dominik123 dominik123 komentáře u knih

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Pred čítaním Doktora spánka, som si prečítal slávny román Osvietenie a musím povedať že Doktor spánok je vynikajúce pokračovanie, kultového Osvietenia. Bolo by dobré spomenúť že kniha nie je horror, ale niečo medzi hororom a fantasy. Zo začiatku asi budete prekvapený, akým spôsobom sa uberá príbeh a život Dannyho Torrancea. Román je hneď od začiatku viac akčný ako Osvietenie a vystupuje v ňom množstvo postáv. Dobré postavy a zlé postavy sú v knihe jasne odlišné a od začiatku máte prehľad, kto je zlí a kto dobrí. Danny aj Abra sú skvelá dvojica a bez problémov som si ich obľúbil. Nie všetko je dokonalé a tak aj záporné postavy sa mi zdali málo desivé a príbeh má len veľmi málo strašidelnej atmosféry, oproti starým Kingovkám. Určite vám túto knižku odporúčam, síce nie je dokonalá, ale je skvelá a určite fanúšikov Stephena Kinga, chytí za srdce. Takže dávam 90 percent a samozrejme päť hviezd.

23.03.2015 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Osvietenie má vlastne všetko čo má strašidelný horor mať. Ale musím poznamenať že pri niektorých kapitolách som sa trošku nudil. Začiatok bol taký nemastný, neslaný, ale postupne napätie narastalo až skončilo vo fantastickom, závere knihy.Určite je kniha o dosť inakšie dielo ako Kubrickov film. Výsledný verdikt nie je úplne stopercentný. Dal by som tak 95 percent. Zvyšných päť percent by som strhol za až prílišnú jednoduchosť a občas aj predvídateľnosť, deja. Moje výsledné hodnotenie síce nie je úplne stopercentné, ale aj napriek tomu si túto knihu prečítajte. Ale musím vás varovať, atmosféra tejto knihy,nie je pre slabšie povahy.

11.03.2015 5 z 5

To To Stephen King

Majstrovské dielo Stephena Kinga. Úplne som sa vžil do príbehu, ktorí je premyslený a aj napriek svojej ohromnej dĺžke, nenudí ani na chvíľu. Jednu hviezdu, dávam za zaujímaví a nezvyčajný štýl napísania, tejto knihy. Jednu hviezdu, dávam za skvelé prelínanie minulosti a prítomnosti. Ďalšiu hviezdu, dávam za samotné To ako skvele vymyslené zlo v knihe. Štvrtú hviezdu, dávam za drsnú, hororovú, atmosféru, ktorú okrem Kinga už asi nikto nenapodobí v takej desivej podobe. Poslednú, piatu hviezdu, knihe dávam za fantastické charaktery postáv. To je vynikajúce dielo a smelo ho radím, medzi najlepšie romány na svete. Verte mi po prečítaní knihy vám bude smutno za celým klubom Smoliarov a to mne na tích päť hviezd, úplne stačí.

16.02.2015 5 z 5

Hobit je zaujímavá, krátka knižka zo sveta stredozeme. Nie je tak rozsiahla a epická ako Pán prsteňou ale aj napriek tomu je to kvalitná fantasy knižka.

16.01.2015 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Táto kniha je skutočne dobre napísaná. Zo začiatku je možno trošku nudná ale postupne vás viac a viac vtiahne do deja. Za mňa to je päť hviezd.

12.01.2015 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Na Stephena Kinga je to dosť krátka kniha je však dostatočne napínavá aby vás vtiahla do deja.

12.01.2015 4 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Temná polovica nie je zlá kniha ale nie je ani tá najlepšia akú King napísal. Niekedy bola možno až moc sci-fi. Stále to je ale kniha od Kinga takže je nadpriemerná a má dobrí koniec.

12.01.2015 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Najlepšia časť trilógie a myslím si že aj najlepšia fantasy kniha akú som kedy čítal. Návrat Kráľa je najosudovejšia a najkrajšia časť trilógie, ktorá sa nezmazateľne zapísala do histórie kníh. Posledný výstup na horu osudu a bitka o stredozem robia s tejto knihy jednu z najlepších kníh na svete. Celá trilógia je výborná a dodnes je aj jedna s mojich najobľúbenejších trilógií. Svet ktorí Tolkien stvoril je úžasný a zato mu patrí môj obdiv. Film ako aj kniha je to najlepšie vo svojom žánri a len málo kníh sa s Pánom prsteňou môže rovnať v kvalite.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Dve veže je druhá časť trilógie a je o niečo málo lepšia ako Spoločenstvo. Viac akcie viac postáv ale stále to nie je najlepšia časť trilógie. Opäť je to ale päť hviezd.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Spoločenstvo prsteňa som čítal asi pred rokom ,dodnes je Pán prsteňou jedna z mojich najoblúbenejších kníh aké som kedy čítal aj keď je pravda že kapitoly s Tomom Bombaldinom sú dosť nudné. Spoločenstvo prsteňa je dobrá kniha ale ja mám najradšej Návrat Kráľa ináč celá trilógia je za päť hviezd.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Túto knihu mám veľmi rád a doteraz ju považujem za jednu z najlepších kníh na svete. Nachádza sa v nej toľko filozofických viet že je to až zvláštne. Určite si Malého princa ešte niekedy prečítam a objavím ďalšiu myšlienku v tejto knihe.