Sestřelen

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tato kniha je první z mnoha proslulých děl generála Františka Fajtla, předního československého válečného stíhače, známého autora literatury faktu a leteckých memoárů. Líčí v ní svůj vlastní dramatický příběh, kdy se mu při bojích nad Francií podařilo s těžce poškozeným spitfirem přistát a za velkých strastí projít okupovanou zemí. Byl zatčen až ve Španělsku, internován v koncentračním táboru, ale ani tam se nevzdal. Kniha obsahuje 16 stran dobových fotografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88302/sestrelen-nEl-88302.jpg 4.6228
Žánr
Romány, Válečné, Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Kniha Sestřelen

Přidat komentář
evineckY
06. dubna

Je mi smutno z toho, jak se u nás provolává sláva všem těm, kteří si to nezaslouží a na opravdové hrdiny, kteří bojovali a umírali za naši zem se plive. Ne, je mi špatně z toho že vrahům a těm, kteří bombardovali domy a továrny se rozdávají medaile. Naši rodiče a prarodiče, kteří zažili válku, už slyšet nebudou a tak pravda zanikne v prachu, který na ní padá a jsou slyšet jen ti, kteří by měli být zticha. Pravda, která má tři úhly pohledu...

Lo3ce
25. března

Zase tak málo hodnocení, tak málo komentářů u knihy, která by měla být "povinnou" četbou. Vždycky, když čtu nebo slyším o hrdinství těchto mladých mužů a uvědomím si, jak pak byli po zásluze "odměněni", chce se mi brečet. Tahle knížka popisuje jen takovou epizodku jednoho letce, člověk ale zírá, co byl ochoten podstoupit pro svůj návrat do boje (skoro jako Bílý Bim, Černé Ucho). A Pan Fajtl má i hezký sloh. Moc pěkně se četlo i o pomoci francouzských civilistů.


Hermiona419
28. února

Nádherná kniha o úžasném a obdivuhodném člověku! Doporučuji!

walin
24. ledna

Velmi dobrá knížka. Nesmírně obdivuji pana Fajtla a samozřejmě i všechny jeho kolegy. Jeho příběh je vyprávěn poutavě a z každé situace je vidět jak morální člověk to byl. Taky někteří lidé, které po cestě potkal zaslouží obdiv.

Sklíčko
16.12.2020

Jen jsem tiše žasl nad tím,co si museli tito lidé zažít. Dnes už chlapi nemají k...e.

milary
13.11.2020

Trochu jsem se bála, že nebudu moct hodnotit. Odvaha, postoje, charakter a - hvězdičky..? Co s nimi? Co s nimi, pokud ta knížka - a ty my zde "hodnotíme" - se mi nebude zdát dost dobrá? Je špetka lidí, kterým bych vděčně třeba jen "zavázala střevíc". Ale co když ta knížka..?
Nemusela jsem se bát. K tomu VŠEMU pan Fajtl ještě uměl psát. Poutavě, střídmě, nezatrpkle. Níže kdosi trefně vystihl; nebýt to podle skutečnosti, byl by to skvělý dobrodružný román. Nelze než souhlasit.
Četl pan Ornest. Poutavě, střídmě. Noblesně. Hodilo se to.

Tyquick2
30.10.2020

Taky jsem si poslechl jako audioknihu a byla vůbec první, co jsem opravdu vnímal! Hlas pana Ornesta působí velmi mile a "mazácky". Opravdu pěkný poslech krásné knihy. Děkuji!

icewind
10.09.2020

Měl jsem k dispozici jako audioknihu, které zrovna moc nevyhledávám, nedokážu se při poslechu na děj správně soustředit ovšem tohle byla asi nějaká vyjímka....nejspíš kombinace někdy až neuvěřitelně dobrodružného děje, úcty a respektu, který chovám k lidem, kteří byli ochotni opakovaně vsadit svůj život v loterii boje proti zlu a nesvobodě a podání četby hlasem p. Ornesta, způsobila, že jsem tenhle příběh během dvou dnů s velkou chutí doslova zhltnul. Nemám moc co dodat, snad jen dodatečně poděkovat za to, co p. Fajtl a jiní pro naši zem udělali.

1