Mělké sibiřské hroby

Na útěku z tábora smrti Unikátní příběh z druhé světové války. Syrové vyprávění muže z chudé polské rodiny, který prožije válku v nelidském systému stalinského Ruska, plného brutality. Rusové ho zatkli, obvinili ze špionáže a odsoudili k několika desetiletím galejí jako německého špiona. Přežil otřesný transport přes celé Rusko a posledních 200 km do lágru Pečora musel ujít s pouty na rukou i na nohou připoután ke svým spoluvězňům. Kdo nemohl dál, byl ponechán napospas vlkům, v lepším případě zastřelen. Naprostá většina vězňů umírala do několika měsíců, mučená hladem a bitím. Je neuvěřitelné, že se mu vůbec podařilo přežít a projít na útěku z lágru přes celé Rusko až do Afghánistánu. Celou knihou se jako hlavní motiv táhne autorova obrovská a nezdolná touha po svobodě, protože sám až na dně ponížení a nelidskosti poznal, jak chutná její pravý opak....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14061/big_melke-sibirske-hroby-qXA-14061.jpg 4.4211
Literatura faktu, Biografie a memoáry

Vydáno: , Jota

Shallow graves in Siberia, 1995

Kniha Mělké sibiřské hroby

pupopony
10.12.2021

Ohromující kniha, navíc když si uvědomíme, že je to podle pravdy !!

Jellus
02.12.2021

Kniha ma jedno minus.. A to, ze je moc kratka.
Pro nas asi nepredstavitelny zpusob prezivani a "cestovani".

Arev122
08.08.2021

Příběh dle skutečnosti je napínavý a čtivý, vtáhne do děje. Dnes si takovou strastiplnou cestu a ani život neumíme představit.

helena842
05.05.2021

Četla jsem prakticky jedním dechem, velmi dobrodružné vyprávění toho, co všechno musel autor podstoupit, aby získal vytouženou svobodu. Určitě stojí za přečtení, mám tento žánr ráda a věřím, že se dočkáme dotisku této skvělé knihy.

vodovodnice
02.05.2021

Podařilo se mi sehnat knížku tady na databázi knih a jsem za to ráda.
Musím říct, že jsem byla mile překvapená, že je to čtivé, bez zášti.
Příběh pana Michala je napsán velmi jemně, což je fajn, protože když jsem viděla film: "Pohřben na Sibiři" ... tak kdykoliv se řekne gulag, Kolima nebo pracovní tábor, jímá mne obrovská hrůza z tohoto filmu. A i když mne toho téma zajímá, tak třeba na zmíněný film se už nejsem schopná podruhé podívat (jakou hrůzu ve mne vyvolává).
Proto jsem opravdu moc ráda, že tato kniha, je napsaná tak příjemně a zároveň nezmírňuje brutalitu tehdejšího režimu, kterým Michal prošel a jej přežil.
Je neuvěřitelné co všechno pan Michal přežil.

heczek
13.04.2021

Silný příběh člověka, který zažil hrůzy a s obrovskou vůlí k životu se toužebně dral po ztracené svobodě. Kniha se čte sama, člověk doslova hltá stránky. Co mě jen trochu mrzí, je rychlý konec. Ráda bych si přečetla pár stran navíc. Rozhodně stojí za přečtení.

Kanylka
08.04.2021

Kniha psaná jednoduchou formou, velmi dobře se četla, chvílemi jsem měla pocit, že "utíkám s ním". Něčemu v knize nerozumíte a hned v další větě autor podává vysvětlení.

Ctv
03.03.2021

I přes děsivý obsah tak krásně a čtivě psaná kniha, že mě to opravdu překvapilo. Přišlo mi, že i ty nejkrutější příběhy byly popisovány věcně a s určitým odstupem. To považuji za výjimečné vzhledem k tomu, že je autor sám prožil.
K obsahu toho není moc co psát. Člověk musí přemýšlet nad tím, jak neuvěřitelné štěstí Michael měl. Zřejmě nad ním stáli všichni andělé strážní osiřelí po smrti tisíců umučených lidí v jeho blízkosti. Flákali se kolem, neměli co dělat a pomohli tedy jemu. Jinak si jeho příběh nedokážu vysvětlit. Opravdu moc by mě zajímal další osud Dimitrijeva, Ireny a jejich syna.
Pokud vás toto téma zajímá a pokud si chcete potvrdit, že lidé opravdu dokážou být neuvěřitelně krutí a že Hitler byl proti Stalinovi jen břídil, tak byste toto dílo neměli minout.