DomYell DomYell komentáře u knih

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Vemte si pasy, pristavame! Vyborna kratka kniha. O adrenalin tady neni nouze. Dej, leti stejne rychle, jako letadlo a vy budete do posledni chvile trnout, jak to dopadne.

Pri cteni jsem si vzpomel na nejaky rozhovor s nekym od letadel a ten rikal... ze je dobre, ze cestujici neslysi, co se deje v kabine pilotu..jinak by vetsina z nich uz neletela. Neni vyjimkou, ze sem tu a tam se na letadle neco pokazi..

Letu zdar!

17.03.2023 5 z 5

Jsem Baťa, dokážu to! Jsem Baťa, dokážu to! Jozef Banáš

Vubec bych se nebal rict, ze Tomas Bata byl nejvetsi Cech. Clovek, ktery dokazal vytvorit neuveritelne imperium hmotne, ale i dusevni. Je ukazkou toho, ze jeden clovek muze menit generace i desitky let po sve smrti.
Jeho zivotni pribeh by se mel tesat do kamene a rozdavat nemakacenkum misto socialni podpory. Dneska by asi jen tak nekdo vyrobou bot v Evrope neuspel, ale zase jsou tu dalsi odvetvi, ktere potrebuji sve Bati. (vesmirny vyzkum, digitalizace statu a jeho efektivni fungovani, efektivita prace, zaslouzene socialni vyhody atd...)

Kniha jako takova je velice dobre napsana a nekdy za par let se k ni rad vratim.

01.09.2022 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Zadny drastak to neni, bohuzel. Vic nez jizda na horske draze to je jizda na labutich.

29.12.2021 4 z 5

Malenčí Malenčí Hana Kavurová

Za me autorka musi jeste spisovatelsky dospet. Slovni obraty, zasoba, pouzivani slov, ale i tucnost deje a jeho navaznost...

Napad je dobry, ukonceni tragicke. Byt kniha v duchu prvnich stran, rikam vam, lide dobri, nespali by jste mesic.. Ale takhle, bohuzel...

19.12.2021 2 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Kniha ma jedno minus.. A to, ze je moc kratka.
Pro nas asi nepredstavitelny zpusob prezivani a "cestovani".

02.12.2021 5 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Filmova i literarni podoba je vydarena a je to prijemne cteni na jedno odpoledne.

22.09.2021 5 z 5

Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Zdena Frýbová

Nekolikrat jsem to cetl.. S postupem casove vzdalenosti od "Smutne" revoluce kniha ztraci svoje kouzlo. Avsak pro vsechny fandy devadesatek je to povinna literatura!

Dej ma spad, prijemne se zene kupredu, sem tam nejaky zvrat, prekvapeni...

Verim, ze v dobe sveho vydani (tedy i aktualnosti k tomu, co se delo..) to musela bomba.

Pet hvezd za prijemne cteni!

23.08.2021 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Dam 5 hvezd... Protoze:
-Casti s autobiografii se mi libi
-Navod, jak lepe psat asi nevyuziji, ale nekdo jako King asi vi, co pise, jak se pise

01.08.2021 5 z 5

Silne zklamani a nebo prehnana ocekavani? Tesil jsem se na zabavnou oddechovou "storku" party kamosu na rece a odmenou mi byla nuda, co se tahla, jako olej.

07.07.2021 2 z 5

Případ Marie Navarové Případ Marie Navarové Arnošt Lustig

Technicky je kniha pomerne dobre zpracovana. Rozhodne je i ctiva (rozmyslel jsem na zaklade komentaru nize jestli se do ni pustit). Obcasne opakovani deje mi trochu vadilo a rekl bych, ze v urcite casti pan Lustig ujel od deje a jako by chtel naposledy rict svetu, co si mysli o te dobe...

K samotnemu pripadu M. N.nevim, co bych rekl. Mel jsem z toho pocit beznadeje. Na jedne strane je muz, ktery chce zlikvidovat Cechy, na druhe strane zena, ktera poskytne prvni pomoc nepriteli. Jeden jedna nelidsky a jedna jedna lidsky... A nelidsky je za to "odmenena".

Gabcik a Kubis jsou opravdovy hrdinove. Nas narod v moderni historii ma bohuzel malo vzoru vzdoru. I pres vsechny ty nasledky, kdyby bylo vice muzu cinu, nemuselo by se stat tolik spatnych veci.

24.06.2021 4 z 5

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Nebudu polemizovat o vysledku a ocekavani nejznamejsiho procesu s nejznamejsim veznem od Smutne revoluce.

Kniha je sebeobhajujici zpoved ve smyslu: "Ja jsem zlodej a jsem dobry zlodej. Ja nejsem vubec spatny clovek. Jsem ferovej kluk, co ma rad sport a moje zlodejna je stejne neskodna, jako prodavani kytek v kvetinarstvi a hlidani deti ve skolce"

90.jsou, budou sporna a legendarni tema nas vsech. Nema smysl zabrehavat do co kdyby, bylo/nebylo a do nejakych nepodlozenych fikci. Je mi lito nasich spoluobcanu, co ve zlodeji vidi celebritu a nejradsi by ji i kandidovali na prezidenta. Medialni prostor a vyzdvihovani pana Kajinka rozhodne neni nic, co by stalo za obdiv. Nevim jestli je pan Kajinek vinny, za to, co byl posledne souzen... Urcite si taky vytrpel svoje.. Ale kriminalnikem se stal uz diky svym zlodejnam a takova osoba by nemela mit verejny prostor k sireni svych evangeliich pravdy o slusnem "jen" zlodeji.

Panu Kajinkovi preji plno zdravi a stesti na svobode a i druhou sanci na normalni zivot a ctenarum preji dostatek nestranosti a vlastniho usudku k posouzeni, co je dobro a co uz dobro neni.

16.06.2021 1 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Rekneme, ze tak do stranky 37X moc dobra a ctiva knizka... Ale od 37X to je uplne masakr... Clovek asi tusi, co prijde, ale furt doufa, ze se treba plete... A treba i jo... Konec je neskutecne silny... Lide, co si radi pobreci, by asi meli koncit u 37X.stranky a nebo si vzit roli papiru vedle sebe. Rozhodne doporucuji pri cetbe jeste dohledavani na internetu kdo byl kdo pro lepsi zazitek. Moc moc moc povedeny!

30.11.2020 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Jsem rad, ze tu je nekdo, jako pan Hajicek.. Nekdo, kdo zasazuje sve pribehy do jihu Cech a ty pribehy jsou ctive a netypicke. Super kniha

30.11.2020 3 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Jako dobry... Ale tento styl psani neni muj salek kavy.

05.11.2020 2 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Jak uz nekdo psal o kousek niz: jedna z nejsilnejsich knih, co jsem kdy cetl... Klidne by mohla mit i 2x vice stran a stejne by mi to nestacilo.

Klobouk dolu pred zemi Izraelskou. Tvorit sve byti a byt obklopen neprateli, kterych je vic, jsou vetsi...neni lehke.. ale David Goliase udolal a Izrael se drzi...a drzet snad bude...

Stejne tak, ale i verim, ze se najde plno lidi, kterym tato kniha nic rikat nebude... neznaji historicke souvislosti, nebo je ani nechteji znat... tim bych doporucil, aby se tomuto radsi vyhnuli... zbytecne by ztraceli cas...

Pro snazsi orientaci v popisovane historii - osobach, valkach, udalostech, je dobra pomucka pouzivat google... neni to historie stredni evropy a pro nekoho, kdo poprve zabredne na vychod stredozemniho more to muze byt kvuli tomu slozite.

09.02.2020 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Chcete, aby deti cetli? Dejte jim ke cteni babicku.... a odradite je od literatury.
Pokousel jsem se to cist na zakladni skole. Je to ta doba, kdy se to melo cist v ramci vyuky a neslo to. Jak timhle tim muze nekdo chtit probudit v 21.stoleti radost ze cteni v detech, ktere zijou naprosto v jine dobe?

Osobne povazuji za ceskou zbabelost o co v historii a vytvareni kulturniho povedomi se opira zpusob tvorby noveho jedince. At je to kniha babicka - cesko ma delko vice a lepsich autoru... a nebo i statni hymna, ktera zni, jako kdyz opilce vykopne manzelka z baraku a ted nevi, co si pocist .tak vezme babicku a pocte si v ni a razem je vse vyreseno.

Jelikoz je toto povinna (odrazujici) cetba musim to hodnotit, jako odpad, odpad, odpad. Az to povina cetba nebude, bude mi ta kniha ukradena a nebudu se ji nadale zabivat.

16.11.2023 odpad!

Rituály vody Rituály vody Eva García Sáenz de Urturi

Prvni dil byl az na poslednich par stranek vazne dobry a nedalo se poznat, kdo je autor....ale... u druheho dilu uz nam vysvita trochu materska emoce a to, co melo rekneme dobry zaklad zacina pomalu cukrovatet a chytat prichut romanu pro zeny... nicmene stale je to jeste moc dobre cteni.

05.06.2023 3 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Ja tak nemam rad tyhle knizky s tou "zlatou bulou" hlasajici bestseller.... vetsinou ty knihy za moc nestoji,ale tady jsem byl prekvapen. Ctive, dej dobre jede....jediny bod strhavam za ty prvky "nadprirozena", presneji "neprirozena". Bez toho by to bylo lepsi.

06.04.2023 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Kniha vlastne sama o sobe spatna neni, je ctiva a pro vetsinu ctenaru asi i dostacujici, ale:
-cele to na me pusobi zplacane horkou jehlou
-obcas se objevila nejaka fakticka chyba, nebo blbost
-jsou tam vsuvky, co nemaji hlavu a patu. Mozna maji namotat ctenare, aby se vydal po falesne stope, ale osobne v tom vidim jen snahu natahovat a nechat knihu nakynout kvuli prodejni cene.
-snaha o realne vykresleni nechutnych scen vypada komicky
-mozna bych se nebal rict, ze to je jak parodie na Olsena.
-obcas to ma trochu napeti a nejake dobre okamziky.
-presto cist se to da :)

13.02.2023 3 z 5

Obdivuji Murakamiho jako spisovatele a myslim, ze muzu i jako cloveka. Amatersky sportovec se zapalem profesionala.

12.01.2023 3 z 5