Don-Leo Don-Leo komentáře u knih

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Knihu jsem právě dočetl. Ještě ve mně doznívá nadšení. Snad ještě lepší než první díl. Mistr Niedl naprosto realisticky popisuje dobu, i drobnosti do sebe krásně zapadají. Lukáš je sarkastický a místy i vtipný. Jeho životní osudy nejsou lehkou zkouškou. Snažím se přijít, jestli je lepší pan Niedl nebo Vondruška, ale nemohu se rozhodnout. Šest hvězd z pěti

05.08.2017 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Pokud tohle čeká lidstvo, tak to moc veselé nebude. Malé náznaky toho, že v něčem tím směrem jdeme by se najít daly. Snad zůstane jen u těch náznaků. Snad budoucnost nejsou jen drogy, vymírání a roboti. Kniha ok, ale nějaké přehnané nadšení z mé strany není.

28.12.2017 4 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Moje první kniha od p. Niedla. Předtím jsem ho neznal. Četl jsem hned po knize p. Vondrušky. oba výborní, byl jsem mile překvapen. Moc hezké čtení, příběh zasazen do atmosféry Prahy ve 14.století. Organizovaný zločin☺️ v té době.

23.07.2017 5 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Ze začátku mi trochu vadilo připomínání děje z první kniky, ale asi proto, že jsem to již četl. Zpočátku jsem se bál, že když je to jiný autor než autor původní knihy, tak jak to zvládne. Ale dobrý. Mě kniha bavila. S chutí jsem to přečetl.

11.07.2017 4 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Opět vynikající příběh z pera Mistra Niedla. Nenudil jsem se ani chvilku. Ale doba to tedy byla šílená. Zlatej Zeman.

13.01.2018 5 z 5

Hráč Hráč František Niedl

Dal jsem si to hned po prvním dílu a jsem spokojený. Napínavé, má to spád a trochu černého humoru. Prostě super.

04.10.2017 5 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Pro mě další pecka od Mistra Niedla. Sice to není středověk jako u série Platnéř, ale přesto skvělý román, který mě donutil stavit celý den v posteli. Hlavní hrdina stále před něčím utíká a pořád nemá vyhráno. A rozhodně se na útěku nenudí. Dost ironie a sarkasmu. To mám rád. Už se těším na druhý díl, ale po malé pauze. Nehodlám kvůli Niedlovým knihám strávit 4 volné dny v posteli.

28.09.2017 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Jízda od začátku do konce. Tempo je rychlé, žádné zbytečné zdržování. Lepší než první díl série. Tam jsem nebyl překvapený, kdo byl vrah.

24.09.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Knížka je napínavá, děj ubíhá celkem rychle. Jediné, co mě trochu zklamalo, že mě nepřekvapilo, kdo byl vrah. Že by detektiv náhodou potkal možnou oběť vraha v tak obrovském městě mi bylo divné už od setkání. Takže konec knihy nebyl zase takové překvapení. A to většinou mám problém s tím poznat vraha.

16.09.2017 4 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Užil jsem si všechny tři díly o Lukášovi a i třetí díl nevybočil z úrovně předchozích. Super příběh.

09.08.2017 5 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Autora jsem předtím neznal, moc české nečtu. Na začátku jsem měl zvláštní pocit, že popis té doby je takový naivní nebo tak nějak. Postupně jsem změnil názor o 180 stupňů. Naprosto skvělá kniha, příběh je výborný, popis doby také. U některých knížek mi štve, jak autor roztahává děj zdlouhavými popisy, to tu vůbec není. Když jsem dočetl, měl jsem pocit, že to je jedna z nejlepších knížek, co jsem četl.

11.07.2017 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Kniha psaná zvláštním stylem. Děj je pozpátku. Celkem rychle se vše rozuzlilo. Krátké kapitoly, takže to celkem utíká. Doufám, že nejsem jediný, kdo musel po konci knížky číst znovu první kapitolu, abych zjistil, jak to vlastně skončilo.

11.07.2017 4 z 5

Chytit tygra za ocas Chytit tygra za ocas James Hadley Chase (p)

Skvělý příběh, má to spád, napínavé, nakonec i překvapení nakonec v podobě vraha.

30.12.2017 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Ze začátku jsem se nemohl pořádně začíst. Četl jsem už druhou knihu z takového prostředí. Ponurý ostrov, život lidí bez nějakých vyhlídek, prostě pořád práce a práce pořád dokola. Nějak mi to vadí. Nakonec se to zlepšilo a bylo to je konci napínavé.

18.11.2017 4 z 5

Zloději ostatků Zloději ostatků Vlastimil Vondruška

Přečetl jsem všechny 4 Vondruškovy "ostatky". Serie pěkná. Mně se líbil i tento poslední díl. Nevím, proč má hodnocení nižší než ostatní tři díly. Přišlo mi to stejně dobré jako ostatní. Jen ten epilog mi přišel tak trochu po "americku". Chápu, že je to beletrie, ale utvrdil jsem se v tom, že církev z mé strany zaslouží jen opovržení. Z historického hlediska stejné zlo jako komunismus a fašismus. Počet mrtvých na jejím kontě ne stejně úctyhodný jako u zločineckých ideologií.

09.09.2017 4 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Celkem napínavý thriller. Nakonec vyjdou najevo zvláštní souvislosti. Dokonce i hlavní hrdina má za sebou velkou životní kaňku. jenže přeci není možné, aby bral spravedlnost do svých rukou nějaký pomatený úchyl ☺️

02.08.2017 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Tak tohle tedy byla jízda. Vzhledem k věku autora v době napsání klobouk dolů. Akce od začátku do konce. Kdybych nemusel chodit do práce, přečetl bych to na jeden zátah.

16.07.2017 5 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Romantický název. Zato příběh už tak romantický není. Moje první kniha s tímhle agentem a bylo to fajn čtení. Napětí, má to spád, užil jsem si to.

07.12.2017 4 z 5

Mozartovské spiknutí Mozartovské spiknutí Scott Mariani

Druhý díl Bena Hopea. Děj ubíhá rychle, je to napínavé, podobně jako v prvním dílu. Mně se to líbilo.

03.11.2017 4 z 5

Alchymistovo tajemství Alchymistovo tajemství Scott Mariani

Kniha je super. Skvělý příběh, skvělý hlavní hrdina.

29.10.2017 5 z 5