Doubravka1975 Doubravka1975 komentáře u knih

Zloba Zloba Chris Carter

6.dil série Robert Hunter a opět super, drsné i když tentokrát daleko víc psycho a jak už i autor na úplném začátku zmiňuje, že je tenhle příběh úplně jiný než jeho předchozí knihy, zde se většina faktů a postav zakládá na skutečnosti, se kterými se setkal v praxi soudního psychologa. Fakt mazec. Sérii čtu postupně i když ji prokládám něčím lehčím, tak tentokrát mám chuť přeskočit a číst hned desítku a o RH se fakt bojím ....

29.10.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Mezi životem a smrtí stojí knihovna.

Hodně zajímavé čtení a téma i když uprostřed se příběh docela táhl a nudil mě a hlavní hrdinka Nora pěkně štvala, tak konec a poselství příběhu SUPER!!!

Učíme se pouze prožitkem. Životu nemusíš rozumět. Stačí ho žít

27.10.2022 5 z 5

99 dní s tebou 99 dní s tebou Catherine Miller

Krásný a bohužel smutný příběh

25.10.2022 4 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Kdysi v mládí jsem četla a nyní si poslechla. Skvělé !!!
Můj manžel jako velký fanoušek fotbalu a i pořád fotbalista může pantátovi Klapzubovi jen závidět takový tým....:):)
Synové fotbal samozdřejmě hráli, ale jak pak dospěli, přešli na jiné hobby a zůstali jen u fandění

25.10.2022 4 z 5

Tajemství sanatoria Tajemství sanatoria Anne-Sophie Lunding-Sørensen

Příběh z roku 1928 o nesvobodě, zakázané lásce, boji za ženská práva a i o tom, jak se daří zlu, když moc je slepá.
Čekala jsem , že to bude drsnější a víc jakoby do hloubky, ale pachatele jsem tipla opět špatně, pěkný konec a nejvíc mě bavily kapitoly s Tatíčkem, i když přímo kapitoly kniha nemá:):)

20.10.2022 4 z 5

Sestry Sestry Martin Uhlíř

Obálka absolutně nezajímavá, autor pro mě neznámý, ale syn chtěl v knihovně půjčit od autora Jak jsme se stali lidmi a tohle bylo hned vedle, tak jsem si řekla že to zkusím :):)
Dvě zklamané sestry Lila a Marie, jedna druhou nesnáší a přitom spolu cestují po světě.....a když Roberta při jedné z večeří napadlo, že celá jejich čtveřice by měla trávit dovolenou spíš v nervovém sanatoriu, tak jsem mu musela dát za pravdu. Robert pěkný zbabělec , ale myslím, že nakonec měl víc štěstí jak rozumu.
Je to čtivé, takové ze života

15.10.2022 4 z 5

Téma Macháček - Literární mozaika v jazzovém rytmu Téma Macháček - Literární mozaika v jazzovém rytmu Kateřina Macháčková

Po přečtení Zápisků z blázince jsem si poslechla pátrání jeho dcery Kateřiny Macháčkové jaký skutečně byl její otec Miroslav Macháček. Zajímavé a hodně podobné Zápiskům z blázince. Myslím, že jsem se ani nedozvěděla nic nového.

13.10.2022 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

(SPOILER) Temné kouty opravdu temné a zároveň úžasný psychothriller. Přítomnost se střídá s minulostí a postupně do sebe všechno zapadá. Konec masakr a velké překvapení

SPOILER!
Rozhodnutí P. se snažím pochopit a odpustit. Z vražedného klubu jsem měla ze začátku dost, ale zase kdyby ho nebylo , Libby by spala dál na vavřínech. Diandra nejvíc odporná osoba snad na celém světě, Bena mi bylo líto a ta akce s býkem trochu mimo reál - pochybuji , že by si to nechal líbit , normálka by děcka viděly samotné peklo

11.10.2022 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

"Tak co ?!" povídá mi. "Občanský průkaz máš?!" a když sem jen nešťastně zavrtěl hlavou , tak se mu úsměv rozlil doslova po celý tváři a s tím úsměvem mi řek: "Vsaď se, že tě ho naučím nosit ! "

Skvělé a i chvílemi smutné čtení. Skvělé básničky. Generace narozená po roce 89 tomuhle myslím nemůže ani uvěřit. Já osobně jsem tenhle typ občanského průkazu měla také možnost vlastnit , ale měla jsem ho sotva 1 rok

11.10.2022 5 z 5

Jak potopit Austrálii Jak potopit Austrálii Petr Šabach

Krátké oddechové povídky a opět pocit , vždyť to už jsem někde viděla a nebo slyšela (Šakalí léta a U mě dobrý)

11.10.2022 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Knížka podle obálky a názvu vypadá a jsem si myslela, že půjde o nějakou oddechovou romantiku, móda, šaty.... Začátek docela vleklý, dvě dějové linie, ale nakonec se z toho vyklubal úžasný a silný příběh o statečnosti, odvaze a síle lásky a životního ducha. Příběh je vymyšlený, ale založený na skutečných historických událostech i postavách. Na konci skvělá poznámka autorky , co jí vedlo k napsání této knížky.
Doporučuji

05.10.2022 5 z 5

Hořké moře Hořké moře Jakuba Katalpa (p)

Moje poslední čtená kniha od autorky a upřímně jsem ráda, že jsem četla v takovém pořadí: Zuzanin dech, Doupě, Němci, Je hlína k snědku? a Hořké moře, protože kdyby to bylo naopak nebo podle vydání, tak bych to po prvních dvou asi vzdala a byla by to škoda. První zmíněné byly vynikající.
Tyhle pocity a ledabylé myšlenky není nic pro mě. Promiňte, ale trochu mi to připomíná jako terapie " vypsáním se" nebo tomu asi moc nerozumím i když čtivé to je :):):)
A ještě nevím, co má autorka pořád s tou hlínou, asi ji hodně leží v žaludku nebo kde, ale i zde od rabína Aniela dostává radu, aby žrala hlínu....

05.10.2022 2 z 5

Sladce, slaně, boubelatě Sladce, slaně, boubelatě Martina Kynstlerová

Pořad Peče celá země patří mezi moje oblíbené a ač Martina nebyla moje favoritka. Výhru si určitě zaslouží a moc jí ji přeji. Její kuchařka krásně zpracovaná, skvělé recepty.
Knížku kupuji mamce k jejím kulatým narozeninám

05.10.2022 5 z 5

Cesta z těsta - České pečení pro celý rok Cesta z těsta - České pečení pro celý rok Petra Burianová

Nádherná, krásně zpracovaná kuchařka od první vítězky pořadu Peče celá země, který jsem sledovala v televizi. Úplně z ní dýchá klid a pohoda. Moc se mi líbí originální rozdělení kuchařky na roční období a s tím spojené tradiční recepty, svátky a tradice " Dědictví otců zachovej nám, Pane"

Sestry Sestry Kamila Hladká

Skvěle zpracované silné příběhy, osudy šesti žen, zastupující čtyři generace řádových sester, různých řádů, které u nás působí.
Autorka pochází kousek od nás a už jsem psala minule ( komentář ke knize Hornické vdovy) , že jsem znala její maminku. Já prodávala v jednom obchodě a ona v druhém, takže: Alice, zdravím Tě tam nahoru, máš úžasnou a moc šikovnou dceru....
Doporučuji !

28.09.2022 5 z 5

Zápisky z blázince Zápisky z blázince Miroslav Macháček

Kniha mě zaujala v knihovně názvem Zápisky z blázince Miroslav Macháček - vůbec jsem si to jméno nespojila se známým hercem a režisérem, ani podle obálky a jeho fotky.
Nejvíc si pana herce vybavuji ze seriálu Chobotnice z II.patra
Deník z blázince,který si psal pan Macháček, když mu bylo doporučeno , aby se po nežádoucím projevu roku 1975 uklidil do psychiatrické léčebny v Bohnicích.
Zajímavé čtení, které zpracovala a vydala jeho dcera Kateřina Macháčková

28.09.2022 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Dokonalé!!! i když zvláštní příběh, moje první setkání s tímhle tématem. Anotaci jsem četla a vůbec nepochopila větu, že Abbie je zázrakem vědy.....a celou dobu si lámala hlavu, kdo ten příběh vypráví.... Trochu problém s Ty formou. Konec překvapil, raději jsem ho četla 2x :):) a poděkování autora mě totálně rozsekalo, je poznat , že v příběhu autor vychází z vlastních zkušeností. Klobouk dolů.
Nakonec se mi to moc líbilo, skvěle rozebráno lidé - autisti - roboti
Chtěla jsem něco napsat k Timovi , ale nic slušného mě nenapadá.....to jeho krédo: Každý citový problém musí mít vědecké řešení - bez komentáře....

21.09.2022 5 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Od autorky přečteno Zuzanin dech, Doupě, Němci vše vynikající, ale tohle je úplně jiný a divný, totální úlet. Hodně odvážné a hodně silné naturalistické myšlenky nebo co
Knížka má hned dvě zajímavé a na první pohled v pohodě vypadající anotace, jednu napsala redakce a druhou její muž
Nečetla jsem to úplně celý, tak na přeskáčku
SPOILER:
Nevím jestli jsem to úplně správně pochopila, ale asi je, ale nesmí se polykat....i když předtím proběhla určitá akce :(:(:(

16.09.2022 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Úplně krátký, skvělý a tajemný příběh o lásce, zradě, nenávisti a hamižnosti sepsaný podle staroněmecké pověsti ze 13. století + jako doplněk poslouchám skvělé písničky Daniela Landy z muzikálu

14.09.2022 5 z 5

Královsky v háji Královsky v háji Emma Chase

Skvělá, čtivá, vtipná moderní pohádka o Popelce. Kapitoly se střídají z pohledu Nicholase a Olivie. Autorka je moje oblíbená a její série Zapletený patří mezi top. I tady se těším na další díl

Nicholas se cítí jako krysař z Hamelnu, když vede děti do kavárny Amélie - trochu haluz akorát čtu Krysaře :):):) a
Co mě nezabije to mě posílí.....to musím zmínit i když to tu mám napsané od samého založení profilu

13.09.2022 5 z 5