dominik123 dominik123 komentáře u knih

Romantické násilie Romantické násilie Christian Picciolini

Zaujímavá kniha. Teraz som dočítal a musím povedať že sa čítala dobre. Z hľadiska literárneho, to síce nie je, žiadny skvostný počin, ale život Christiana Piccioliniho je obsahovo veľmi zaujímaví. Veľmi slušná kniha a kvalitný nadpriemer.

23.09.2017 4 z 5

Zbav nás zlého Zbav nás zlého Lisa Collier Cool

Musím povedať, že táto kniha ma zaujala. Aj keď čítanie vo večerných hodinách, bolo celkom desivé. Po prečítaní mám po dlhej dobe pocit, že som čítal, niečo, nové, neobyčajné a aj keď som už pred čítaním niečo o exorcisme vedel, dozvedel som sa množstvo novôt. Tak isto je dobre že štruktúra knihy je rozdelená na viac príbehov, ktoré, nám, čitateľom, pomáha pochopiť exorcizmus. Malé výhrady mám k niektorým príbehom, ktoré sa na seba až príliš podobajú. Určite knihu odporúčam každému aj keď pre ateistov, nemusí, byť až taká zaujímavá. Dlho som sa rozhodoval medzi 5 a 4 hviezdami. Napokon dám päť a to hlavne preto že kniha, nám predstavuje, úplne nový svet a to ten duchovný.

19.08.2016 5 z 5

Kniha smrti Kniha smrti John Tigges

Veľmi dobre, napísaná kniha, aj keď zo začiatku to nebolo nič moc. Hlavne epilóg o vzniku knihy smrti, ma takmer odradil od čítania. Keď sa však príbeh rozbehol, nešlo ho zastaviť. Musím pochváliť autora za hlavnú postavu, ktorej som od začiatku do konca, držal palce. Tým že v knihe je málo postáv, číta sa rýchlo, nenudí a čím viac vás pohlcuje. Jedinú výhradu, okrem toho epilógu, mám ku finále. To je dosť urýchlené a keby kniha mala o 50 strán viac, mohlo, byť aj viac premyslené. Určite vám knihu odporúčam. Je zaujímavá s kvalitným príbehom a aj keď nie je príliš strašidelná, ja som si ju užil. Dávam 90 percent a päť slabších hviezd.

24.07.2016 5 z 5

Démonolog Démonolog Andrew Pyper

Tak prečítanie tejto knihy, mi trvalo o niečo dlhšie, ako by som od 300 stranovej knihy čakal. Je to spôsobené aj tým, že kniha sa do ničoho nehrnie. Skôr veľmi, pomaly, odsypáva. Je síce pravda, že melancholickú atmosféru sa podarilo vykresliť celkom dobre, ale problémom je že samotný dej, po dobrom začiatku, nie je až taký zaujímaví. Samotný autor ako by nevedel či sa má vydať cestou hororu, alebo, psychologického románu. Aspoň že samotný hrdina je aspoň trošku zaujímavý aj keď, viac postáv by rozhodne nebolo na škodu. Potenciál knihy bol rozhodne vačší a škoda že sa ho autorovi, nepodarilo naplniť. Takto tu máme priemerné dielo s dobrým námetom, ktoré, ale zlyháva v príbehu a nejednoznačnom umiestnení v žánri. Aj napriek tomu všetkému, neľutujem že som knihu, Démonolog, prečítal.

15.07.2016 3 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Čeľuste je krátka, ale zároveň aj dlhá kniha. Dlhá je predovšetkým v prvej polovici, kde sa vlečie ako starí slimák. Druhá polovica je omnoho lepšia a s príchodom na loď sa začína, poriadna zábava. Charaktery postáv sú dosť nezaujímavé s výnimkou hlavnej postavy. Príbeh je jednoduchý, priamočiary a nemá veľa odbočiek, teda až na jednu, ktorá zbytočne brzdí dej. Slávny film je oproti knihe, iný a má aj inú atmosféru, ale nedá sa povedať že by bol aj lepší. Škoda slabej prvej polovice, ináč by to bolo za päť. Dávam 80 percent a štyri hviezd.

08.06.2016 4 z 5

Temná aréna Temná aréna Mario Puzo

Hneď na začiatok, musím povedať že je to moja prvá kniha od Maria Puza. Vyniká predovšetkým, svojím, svojským pohľadom na vojnu. Nemôžem však povedať že aj samotný dej a jednotlivé situácie, sú také dobré. Bohužiaľ práve to je najväčšia chyba, tohto románu. Približne v prostriedku, začne byť samotná zápletka, nie príliš zaujímavá. Kniha sa rozhodne nečíta ľahko, skôr naopak, bolo to pre mňa dosť ťažké čítanie. To, ale nie je zápor a ani klad. Jednotlivé postavy sú zaujímavo napísané, držia sa svojich zásad a pôsobia reálne. Aj keď ani oni s výnimkou hlavného hrdinu, nie sú až také zaujímavé. Samotný záver, ale takmer všetko, zachraňuje a dodáva dielu hlbší rozmer. A navyše je dosť nečakaný. Mario Puzo, dokázal vytvoriť kvalitné dielo, ktoré vojnu neprikrášľuje a ani nekarhá, zobrazuje ju proste takú aká bola. To je v prípade tohto románu výhra, alebo prípadne, trefa do čierneho. Dávam 80 percent.

23.03.2016 4 z 5

Čo s nemŕtvymi Čo s nemŕtvymi John Ajvide Lindqvist

Zaujímavá kniha. Doteraz neviem, či sa mi páčila, alebo nie. Mám podobný názor, ako užívateľ ZÓNA vo svojom komentári. Je to ťažko pochopiteľná kniha a po jej prečítaní vo mne vyvolala, množstvo pocitov. Nevedel som či sa mám smiať, alebo mám plakať. Táto jej určitá zvláštnosť, knihe zabezpečuje, plusové body. Bohužiaľ kniha, niekde uprostred, začína mierne nudiť. Je to spôsobené aj tým, že je v nej málo akcie. Tak isto, niektoré situácie, som nepochopil a niektoré, neboli vyriešené, príliš múdro. Napriek tomu je to kvalitná kniha a aj keď nie je veľmi strašidelná, rozdáva zaujímavé otázky, ohľadom smrti. Dávam 75 percent.

23.02.2016 4 z 5

Noc až navěky Noc až navěky Guillermo del Toro

Tretí diel upírskej trilógie od Guillermo del Tora a Chuck Hogana s názvom Večná noc sa dá hodnotiť s dvoch rôznych strán. Za prvé ako prepad k fantastickej, béčkovej, literatúre, ktorá sa viac podobá na scenár videohry a za druhé ako zaujímavý, apokalyptický, román v ktorom sa zavŕšia osudy, najdôležitejších postáv v deji. Keby som mal hodnotiť príbeh, tak ten je dosť pritiahnutý za vlasy a niekedy, nedáva úplný zmysel. Ak by som, ale hodnotil vývin postáv, tak ten je vinikajúci a predovšetkým v tejto časti, veľmi temný. Oproti druhému dielu sa atmosféra o niečo zlepšila, ale na prvú časť sa nechytá. Pri hodnotení tejto časti, som sa priklonil k druhému typu hodnotenia a neklamem keď poviem že sa jedná o zaujímavý, apokalyptický, román, ktorý sa rýchlo číta, prekvapuje a završuje, skvelú upírsku trilógiu od nadaných autorov. Na prvú časť to nemá, ale druhú, určite prevyšuje a tak nemám problém, udeliť slabších päť hviezd. Dávam 85 percent.

09.01.2016 5 z 5

Pád Pád Guillermo del Toro

Po prečítaní druhého dielu, mám prazvláštne dojmy. Príbeh pokračuje tam kde prvý diel skončil a s tým ako sa rozvíja sa aj mení a v druhom diely sa bohužiaľ, zmenil skôr k horšiemu ako k lepšiemu.
Nevravím že by príbeh nebol zaujímavý, ale bohužiaľ sa postupne premieňa na béčkovú, akčnú režbu, pri ktorej sa síce nemáte kedy nudiť, ale oproti prvému dielu, neponúka nič originálne a skôr sa vezie na vlne klišé. Začiatok zbytočne opakuje, udalosti s prvého dielu a veľmi tým narušuje, dynamiku a tempo príbehu. Ten síce dokáže vykúzliť napínavé momenty, ale dosiahnuť napínavosti a atmosféry prvého dielu to sa mu príliš nedarí. Dobré je že charaktery postáv sa výrazne posunuli ďalej a takisto som sa dozvedel viac o uprírskej mytológií s ktorou sa autori, skutočne vyhrali. Druhý diel je ako prostredník trilógie o niečo slabší ako diel prvý, ale aj tak je nadpriemerný a skvele rozvíja, mytológiu upírov. Dávam teda 80 percent a teším sa na tretí diel a dúfam že nesklame a prinesie epické finále, grandióznych rozmerov.

17.12.2015 4 z 5

Žihadlá Žihadlá Guillermo del Toro

Z tejto knihy, som vyslovene nadšený. Prvých tristo strán sa to tvári ako veľmi dobrý thriler so zaujímavými postavami a s príbehom s príchuťou hororu, ale až posledných sto strán je neskutočne epických, napínavých, a nabitých udalosťami, ktoré by vystačili na dve knihy. Postavy sú zaujímavé, príbeh má pár originálnych momentov, ktoré inovujú, žáner upírskych románov a celkovo sa to dobre číta. Pár tŕňov v oku by sa našlo a medzi ne určite patria, nektoré nelogické scény a postavy, ktoré majú až nadľudskú výdrž. Sú to ale chybičky nepodstatné a nijako nakazia, zážitok z čítania. Guillermo del Toro a Chuck Hogan, dokázali napísať dielo, ktoré je napínavé, strašidelné, epické a niekedy aj mystické. Knihe dávam päť hviezd a 95 percent. Autori ma milým spôsobom prekvapili a som zvedavý ako sa bude príbeh vyvíjať v ďalších častiach.

26.11.2015 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

King si touto knihou u mňa, napravil reputáciu, po nie príliš vydarených, Tommyknockeroch. Hneď na začiatok musím povedať že kniha nie je horor, ale skôr thriller. Príbeh má jednu hlavnú a dve vedľajšie línie. Tá hlavná je jasne najlepšia a prekvapivo najhoršia je fantastická línia, ktorú King tentokrát, akoby nasilu, vopchal do príbehu. Príbeh sa rýchlo číta, má veľa dramatických situácií a v závere, vám pekne vycvičí, nervy. K postavám, nemám žiadne výhrady ako to už u Kinga býva zvykom, dokáže veľmi dobre, vystihnúť psychiku postáv. Hlavne manžel hlavnej postavy je tu opísaný neskutočne realisticky a behom čítania, ho budete nenávidieť. King napísal kvalitnú knihu, ktorá má k dokonalosti ďaleko a od stopercentného hodnotenia ju tentokrát, ťahá nadprírodzená línia, ale aj napriek tomu je kvalitná a predovšetkým veľmi pútavá.

31.10.2015 4 z 5

Beštia Beštia Peter Benchley

Krátka, ale veľmi napínavá kniha. Už od začiatku, som tušil že tentokrát to bude, neobyčajne, kvalitný, zážitok. Autor neuveriteľne realisticky, vystihol atmosféru, prímorského mestečka, Bermudy. Postavy sú napísane tak dobre až sa zamýšľam nad tým či neexistovali aj v skutočnom svete. Samotná Beštia je tu monumentálna, masa, podmorskej, hrôzy. Síce je pravda že príbeh miestami pokrivkáva na jednu nohu, napokon sa na nej, ale udrží a rýchlosťou svetla, dôjde k finále. Samotné finále je asi jeden z najlepších záverov aké som čítal. Je plný napätia a neklamem, keď poviem že som sa pri ňom spotil a lial zo mňa pot ako keby som sa kúpal, niekde na pláži v prímorskom mestečku, Bermudy. Kniha ma milo prekvapila a to že som sa pri jej čítaní cítil ako keby som bol priamo v deji je najlepšie odporúčanie si ju prečítať. A možno aj dva krát.

21.09.2015 5 z 5

Čachtická pani Čachtická pani Jožo Nižnánsky

Veľmi pútavá kniha,zaplnená, neustálym dejom. Kniha prakticky nemá, slabé miesta. Všetky dôležité postavy sú zaujímavé aj keď ich je viac než dosť. Príbeh sa až do konca nezastaví a neustále prekvapuje. Zvratov v knihe je požehnane a väčšinou sú nečakané. Kladným postavám som držal palce a tým záporným som prial smrť. Autor teda dosiahol to čo chcel, napísal kvalitnú knihu, plnú napätia a zvratov. Navyše ako bonus tu je samotná Čachtická pani. Tak dobre napísaný charakter to sa len tak nevidí je to určite jedna z najhorších záporných postáv o akých som kedy čítal. Ale nič nie je dokonalé a aj tu je pár chybičiek na kráse. Postáv je veľa a niekedy sa v mi v nich ťažko orientovalo a niektoré momenty v knihe mi nesedeli. Dávam 95 percent a určite si knihu o pár rokov opäť prečítam.

26.08.2015 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Výborné ! Výborné ! Ešte raz výborné. Takto si predstavujem Draculov príbeh. Kniha je omnoho lepšia ako Coppolov film, ktorý je len obyčajná romantika s knihou nemá veľa spoločného. Bram Stoker už vtedy dokázal vytvoriť dielo z ktorého ide ešte aj dnes strach. Od začiatku až do konca, ide príbeh, obrovsky, rýchlym, tempom. Samotný Dracula je tu skutočne tým pravým Draculom. Tak isto sa mi veľmi páčila denníková forma príbehu, ktorú tu niektorý užívatelia kritizujú. Postavy sú zaujímavé a dokonca som v knihe postrehol niekoľko veľmi vtipných hlášok čo som teda vôbec nečakal. Dracula ma milo prekvapil, nečakal som že to bude až také dobré. Viem že každý má na túto knihu vlastný názor, ale niektorý užívatelia by mohli preukázať väčšiu úctu ku klasike, ktorou román Dracula, bezpochyby je. Dávam päť hviezd je to jedna z najlepších kníh aké som kedy čítal.

04.08.2015 5 z 5

Příšeří Příšeří Peter James

Zaujímavá a originálna kniha, ktorá, ale má pár chybičiek na kráse.Za prvé začiatok je dosť pomalý a hlavná hrdinka ma svojím charakterom, neuveriteľne štvala.Takí človek, takmer ani nemôže existovať.
Musím však povedať že kniha je originálna má skvelé momenty a dobre sa číta. Od druhej polovice je to takmer až na päť hviezd. Tak isto sa mi veľmi páčila záporná postava. Práve tej som držal palce ešte viac ako hlavnej hrdinke. Dávam 85 percent. Sú to síce silné štyri hviezdy, ale na päť hviezd to ani z ďaleka nemá.

26.07.2015 4 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Je to asi prvýkrát čo ma King mierne sklamal. Kniha nie je zlá, ale rozhodne by potrebovala skrátiť. Príbeh sa totiž miestami až príliš pomaly rozvíja a tempo je veľmi pomalé. Jednotlivé postavy sú nevýrazné a dosť jednotvárne. Niekedy som mal problém prečítať viac ako 15 strán. Možno som až príliš kritický, ale keď čítam knihu od Kinga tak očakávam veľké veci. Niektoré prvky v knihe sú dobré, hlavne záver má konečne nejaké, rýchlejšie tempo. Aj napriek množstvu kritiky je King nesmierne talentovaný spisovateľ a preto sa kniha dá prečítať a má aj svoje lepšie pasáže, ale tentokrát to proste na viac ako na priemer nestačí.

08.07.2015 3 z 5

Rituál Rituál Matt Baglio

Táto kniha od pre mňa dosial neznámeho autora, vám ponúkne nahliadnuť do života exorcistov. Kniha ako taká je zaujímavá, dozvedel som sa o exorcisme veľa nových vecí, len som bol trochu sklamaný zo záveru, čakal som ho o dosť napínavejší. Samozrejme kniha je o dosť lepšia ako film. Prekvapuje ma len že tu ešte nie je nijaký komentár. Ja knihe dávam 75 percent a určite vám ju odporúčam.

26.04.2015 4 z 5

Mizéria Mizéria Stephen King

Byť spisovateľom je náročná vec a niekedy, môže byť takmer až smrteľne nebezpečná ako mi názorne predviedla, táto kniha. Celí čas ste pri jej čítaní napätý a v niektorých situáciách, dokonca vystrašení, čoho je psychicky chorí človek, schopný. Pri spätnom rozbore knihy, vlastne ani nenachádzam negatíva čo sa mi málo kedy stáva. Zatiaľ je to moja druhá, najobľúbenejšia, kniha od tohto autora. Musím pochváliť autora za skvelé vykreslenie psychiky postáv a aj za napätie, ktoré vás pri jej čítaní, úplne pohltí. Malo ktorý autor, vie z takého jednoduchého deja v ktorom, vlastne vystupujú dlhý čas, len dve postavy, vytvoriť takú napínavú drámu. Stephen King ma opäť nesklamal a dokázal že vie napísať kvalitnú knihu aj bez nadprirodzených prvkov.

18.04.2015 5 z 5

Netvori z hmiel - Rukopis Ibn Fadlána o jeho zážitkoch medzi Severanmi v roku 922 nášho letopočtu Netvori z hmiel - Rukopis Ibn Fadlána o jeho zážitkoch medzi Severanmi v roku 922 nášho letopočtu Michael Crichton

Moja prvá kniha od tohto autora a musím povedať že vôbec nie je zlá. Určite to nie je to najlepšie čo som dosiaľ prečítal, ale je to zaujímavá knižka, ktorá má základ v skutočnom rukopise, arabského cestovateľa. Škoda len že je taká krátka, pár stránok naviac by vôbec nebolo na škodu.

11.04.2015 4 z 5

Kliatba Kliatba Richard Bachman (p)

Ďalší kvalitný príbeh od Stephena Kinga. K príbehu a postavám, nemám žiadne výhrady. Možno mohol byť príbeh strašidelnejší, ale myslím si že aj napriek tomu je to ďalšia kvalitná Kingovka, ktorú by som si chcel niekedy znovu prečítať. Dám teda 80 percent.

04.04.2015 4 z 5