Doubravka1975 Doubravka1975 komentáře u knih

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opět skvělé, po cartrovsky zpracované aktuální téma: závislost a zneužívání sociálních sítí a internetu, které nám pomalu a jistě způsobují mozkolenost. Pan J. Super a konec na druhou luxusní. I když opět motiv pachatele chápu, ale .....

12.12.2022 5 z 5

Tango mortale Tango mortale Pavel Kohout

Skvělý příběh o mladém muži, který byl ve správnou chvíli na správném místě. Taková pretty woman opačně, ale na konci vás čeká překvapení....

12.12.2022 5 z 5

Babičky Babičky Petr Šabach

Krásná i smutná, hlavně druhá kapitola. Vtipně popsaná doba od narození Matěje roku 1951 po rok 1989, zážitky jeho i ostatních členů rodiny a hlavně dvě babičky, každá jinak politický orientovaná.
Doporučuji!
PS: ve druhé kapitole, ta reakce babiček na "tamtu situaci" hlavně ta jejich vzájemná výpomoc mi úplně vehnala slzy do očí a přitom spolu všichni úplně v pohodě vycházeli, fakt boží

08.12.2022 5 z 5

Sylvester Stallone: Žít svůj sen - Jak získat dokonalé tělo Sylvester Stallone: Žít svůj sen - Jak získat dokonalé tělo Sylvester Stallone

SS moje srdeční záležitost.
Víc než autobiografie je to spíš Stalloneho fitness příručka. Filmy jsou zmíněny jen série Rocky a Rambo o budování fyzičky a vysněné postavy podle jeho vzoru představitele Herkula. a ještě Země policajtů, kde naopak musel přibrat 18 kg.
V knížce najdete i cvičební plán , jídelníček i cvičení pro ženy , které předvádí jeho manželka Jennifer

07.12.2022 5 z 5

Kulička Kulička Guy de Maupassant

Úplně krátký, ale hodně povedený, silný příběh o morálce, charakteru a falši.
Doporučuji

07.12.2022 5 z 5

Rovný s rovným Rovný s rovným Jan Žáček

Třináct silných příběhů o mentálně postižených klientech vypráví paní ředitelka Domova Lenka Kohoutová.
Život je báječný, když se snažíme chránit slabšího a pomáhat jim žít běžný život se všemi pozitivy i negativy

05.12.2022 5 z 5

Jeden život Jeden život Guy de Maupassant

Pěkný čtivý příběh o jednom úplně obyčejném životě, kdy Jeanne plná ideálů je postupně během života ztrácí. Tak to prostě v životě chodí, ale život není nikdy tak dobrý ani tak špatný jak si myslíme....

05.12.2022 5 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Vtipný průvodce celým rokem v zahradě, doplněný jedinečnými ilustracemi. Dokonalá souhra bratrů Čapkových. První kapitoly mě vždy vrátí zpět v čase , když jsme zakládali naši zahradu.
V zahradě si s pokorou uvědomuješ bezmoc člověka: pochopíš, že trpělivost je matka moudrosti - Ostatně se nic jiného dělat nedá

02.12.2022 5 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Moc pěkná autobiografická kniha naší přední herečky Jany Brejchové, skvěle zpracovaná její dcerou Terezou Brodskou

02.12.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

(SPOILER) Uff, opět šílené a brutální a celou dobu čtení si říkám : "fakt můj poslední Carter" nakonec dočtu a......je to jasný, už sháním 8.dil. Konec mě dostal ( nejvíc to nehlasné děkuju) uff

01.12.2022 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

BĚla + SAbina sestry, jednovaječná dvojčata a jejich příběh - volné pokračování knihy Malinka.
Perfektní propojení obou příběhů i když to není lehké čtení.
Krásné obálky mají oba díly .
Doporučuji číst oba díly tak jak jdou za sebou

27.11.2022 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Silné téma adopce. Tři hlavní hrdinky. Malka adoptované dítě, dnes už dvacetiletá. Inka její adoptivní matka a Alice, čtyřicetiletá zubařka, která nemůže otěhotnět a má zažádáno o adopci. Všechny postavy i ty vedlejší Inky manžel, Malky bratři a manžel Alice vás neskutečně štvou, ale na druhou stranu je chápete i jim fandíte.
Postavy úplně skvěle syrově psychologicky rozebrány.
Na konci poděkování organizaci Natama za jejich nedocenitelnou práci s dětmi s obtížným začátkem života i všem dalším odborníkům a organizacím, které v této oblasti působí.
Doporučuji a jdu hned na volné pokračování Běsa

25.11.2022 5 z 5

Kam se poděl můj sexuální život? Kam se poděl můj sexuální život? Kristen Bailey

(SPOILER) Na cvičící - relax víkend s ženami, na který jezdím 2x do roka, vždy potřebuji úplně nenáročnou knihu a tahle mě zaujala na první pohled už podle názvu :):):)
Fajn vtipná oddechovka a i když některé situace trochu přitažené za vlasy, dostala jsem víc než jsem čekala.
Úplně souhlasím s komentářem od Ellinek a souhlasím s Nobelovkou pro Dannyho za to prohlášení, které už zmiňuje ve svém komentáři Ellinek, ale i pro Stua za prohlášení: Jde o to, najít někoho, s kým chceš strávit život. Zabíjel bych pro to , co mají M+D

25.11.2022 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Silný příběh, zajímavé téma, úplně skvěle rozebrán mužský a ženský pohled na svět

23.11.2022 5 z 5

Čas na TE.BE Čas na TE.BE Tereza Bebarová

Pěkná a zajímavá knížka. Formou rozhovorů zaznamenána setkání se zajímavými lidmi a jejich příběhy plné inspirace a nápadů, proložená recepty autorčiny babičky Františky a i jinými recepty

23.11.2022 4 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Myslím, že knížka je určená pro děti (teď už vím, že nejen pro děti), ale já chtěla zjistit, co že se to děje s těmi ponožkami.... A tak teď už to vím a jsem ráda, protože jsem si doteď myslela, že je chyba ve mě nebo snad v ostatních členech rodiny, že jsme nepořádníci nebo něco takového :):):) a oni to mají zatím na svědomí Lichožrouti. Paráda !!!
Je fakt, že už dlouhou dobu kupuji z praktických důvodů zásadně černé ponožky, jako když se jedná jakože někde ztratí, je plno náhradních, ale to by jste nevěřili, kolik je odstínů černé barvy. Že existuje 50 odstínů šedi, to už dnes všichni víme, ale černé aspoň 100, fakt že jo:):):)
Výborný nápad, moderní, pohádkový, akční příběh + krásné ilustrace = doporučuji

16.11.2022 5 z 5

Pekárna plná života Pekárna plná života Ruth Kvarnström-Jones

Tam kde skončil 1.dil Pekárna s vůní skořice rovnou začíná 2.dil Pekárna plná života. Skvělé, že hned na začátku je seznam postav, které se vyskytují v obou dílech, ale já čtu hned díly za sebou, navíc mám vypsaný rodokmen z předchozího dílu. Opět pěkný , oddechový příběh. Krásná obálka.
PS: a teď zde zjišťuji , že existuje i 3.díl i když ta obálka trojky je nějaká mimo

13.11.2022 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Pěkné, oddechové čtení z malebného švédského městečka Halleholm a jeho obyvatel. Ze začátku hrozně moc postav, že jsem si musela napsat jejich rodokmen, abych se lépe orientovala. Nádherná obálka

13.11.2022 4 z 5

Sestřelen Sestřelen František Fajtl

OBDIVUHODNÉ.....jak člověk, tak události zde popsané.
Doporučuji úplně všem.!!!

07.11.2022 5 z 5

Co věděly naše babičky a co jsme my zapomněli Co věděly naše babičky a co jsme my zapomněli Helena Vrábková

Super, podle abecedy seřazeno plno moudrých rad a nápadů našich předků.
To s tou pavučinou je hodně zajímavé , ale asi to nikdy nezkusim brrr, ale dobré vědět

07.11.2022 5 z 5