě nestalo : )

03.09.2018

CinderCinderMarissa Meyer

Cinder mě naprosto uchvátila, nemám co jí vytknout a spojení klasické pohádky a budoucnosti nemá chybu :) Jsem nadšená a těším se až si přečtu další díl.

ScarletScarletMarissa Meyer

Červená Karkulka z budoucnosti je snad ještě lepší než originál což platí i u Cinder. Ta knížka je úžasná, příběh o dívce které zmizí babička, zmutovaném vlčím měsíčňanovi, ztracené princezně měsíce a uprchlém trestanci se může zdát jako slátanina ale je to jedna z nejlepších knih které jsem kdy četla :)

26.10.2015

Rudá jako rubínRudá jako rubínKerstin Gier

Velmi hezká a čtivá kniha, myslela jsem si že se mi asi moc líbit nebude ale totálně jsem se do ní zažrala: )
VAROVÁNÍ: nečtěte ji moc večer jinak je docela možné že se kouknete na hodinky a zjistíte že už jsou dvě hodiny ráno

29.11.2015

LakomecLakomec. Molière (pseudonym)

Moc povedená a zábavná knížka z povinné četby. Četla se jedním dechem a navíc mám dojem, že se podle ní natočil docela hezký film. Takže jestli nestíháte četbu k maturitě, tahle knížka je přesně pro vás.

13.05.2019

Nejkrásnější - Příběh LevanyNejkrásnější - Příběh LevanyMarissa Meyer

Od téhle knihy jsem si slibovala trochu víc, ale informace v ní skvěle doplnily příběh Měsíčních kronik. Na Cinder, Scarlet a Cress prostě nemá a už se nemůžu dočkat až vyjde Winter :)

CressCressMarissa Meyer

Úžasně čtivá kniha pořád se v ní něco děje a postupně se skládají dohromady kousky skládačky. Moc se mi líbí všechny knihy z této série a jsem zvědavá na Winter snad ještě víc než na Nejkrásnější kterou brzy začnu číst :)

Vlčí princeznaVlčí princeznaCathryn Constable

Ze začátku docela nuda, ale na konci se to vyrovná. Jen mi vadí najivita hlavních hrdinek a to že si nedovedly dát dvě a dvě dohromady. A konec se mi zdá být neúplný, jinak se mi knížka líbila.

24.02.2016

Poušť v plamenechPoušť v plamenechAlwyn Hamilton

Vážně úžasná knížka, nemohla jsem si pomoc a přečetla jsem ji během jednoho dne. Originální příběh, skvělá propracovanost postav a pouštní prostředí vás vtáhne a už vás nebude chtít pustit. Vážně se už nemůžu dočkat dalšího dílu a hlášek hlavních postav ; )

22.07.2017

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Další kniha z povinné četby. Musím se přiznat, že ze začátku mi čtení přišlo velice obtížné a nudné. Trvalo mi opravdu dlouho, než jsem ji dočetla, hlavně kvůli tomu, že jsem její čtení neustále odkládala a dávala jsem si od ní pauzy zpravidla trvající déle než týden. Ovšem, jakmile se příběh začal rozvíjet a já si zvykla na styl, kterým je tato kniha napsaná, tak mě to docela i bavilo. Pokud vás neodradí časová náročnost tohoto díla, určitě doporučuji si ji přečíst. Určitě budete mít o čem u maturity mluvit : )

25.12.2017

O myších a lidechO myších a lidechJohn Steinbeck

Útlá knížečka z povinné četby. Čte se vcelku snadno a určitě nebude moc těžké o této knížečce u maturity mluvit. Jenom nekončí moc příjemně, já skoro brečela...

17.06.2019

Zkrocení zlé ženyZkrocení zlé ženyWilliam Shakespeare

Na četbu této knížky, jsem se dlouho těšila a přečetla jsem ji jedním dechem. Přesto jsem od ní čekala maličko víc, ale i tak jsem si její čtení užila.

15.07.2020

Po stopách Jacka RozparovačePo stopách Jacka RozparovačeKerri Maniscalco

Hodně dlouho jsem se těšila, že si tuhle knihu přečtu a hned na první stránce mě chytla. Ještě jsem nečetla žádný příběh, který by byl tak zaměřen na forenzní vědu, obzvlášť v době, kdy byl tento obor ještě poměrně v plenkách. Vytkla bych snad jedině vodítka, která vedla k identitě Jacka Rozparovače, byl v tom chaos... ale i tak tato kniha rozhodně stojí za to.

Skleněný trůnSkleněný trůnSarah J. Maas

Hodně zajímavá kniha, asi si přečtu i další díl. ,,ASI"

15.01.2016

Havran a jiné básně (14 básní)Havran a jiné básně (14 básní)Edgar Allan Poe

Čtení této sbírky básní jsem si užila. Opravdu je zajímavé jak vás dokáží jednotlivé básně pohltit. Nejlepší byla podle mě báseň Havran v originálním znění, ale i zbytek ušel.

07.03.2017

Mezi elfy proti své vůliMezi elfy proti své vůliSandra Regnier

Moc dobře napsaná knížka. Jenom tak jsem si ji na chvilku vzala, že si přečtu jenom kousek a ... byla to pitomost, vůbec jsem se od ní nedokázala odtrhnout a v podstatě jsem ji četla skoro bez přestávek. Už se nemůžu dočkat až vyjde další díl : ) je to prostě knížka, která vás okouzlí.

15.04.2017

Strážci příběhůStrážci příběhůMechthild Gläser

Byla jsem opravdu nadšená originálním nápadem autorky, ale samotný příběh mě trochu zklamal. Nemůžu říct, že do bylo nějak špatné čtení, opravdu, ale nějak jsem se nedokázala začíst. Prostě se člověk příběhem musí maličko provrtávat. Vážně by to asi chtělo lepší zpracování

07.08.2017

KrysařKrysařViktor Dyk

Další přečtená kniha z povinné četby. Nemůžu si pomoct, moc mě to nezaujalo, ale i tak se to dalo celkem dobře přelouskat, takže jenom doporučuju.

15.08.2017

V zámku a v podzámčíV zámku a v podzámčíBožena Němcová

Další knížka z povinné četby. Původně se mi ji moc číst nechtělo a začátek mě nudil, ale nakonec to bylo celkem dobré čtení, které mě mile překvapilo.

17.09.2017

Přežít s vlkyPřežít s vlkyMisha Defonseca

Na tuto knížku jsem narazila náhodou, procházela jsem regály a ona mě zaujala svým názvem. Tak jsem si ji přinesla domů.
Je to opravdu poutavé, zajímavé a zároveň i děsu plné čtení. Je příšerné co dokázal ,a stále dokáže, člověk dělat za příšerné věci.
Jediné co mi v příběhu chybělo, byl větší výskyt vlků.
Musím autorce zatleskat za napsání tohoto díla.

29.04.2019

Balada z hadrůBalada z hadrůJan Werich

Další knížka ze seznamu povinné četby. Děj je vcelku krátký a dobře se čte, musím se přiznat, že mě to moc bavilo. Jenom je třeba trochu lépe znát historické pozadí vzniku díla, ale jinak se mi zdá že k rozboru bude tato divadelní hra perfektní : )

23.08.2019

Nevlastní sestraNevlastní sestraJennifer Donnelly

Námět knihy mě na první pohled zaujal, ale ani omylem jsem nečekala, že na stránkách najdu takový příběh. Přečetla jsem ji jedním dechem a hned se stala jednou z mých oblíbených knih. Určitě stojí za to

Studie jeduStudie jeduMaria V. Snyder

Napínavé vyprávění plné jedů a těžkostí. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci, stejně jako příběh kterým procházela. Knihu bylo velice těžké odložit a nepřečíst ji v jednom kuse. Nečekala jsem že skončí tak, jak skončila a nyní prožívám dilema jestli se pustit do četby dalších dílů, protože nedokážu přesně určit co se z pokračování vyvrbí.

Holubice a hadHolubice a hadShelby Mahurin

Od téhle knihy jsem se prakticky neodtrha, dokud jsem ji nedočetla. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci, a asi právě pro to, jsem se rozhodla nepřečíst si zbývající díly série... sice nevím, co přesně se v nich stane, ale neočekávám nic dobrého...

PočátekPočátekJessica Khoury

Zpočátku mě kniha nudila ale postupně se příběh začal rozvíjet jako květ elysie, zároveň děsivý i nádherný, skrývající v sobě smrt i život. Bylo to hrozně zajímavé a napínavé ale i tak nevím jestli se mi kniha líbí, každopádně je velmi čtivá, napínavá a skvěle napsaná.

04.11.2015

Modrá jako safírModrá jako safírKerstin Gier

Knížka se mi opět moc líbila a docela jsem Gwendolin obdivovala, kdyby se něco podobného dělo mě nezvládala bych to tak dobře. Ale musím přiznat že se docela obávám konce dalšího dílu, jen doufám že to neskončí Gweninou smrtí jak by si ještě Sant Germain přál.

03.12.2015

Úklony a úkladyÚklony a úkladyG. Carriger (pseudonym)

Příběh mě vůbec nezklamal, přiznávám se, akorát ten konec mě trošku zmátl. Ale už se nemůžu dočkat až vyjde další díl : )

21.12.2015

Modré hlubinyModré hlubinyJennifer Donnelly

Knížka se mi moc líbila, krásné prostředí i zajímavý děj. Jediné co bych vytkla je trošku větší najivnost postav, ale to se snad v dalších dílech zlepší. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl, který má vyjít v březnu.

10.02.2016

Příběh drakůPříběh drakůRachel Hartman

Hrozně zajímavá, když jsem si ji četla ze začátku mi připadala zvláštní a popravdě trochu nudná. Ale jak se příběh rozvíjel a Serafína odhalovala střípky své osobnosti mě kniha opravdu nadchla a byla jsem ráda za pozdější reakci jistých postav na Serafínin původ a schopnosti. Opravdu hezká knížka.

10.02.2016