Sylvester Stallone: Žít svůj sen - Jak získat dokonalé tělo

Sylvester Stallone: Žít svůj sen - Jak získat dokonalé tělo

Autobiografie Sylvestera Stalloneho, jednoho z nejlépe placených herců Hollywoodu, je upřímnou zpovědí akčního hrdiny a také motivační příručkou pro všechny fitness nadšence. Výjimečná kniha nabízí vhled do soukromí této filmové legendy, včetně životních pádů a vzestupů, ale i návod jak žít zdravě a osvojit si ty správné návyky v oblasti cvičení a zdravého stravování. Postavte se všem fitness zlozvykům po boku hollywoodské hvězdy!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367544/sylvester-stallone-zit-svuj-sen-TOz-367544.jpg 3.88

Sly Moves: My Proven Program to Lose Weight, Build Strenght, Gain Will Power, and Live Your Dream (2005)

Biografie a memoáry, Sport, Zdraví
Vydáno:, XYZ

OndřejMergl

Jestli chcete vypadat jako Rocky a Rambo dohromady, zapomeňte na tuhle knihu, protože Sylvester vás v ní jenom odradí, abyste nedělali takové kraviny jako on v mládí, když se fyzicky připravoval na tyto filmy.

Na stará kolena nám Sly zlenivěl a z bestiálního tréninku přešel na cvičení na pohodu. Právě taková cvičení ordinuje v druhé sekci knihy čtenářům, mužům i ženám. Jenomže pokud jste si nenakoupili domů cvičební stroje za desetitisíce, bez přístupu do posilovny si navrhovanou rutinu neodcvičíte.

Zato jídelníček podle Slye nastavíte snadno. Vysypete mouku a cukr do odpadu, dáte si brambory a zeleninu s masem a jednou týdně se pravidelně přecpete zmrlinou s vaflemi, aby vám to nebylo líto.

Líbil se mi Sylvesterův styl psaní a vyzrálý názor na věc, ale do posilovny mě kniha nedokopala, takže si budu pěkně dál cvičit po domácku, než se objeví nějaká lepší fitness příručka.

Jack.Bledsoe

Nenechte se nachytat, podobně jako sovy není ani tahle kniha tím, čím se zdá být.

Nejde o žádnou autobiografii, Sly tady jen letem světem zavzpomíná na natáčení pár dílů Rockyho a Ramba a vždycky to souvisí hlavně s jeho tělem a fyzičkou, čím si procházel při trénincích apod. Proto zmiňuje i Zemi policajtů, kde musel naopak kvůli roli na svoje poměry rekordně přibrat. Jsou tam zajímavý informace, ale tahle pasáž je dlouhá asi tak 20 stran a to je v ní ještě spoustu velkých fotek.

Zbytek knihy tvoří rozsáhlý tréninkový manuál, kde přímo Sly předvádí všechny cviky, o kterých mluví, představuje svůj jídelníček a prostě dává spoustu užitečných tipů na to, jak žít zdravě. A musím říct, že to na mě působí realizovatelným dojmem, že nejde o žádná moudra miliardáře pohybujícího se mimo realitu. Zároveň zcela typicky sem tam utrousí nějakou velkou životní pravdu nebo fórek, je to fajn. Spoustu lidí to může skutečně motivovat k tomu, aby se sebou něco začali dělat.

Největší průšvih tak vidím v tom, že tahle příručka ve světě vyšla už v roce 2005 a podle všeho se nejedná o žádné aktualizované vydání. Jediná aktuální věc na ní je fotka na obálce, uvnitř pak najdete mnohem mladšího Slye, ještě před jeho velkým filmovým comebackem v Rockym VI, Rambovi IV či Expendables. Nejsem expert, takže těžko říct, nakolik už dnes mohly být některé ze zde uvedených rad vyvráceny.

Ale abych končil pozitivně. Překlad je hodně povedený. Pánské oko potěší kapitola věnovaná cvikům pro ženy, kde se můžeme pokochat (rovněž o 13 let mladší) Slyovou manželkou Jennifer, bývalou modelkou.

No a naprosto největší bombou je to, že je celá kniha psaná v první osobě, takže při čtení slyšíte v hlavě hlas Slyova dvorního dabéra Pavla Rímského!:))

Pro skalní fandy hollywoodské legendy tohle bude asi tak jako tak povinnost, ale ostatní mají důvod se nad koupí zamyslet.