Mělké sibiřské hroby přehled

Mělké sibiřské hroby
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14061/bmid_melke-sibirske-hroby-qXA-14061.jpg 4 240 240

Na útěku z tábora smrti Unikátní příběh z druhé světové války. Syrové vyprávění muže z chudé polské rodiny, který prožije válku v nelidském systému stalinského Ruska, plného brutality. Rusové ho zatkli, obvinili ze špionáže a odsoudili k několika desetiletím galejí jako německého špiona. Přežil otřesný transport přes celé Rusko a posledních 200 km do lágru Pečora musel ujít s pouty na rukou i na nohou připoután ke svým spoluvězňům. Kdo nemohl dál, byl ponechán napospas vlkům, v lepším případě zastřelen. Naprostá většina vězňů umírala do několika měsíců, mučená hladem a bitím. Je neuvěřitelné, že se mu vůbec podařilo přežít a projít na útěku z lágru přes celé Rusko až do Afghánistánu. Celou knihou se jako hlavní motiv táhne autorova obrovská a nezdolná touha po svobodě, protože sám až na dně ponížení a nelidskosti poznal, jak chutná její pravý opak.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Jota
Originální název:

Shallow graves in Siberia , 1995


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mělké sibiřské hroby. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (63)

koolstof
18.12.2023 5 z 5

Přímočaré vyprávění o hrůzách stalinského Ruska. Je až neuvěřitelné, jak strašný život tam tehdy byl. Kniha mě pohltila. Svoboda nade vše.

m2056
01.09.2023 5 z 5

Moc dobrá kniha čte se dobře bohužel taková byla doba a je potřeba lidem to připomínat ať nezapomene co se kolikrát dělo normálním lidem.


WildEv
14.06.2023 5 z 5

Ačkoliv prvních pár stránek a vyprávění o životě v klášteře mě příliš nezaujaly, příběh velmi rychle vtáhl a od knihy jsem se nemohla odlepit. Jazyk je takový hodně syrový a při popisu některých krutých zážitků se až obracel žaludek. Obdivuji autorovu pozitivní mysl, že dokázal po takových útrapách tyto vzpomínky takto vstřebat a předal dál. Zároveň žasnu nad tím, s jakou odvahou se na útěku vydával i mezi lidi. Já bych se asi zbaběle někde schovávala v hloubi lesů. Ačkoli znám jazykově lépe zpracované knihy s tímto tématem, dávám plný počet bodů a doporučuji přečíst.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Mělké sibiřské hroby v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených324x
ve Čtenářské výzvě27x
v Doporučených30x
v Knihotéce120x
v Chystám se číst226x
v Chci si koupit64x
v dalších seznamech7x

Štítky knihy

druhá světová válka (1939–1945) gulagy stalinismus komunismus Sibiř podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Michael Krupa
polská, 1915 - 2013
2006  89%Mělké sibiřské hroby