DreamerX9 Online DreamerX9 komentáře u knih

Dvůr vysoko v horách Dvůr vysoko v horách A. K. Mulford

Myslím že někomu kniha může sednout například někomu kdo s fantasy třeba začíná A nebo kdo má rád pohodové fantasy knihy Ale mně osobně a kniha připadala jako průměr spíše podprůměr takový piškot mezi čokoládovými dorty.

Celkově kniha byla jednoduchá stejně jako hrdinka a za mě i nudná a nezáživná a to především dialogy. Děj tak nějak o ničem zdálo se mi to jako špatne povedená kopie druhého dílu dvorů od S.J.M. Děj neobohatily ani dvě rádoby žhavé kapitoly "mami tohle nečti" ale je to autorcina prvotina a třeba v dalších dílech překvapí.

23.08.2023 1 z 5

S ohněm v krvi S ohněm v krvi Kat Delacorte

Souhlasím s předchozím komentářem. U této knihy bych ani neřekla že měla potenciál. Ze začátku jsem byla zvědavá co bude dál ale nesedla mi hlavní postava ani chováním ani charakterem. Kniha zaujala obálkou ale v podstatě to byla zmrzlina s kečupem a tatarkou splácanina všehomožného autorka neudržela myšlenku a hned přeskočila do další vlastně ani nevím co bylo pointou zápletky a milostné vztahy tak to ani nestojí za slovo.
Beru to tak, že je to autorčina prvotina a že se člověk asi musí rozepsat a zjistit kde přidat a kde ubrat.

21.08.2023 1 z 5

Krvavá magie Krvavá magie Bianca Iosivoni

#spoilery
Nové postavy mě překvapili až jsem si říkala jestli jsem si nespletla sérii je zvláštní když autorky nedopíší děj prvotním postavám ale vlastně stále je tam zmiňují aby se jejich dej vlastně nikam neposunul. Upíři tu nejsou nějak zvlášť originální alespoň ne tak jako v předchozím díle. Co se týče Cain a Wardena tak za mě měli jiskru ale ty předešlé mi sednuli nějak víc. Navíc vlastně spíše než schopnosti a fantasy bytosti je zde spíše řešen jejich vztah ze začátku mě to bavilo ale pak to zklouzlo do klasiky. Tohle byla průměrná fantasy kde se za mě téměř nic poutavého nedělo a celkem to byla I nuda. Pak pár Kapitol na konci ale jinak průměrné klišé pokračování jsem a říkám si kromě toho jak to vztahově dopadlo s Cairden zda bylo v druhém díle něco nezbytného pro pokračování?
Ale jsem zvědavá na Roxy a pana záhadného tak dám šanci dalšímu dílu:)

18.08.2023 2 z 5

Prokletá Prokletá Marissa Meyer

Tato série mě zaujala jelikož je od mé oblíbené autorky která umí skvělé psát retellingy bohužel u této se to za mě až tak nepovedlo a bohatě by mi stačil první díl kdyby ovšem neskončil tak otevřeně.

Jsem věrná autorčiným měsíčním kronikám které jsou nezapomenutelné Nicméně tohle je jejich velice slabý odvar. První díl série mě zaujal v podstatě Rampelník, trocha romantiky a pořádná dávka kouzla i fantazie. Bohužel 2. Díl mě velice zklamal.

Kniha s neskutečně táhla, měla spoustu hluchých míst a za mě i hodně vedlejších postav kterým se tam nevěnovalo dostatek prostoru některé jsem vlastně ani nevěděla kde se tam vzali. co se hlavních postav týče tak Zlat byl za mě skvělý stejně jako v prvním díle a dost to i zachraňoval ale pak Serilda byla spíše trnem v oku a zda se mi že ji autorka poměrně změnila charakter. Neustále mě rozčilovala a její postava mě tam vůbec nebavila a vlastně mi bylo i jedno jak to s ní dopadne. Bylo mi líto i příliš rychle utnutého konce který vlastně ani nebyl napínavý a který jsem vlastně dočetla proto abych už konečně zjistila jak to teda dopadne když už to čtu.

Na druhou stranu autorce musím dát plusové body za originalitu a vlastně vylepšení již klasických pohádek v čemž spočívá její talent a myslím že tuto myšlenku si zachovala i v této duologii Jen se mi zdá že nebyla dostatečně využitá. Škoda

15.08.2023 2 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Musím říct že kniha byla taková rozjezdovka ale na to že jde o první díl mám trochu smíšené pocity.

Líbilo se mi jak kniha byla napsaná i originální nápad co se duchů a světa týče ačkoliv to trochu připomínalo Lovce stínů. Líbily se mi i postavy Roxi a Shaw a takový přirozený vývoj.

Ale co se děje týče přišlo mi že se až vlastně posledních pár Kapitol konečně něco dělo jinak spoustu prázdných míst, vycpávkové chvilky a vlastně tak jako mluvení o ničem ale určitě dám šanci ostatním dílů vzhledem k hodnocení i anotaci

11.08.2023 3 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Tahle kniha měla hodně velkou reklamu, asi chápu proč. Líbilo se mi zpracování i velice sladký řekla bych přesladký děj. Tahle kniha byla trochu jako vzít si do ruky koťátko zvenku. Bylo to milé, úsměvné, láskyplné ale domů to se mnou jít nemusí. Musím knize dát velké plus za zpracování a především krásné ilustrace plné talentu jinak kniha mě dějově ani nějak neurazila ale ani zrovna nenadchla bylo to zkrátka jenom takové chvilkové počtení pro zahřátí.

09.08.2023 3 z 5

Políbila jsem Sharu Wheelerovou Políbila jsem Sharu Wheelerovou Casey McQuiston

Od autorky jsem doposud znala jen její prvotinu. Mile mě překvapilo že autorka pokračuje v psaní ve stejném duchu a to především v podpoře LGBT s čím souvisí i příjemná myšlenka, kterou autorka napsala do poděkování o tom psát knihy na podporu toho, že nikdy nejsme sami a to na žádný problém nebo odlišnost.

Ovšem co se hodnocení samotné knihy týče tak za mě průměr. Zpočátku mi kniha připadala jako papírová města od Greena a byla řekla bych i napínavá a dobře propojená. Zároveň se mi líbilo že při pátrání bylo odkryto více věcí které potom do děje přinesli větší smysl nicméně se nemohu rozhodnout zda byla kniha až příliš krátká nebo až příliš natažená. Spíše bych děj více rozepsala A co se konce týče Ten byl za mě roztažený až příliš a spíše bych se raději Dozvěděla o hlavních postavách. Nicméně za jedno pohodové přečtení to stálo

09.08.2023 3 z 5

Noc pro chrliče Noc pro chrliče Filip Kalčák

Tato kniha byla z počátku tajemná jako obálka samotná. Nečetla jsem anotaci jen na ni náhodou narazila a někdy si knihy zkrátka najdou nás. Kniha mně velmi překvapila a to především talentovaný český autor. Za mě kniha splňuje všechny kvality jaké má kniha mít. Žádný otřepaný okopírovaný děj ani plytké postavy. Velmi mě bavila originalita, styl jakým kniha byla napsaná, barvitý napínavý děj, skvělá jména i postavy ale také myšlenky a celková charakteristika světa. Velkým překvapením byl i závěr knihy. Do této knihy se vyplatilo investovat a mít ráda si jí přečtu znovu i další knihy, které snad autor napíše

Bylo to krásné jako vidět ženu za soumraku.
Utíkalo to rychle, pomíjivě jako ranni rosa ale takové je i mládí na oblaku
a pak přijde stáří a kosa

09.08.2023 5 z 5

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

Zdá se že tu máme návrat upírů a
vlkodlaků. Kniha má několik dílů a první nebyl špatný ale nebylo to ani co by nějak nadchlo nebo překvapilo. Bavili mě postavy i styl jakým kniha byla psaná. Jsem zvědavá na pokračování snad vyjdou všechny knihy v čestině

28.07.2023 3 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Až mě mrzí že jsem si tuto knihu nepřečetla dřív vím že na ní byly skvělé recenze A byla mi i doporučována Ale dostala jsem se k ní až nyní je neskutečná a svět který otevře jsem ještě nečetla. Na první pohled mě velmi zaujala anotace která byla neobvyklá a sama o sobě jedinečná stejně jako kniha sama. Musím říct že hlavní postava mi připomíná postavu z autorovi další knihy charakteristický i osobností ale to vůbec nevadí. Trochu mě mrzelo že autor více nerozepsal vedlejší postavy protože by bylo ctí je více poznat Nicméně jsem ráda že alespoň pro ně našel malé Místečko nebo kout v kterém se nám postaví ukázali kniha byla skutečně neskutečná a chytla za srdce více mi tedy sedla autorova kniha pod šeptající mi dveřmi ale myslím že je to i především tou tématikou která vám v daný čas Prostě Sedne a v jiný čas vůbec ale bylo mi velkým potěšením si knihu přečíst a moc doporučuji

27.07.2023 4 z 5

Potopení a zachránění Potopení a zachránění Primo Levi

Knihy o koncentračních táborech obvykle nečtu ale tahle byla velice zajímavá není to kniha na jedno přečtení to na delší zamyšlení zároveň přináší jednu myšlenku za druhou a je neskutečně skvěle zpracovaná nabízí pohled jak nadobro tak na zlo tak zároveň na různé životní etapy místy je až filozofická jinak neskutečně hloubavá

27.07.2023 5 z 5

Vlnění nymf Vlnění nymf Renata Štulcová

U této serie mě mrzi že jsem ji nečetla dříve protože dnes už mu nesedí ale je krásně napsaná a laskavá. Jeden bodík bych ovšem strhla a to za pár hluchých míst a někdy myšlenkových pochodů hlavní postavy. Jinak byla kniha pohádková.

24.07.2023 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Od této autorky jsem četla jen jednu knihu a moc mě nenadchla tahle kniha mě zaujala už podle anotace.

I když poměrně předvídatelná tak chytla za srdce. Líbil se mi ten pohled obou postav a zároveň i písně které autorka přidala doporučuji najít si hudebníka na spotify, písně hezky dokreslují děj.

17.07.2023 4 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Na tuhle knížku mám trochu smíšený názor
Romantická není můj oblíbený žánr ale tahle kniha mile překvapila. Libila se mi Lina taková větrná holka co dřív jedná než myslí zároveň je praštěná tvrdohlavá a člověk se s ní nenudí. Pan A byl taková tichá voda břehy mele ale bavili mě jeho hlášky i jednání.
Co za mě bylo na knize ale mínus jsou ty 3 části. Nejdříve sranda a kousavá romantika pak táhlý děj a poté erotická lacinůstka která jakoby postavám změnila charakter a helemese pan A už tak nevinný není. A pak předvídatelný konec.
Za me průměr ale za to jsem se u knihy mnohokrát pobavila a to je plus.

17.07.2023 3 z 5

V zrcadlové síni V zrcadlové síni Liv Strömquist

Po téhle knize jsem sáhla čisté náhodou a ono to velke zrcadlo společnosti a sebevědomí a především ženské krásy. Hodně mě zaujalo zpracování a líbilo se mi.
Ke knize bych přidala i jiná témata a jiná zase rozvinula nicméně od autorky jsem tuto knihu četla poprvé a určitě chci v jejich dalších pokračovat.

Hodně se mi líbí že kniha pohlíží na realitu a archetypy krásy také to jakým se svět dívá na krásu a čeho všeho jsme pro ni schopni.

Velmi přínosné čtení

13.07.2023 4 z 5

Výkřik do ticha Výkřik do ticha Amo Jones

Tahle série se mi od autorky asi líbí nejvíc ale největší hvězdnou show byl za mě první dil a pak se mi zdá, že to šlo z kopce.
Tenhle díl byl hodně opacko z předešlých dílů plus dějově celkem chaos (bohužel ne v míru) hlavní postava mi vůbec nesedla a hoši...no jak kopie Kinga. Zkrátka na jedno přečtení ale znovu už ne

13.07.2023 2 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Nerada knihy označuji jako odpad a ani si nemyslím, že ta kniha taková je. Ale mně to prostě nebavilo za mě bez humoru, nápadu a dost jednoduše jednající postavy. Kniha je velkým hitem a má velkou reklamu i hezky obal a zajímalo mě proč je tak spešl?
Co má kniha za mě plus je téma manželství a vztahy a křehkost ženské stránky. Zároveň otevřenost hlavní postavy což nabídlo i možnost pochopení jejího jednání ale to je za mě tak celé. Ale každá kniha má svého čtenáře

10.07.2023 1 z 5

V životech loutek V životech loutek TJ Klune (p)

Tahle kniha mně celkem zklamala. Myslím že to bylo i zpracováním ale i tématikou která mi nesedla. Od začátku byla kniha zvláštní ale jsem ráda že si autor zachoval čtivý styl. :))

07.07.2023 2 z 5

Terapie mezi stromy Terapie mezi stromy Adam Táborský

O ekoterapii jsem již slyšela tahle kniha je velmi přínosná. Nejen že rozebírá krásu a hodnotu přírody a její užitek na lidskou psychiku ale zároveň nabízí terapeutické metody a terapii přírodou jako takovou.

07.07.2023 4 z 5

Cizincem v Olondrii Cizincem v Olondrii Sofia Samatar

Souhlasím s předchozí recenzí. Kniha se mi hodně líbila byla poetická, krásně popisná ale bohužel bez děje a bylo horší se na to soustředit. Jinak ten jemnocit slova se mi líbil.

06.07.2023 3 z 5