Jak potopit Austrálii

Knižka povídek, která je autorovou prvotinou, vyšla již v roce 1986. Kniha obsahuje i povídku Šakalí léta, která byla předlohou pro stejnojmený český film.Kniha je opět plná autorova osobitého humoru.

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/2042/jak-potopit-australii-OQF-2042.jpg 4199
Povídky, Literatura česká
Vydáno · Československý spisovatel

Kniha Jak potopit Austrálii

oladnb

Druhé dílo od Šabacha a klidně se pustím do další. Knížka se čte pěkně, povídky jsou některé velmi zajímavé vypointovane, některé jsem asi úplně nepochopila, ale celkově se mi knížka líbila. Autor je specifický se smyslem pro humor, líbí se mi.

mi-380

Povídky nostalgicky popisující dobu, kdy většina dospívajících se místo v kavárnách scházela venku na plácku, v rourách, v ulicích. Životní zkušenosti nezískávali na internetu, ale v partách a od světaznalejších kámošů. Legendární vypravěč Péťa nám tu názorně popisuje paradoxní mix naivity, vyplývající z normalizační nevědomosti, kombinované s pragmatismem života mezi lidmi v ulicích a v hospodách. Témata i délka povídek je předurčuje k využití ve filmu, v naší porevoluční kinematografii se určitě neztratily (tady jsem identifikoval Šakalí léta a U mě dobrý): 80% (193 hodnotících s průměrem 80%).

Jack.Bledsoe
15.11.2017

Přijde mi, že Petr Šabach je veřejností vnímaný hlavně jako humorista, jenže ve skutečnosti jde o mistrného, všestranného vypravěče, který vás dokáže i dojmout. Proto od jeho první knihy nečekejte jen třeskutou legraci, ať vás pak nezaskočí několik melancholičtějších povídek. Ale žádné obavy, čtou se stejně hezky!:)

kilometr
22.09.2017

Dlouho jsem Šabacha opomíjel,přestože se mi filmové zpracování Šakalích let moc líbilo.A kdybych při poslední návštěvě knihovny nezjistil,že autor už nežije,tak bych ho do dneška ani nečetl,což by byla velká škoda.Ale už to napravuji.80%.

Jaruš7
03.01.2017

Nadpis jako kouzelnická formule knižní prvotině dává určující význam a ten sedí. Od správně praštěných nápadů k realizaci nechybí někdy záviděníhodná odvaha, a to je to, na co nemáme odvahu my, a co nás nostalgicky okouzluje i dnes.

Damato
22.06.2015

Šabach píše pro lidi a o lidech, proto je tak oblíbený a jeho knížky nenajdete v období vánoc na žádném pultě prodejen knih ani v antikvariátech. Je to kouzelné, milé a pohodové čtení

bovinka
03.01.2014

Konečnějsem se dostala k této starší knížce povídek. Mám asi radši romány Petra Šabacha. Zaujaly mě víc asi 3 povídky, které jsou notoricky známé díky Hřebejkovým filmům

sachista
05.03.2012

U mě vítězí Šabach-romanopisec nad Šabachem-povídkářem, sbírka Jak potopit Austrálii to definitivně stvrdila.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

povídky puberta komunismus zfilmováno

Petr Šabach