Čachtická pani

V románe ožíva kus našich dejín, smutných dejín, keď cena života poddaného klesla na najnižšiu hodnotu. Do týchto smutných dejín sa čachtická pani zapísala svojou sadistickou ukrutnosťou najmä voči bezbranným mladým ženám a dievčatám. Usmrtila veľa nevinných žien a vyžívala sa v ich mučení. Pomáhali jej pritom kreatúry, ktoré jej boli zo strachu zaviazané slepou poslušnosťou. Keď v roku 1610 všetko vyšlo najavo, uväznili Báthoryčku doživotne na jej hrade, aby škandál ututlali. Tu aj v roku 1614 umiera....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/217132/cachticka-pani-217132.JPG 4.31522

Čachtická paní 1.

Romány, Literatura slovenská, Historické romány
Vydáno, Tatran (Bratislava)

Čachtická pani, 1932

Kniha Čachtická pani

Radka1911

Čachtickou paní jsem četla před lety a nedávno se k ní vrátila. Knížka neztratila své kouzlo a bavila mne přesně jako tenkrát. Film Báthory jsem viděla, jedná se o pověst podanou zase jiným způsobem než zde. Doporučuji jak knihu, tak film.

Noisette73

Bylo mi osm, když jsem knihu objevila, rodiče zrovna odešli do kina na film Báthory a já byla trucovité dítě, které nedokázalo pochopit proč mě rodiče nevzali sebou taky, rozhodla jsem se tedy, že když nemůžu vidět film přečtu si knihu, kterou jsem ovšem měla od mamky taky tehdy zakázanou, prý, že na něco takového jsem ještě malá a potom bych se zase všeho bála, počkala jsem na chvíli až babička, která mě přišla hlídat začne podřimovat a hurá do akce ! Přesně jsem věděla kde knihu hledat, protože jsem na ní mlsně koukala už dlouho, No co si budeme říkat zakázané ovoce chutná vždy nejlépe.... Jaká byla má radost, když jsem si ji propašovala do pokoje a já se mohla začíst, kdyby mě někdo viděl byl by to skvělý pohled, oči navrch hlavy, kolena přitažená k tělu, no hrdinka jak se patří, ale přečetla jsem ! Stihla se zamilovat do několika zbojníků a ve své dětské naivitě jsem si snad i myslela, že až se o prázdninách vydáme houbařit, že nějakého v lese potkám... No nepotkala, ale na knížku nezapomenu.

BUBINA1971

Hrůza, děs. Nemohla jsem ani usnout, jak autor vylíčil děsy a běsy v Čachticích.

marcela0282

Nechtela jsem psat komentar, ale neda mi to... Pribeh jednoznacne poutavy. Hrozne mi ale behem cteni vadila ostra dichotomie dobra a zla, nesmyslne myslenkove zvraty postav,(u niz jsem postradala jakoukoliv psychologickou propracovanost) a nerealnost nekterych popisu a udalosti. Spis mi to prislo jako osnova nebo jen podklad k dalsimu rozpracovani. Zrejme je to vse zpusobeno dobovym kontextem, ve kterem byla kniha napsana a tim, ze dnes se pise jinym stylem a klade se duraz na jine hodnoty textu (nebo jsem to mozna jen nepochopila spravne :))
I tak jsem rada, ze jsem knihu cetla a rozsirila si tim historicke i literarni obzory.

katerina8860

Četla jsem ji v originále jako puberťačka a i po letech si stále hravě vybavím obrazy, které ve mně vzbuzovala. Skvělá!

pavlinka0250

Úžasná kniha.
Chytne hned na začátku a nepustí.
Atmosféra je skutečně syrová a drsná. Klasika, ke které se mnoho z nás rád vrací.
*****

Leona333

Tuto knihu jsem četla tajně před lety, aby rodiče nevěděli... Věděli. Dokonce jsem dostala od otce pochvalu, že čtu velice dobrou knihu, od vynikajícího autora. Otec měl pravdu! Kniha se mi líbila moc! Hororové čtení, které obsahuje lidskou krutost, touhu po dokonalosti a moci za jakoukoliv cenu... K tomu se dějem prolíná i hlubší cit, jako je láska a potřeba ochrany blízkého člověka. Knihu mám ve své knihovně zařazenou mezi své top knihy.

oli123

Čachtická pani ma bavila a dobré sa mi čítala ale zo celej knihy boli najlepšie tie priznania služobníctva.