DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Napřed mě nezaujala.
Po-válečný téma mě nebralo, bylo tam příliš mnoho kydů a rýpanců do režimu a neustálé jakože postihy a sledovačky byly přehnané.

Moderní děj té flekaté holky mě nebral už vůbec, přesně jak píšete bylo to divný a rádoby vtipný, ale jakože nebylo no.

A děj rodičů, kteří se k sobě v padesáti vášnivě tisknou na koupáku a div se neojedou, přičemž se na sebe vrhnou doma a sténají tiše do hrudi toho druhého, protože maj přece dospělou dceru doma, mě taky nebralo.

Líbila se mi poznámka o tom, že by si mamča z roku 2017 ráda koupila plavky, ale nemůže, protože nemá peníze. Ach ano, učitelky mají málo peněz a nemají proto ani plavky, že? Áchjo.

Čtivý to bylo, podruhé mě spíš zaujal ten nejstarší děj.

18.07.2019 4 z 5

Vekslák 2 aneb malý český bordel Vekslák 2 aneb malý český bordel Pavel Frýbort

Krásnej profi náhled do ranných devadesátkových machinací a rozvoje podvodnických "mafií".
Poslední dva díly ale byly už tak přehuštěný výhružkama, propletencama vztahů a "smyslem" celé té akce, která se najednou ve vteřině zhroutila, že jsem to až nechápala ten děj.

04.07.2019 3 z 5

Bitevní pole Bitevní pole Jérôme Colin

Nó ... jak to říci...čtivé to je, ale ta náplň..chápu zoufalství rodiče, ale na druhou stranu kluka omlouvá, svádí to na hormony a obviňuje školu, že kluka hodlá vyloučit a že si od něj už nechtěj nechat s*át na hlavu, protože je nezvladatelnej.
Manželka ho od řešení zrazuje a raději skládá puzzlíky.

Promiňte ale říct mi mý děcko že ho se*u a ať chcípnu, tak ...to ani nechtějte vědět.
No asi bych ho nepobízela kontaktním způsobem že si můžeme promluvit o tom co cítí nebo mu dávat čas, aby stihl vypnout porno než vejdete do pokoje žejo.

Chápu, je to pouze příběh, ale takové jsou i v reálu a jsou hnusné a opravdu mě zaráží, že autor nastiňuje, že škola, jež takto hodlá řešit otravné parchanty, je špatná.
Protože není.

A SPOILER: haj*l co nenávidí vše a všechny najednou při útoku zachrání babičku...?
No twl, stavme slavobránu, hrdina, jemuž se okamžitě srovnaly hormony, je na světě !

SPOILER 2: mrzelo mne, když to "končilo" tím, že začala parchantět i dcera.

Nevím jestli ohodnotit čtivost, velikost písma a počet stran- to by bylo za pět, ale ta náplň a chování lidí v ději je na mínus tisíc procent odpadu ...tak nevím.

20.06.2019

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

TY KOKSO.
Totální rozsek.
Jedna hvězda za ...ani nevim za co...jakous takous čtivost možná.

Kniha psaná skutečnou analytičkou CIA o analytičce CIA ...to slibuje velké věci.

Mě hlavně pobavila poznámka, že nemají ani na výměnu kachliček v kuchyni a že jsou ZADLUŽENÍ.
Twl to jako fakt, zadlužení, málo peněz ???? !!!!!!!!!!
Na takovým postu ??
Proč měla 4 děcka, když na ně neměla čas ?!!!!

SPOILER 1: její kámoš má taky potíže a má udělat něco protivládního, nebo mu rusáci ublíží na nemocné ženě. Člověk by řekl že mu bude žena vším že? ...a vida, zradit svou zemi on "prostě nemohl" ...a tak paní zemřela bez léku na rakovinu a on za ní teď pláče. (debil).

SPOILER 2: utečou, dostanou luxusní druhý life na plážičce a libují si že zanechali zápaďáckej život za sebou, dokud ... dokud se ona dušuje že se už nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nevrátí ................
a o stránku poté bez ohledu na manžela a děcka se ona prostě VRACÍ, poňáč je prostě blbá žejo.
To mě nas*alo.

Proto nevím proč si z tý knihy sednout na p*del, jak se píše v recenzích na knize.
Poblít se, leda to se z toho dá.

19.06.2019 1 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Dvě hvězdy za čtivost.
Děj? názory na něj jste vypsali vy všichni, takže je to všechno dohromady: čtivý, ale debilní, naivní, nereálný,nudný,hluchý místa, šokující věci nešokovaly.

SPOILER
Děj jako to, že zfetujete sebe i ségru, ona si jde v tomto stavu zaplavat do ledovýho jezera, takže vy si v klidu prospíte 36 hodin a po procitnutí se vůbec nezajímáte kde je vaše sestra protože tušíte, že je teda někde utopená, ale přesvědčit se nepůjdete, vás musí nutně s*át, ne že ne.

Blogový zápisky? No klasických pár větiček jak už to bývá žejo, co jinýho tam hledat.

Steph nebyla jen naivní a salámistická, ona byla především dě*ka, která roztáhla nohy všem a měla z toho libé pocity, jež nám opakovala neustále, a zároveň ji týraly.
Chrápala s geneticky spřízněným bráchou a asi z toho vznikl syn - je to incest nebo ne? Poznal to někdo, když kluk není podobnej ani jí, ani otci, ale strejdovi??... prostě debil a ztráta času a místa na papíře.

"Zemře" vám manželka, a tak vy začnete chrápat s její kámoškou a nastěhujete si ji i jejího frocana do baráku, kde dovolíte, aby ona vyšoupla okamžitě věci manželky do sklepa ?
Ale no tak.
KONEC.
(film nezaujal už kvůli hercům - luxusní zbohatlický kočky a britské fešáky si představuju jinak.)

29.05.2019 2 z 5

Sok Sok Iain Reid

Horor ?!! Kristapána, kde ?!!!!
Na recenze plné slov ŠOK nedejte a nečtěte to, pokud teda nemilujete stránky a děj o ničem.

OBSAHUJE DĚJOVÝ SPOILERY A VÝPIS OBSAHU
Přijde týpek do bytu, oni ho v klidu vpustí dovnitř, nechají ho tam spát a zcela okamžitě souhlasejí s tou "cestou" do vesmíru?
Nikdy nepadne nějakej odpor nebo výraznější ohrazení se vůči tomu, co tam týpek (=vetřelec) dělá ??
V pohodě si nechá Junior vpravit hlídací čip, jí jeho prášky, po kterých je debilní ???
To snad ne tohle.
A přítomnost brouků? Nepochopila jsem.
Kdo byl nakonec umělej a kdo skutečnej jsem taky nepobrala, protože to vypráví celé napřed jeden a poté jakýsi druhý.
Přítomnost toho prvního, co tu celou dobu byl, je zcela opomenuta bez vysvětlení a vetřelec taky zmizel zcela bez vysvětlení.
KONEC

Ztrácíte se a nechápete?
Já nechápala celou tu knihu.
Zas jeden přeceněnec.
Nechci říkat že to bylo o hov**ě, ale ona je to pravda. Fakt přemýšlím, jestli nedat odpad.

Přes 200 stran o tom, jak se ona chová jako kráva, ochomejtá se tam týpek kterej zcela samozřejmě vše ovlivňuje a domácí k tomu mlčí oba dva.
No twl.

12.05.2019 1 z 5

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Nó takže mé hodnocení vychází z toho, že tomu jedním slovem nevěřím.
O stylu psaní / věčně používaném rušivém MNĚ mluvit ani nebudu.
Četla jsem jen Irenin part, protože její láska a dcera mě nezajímaly.

Bodání špendlíků do ehm ehm a zadečků kojenců nebo učitelka, jež vyvolá žákyni a před všemi dětmi si strká její ruku mezi nohy?
"Řešení" v podobě strčení ruky té holky v nějakých osmi letech do zásuvky???....ale no tak.

Přehnaný a dobře rejžovací fenomén, na kterém se snaží rejžovat hodně lidí (Nikdy o tom nemluv- prokázanej fake apod.).
Prostě něco jako kněží vs. chlapečkové, tak i VŠECHNY jeptišky jsou úchylačky.
Tak určitě.

13.04.2019 odpad!

Kainovo znamení Kainovo znamení Václav Kaplický

Ta kniha je silná a dobrá, ale místní anotace je o úplném exkrementu, protože vše vyzradí !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

24.03.2019 5 z 5

Tváře noci Tváře noci Corrie Jackson

Popravě jaksi nevím.
Sofie otravná a dotěrná, jasně o tom novinařina je.
Ke všem lidem a údajům se dostane, všichni jí vše poví, i pořezaná a s vymknutým kotníkem, s nímž kulhá jen chviličku, vše zvládá.
Dostane padáka, ale poté jí zašlou lísteček s žádostí, aby se vrátila.
Nesmíme zapomenout na klasiku dnešní doby: hl. hrdinka musí roztáhnout v ději nohy a to nejlépe několikrát, a tak sex. scény zde má hlavní hrdinka s týpkama, který nesnáší, což je fajn žejo.
Part o otci nemá logiku a o bratrovi měla být celá vedlejší kniha, tady taky nemá smysl, nedotýká se děje.
Iritovalo mne označení sex. mafie.
Ouchylné pozadí vražd bylo taky poněkud ... jak zde píšete-přehnané.
Prostě tak trošku hodně stran o otravné ufňukané věčně blijící vlezlé náně , nářkových partů o bráchovi, dotěrných rozhovorů a konci, kterej vyznívá divně a vlastně nemá spojitost s těma činama dnes - je to ta jediná minulost.
Navíc na začátku chyby v textu mi zaply varovný alarm, že s tou autorkou kámošky nebudeme..a jak vidno, tak ani se Sofií.

20.03.2019 2 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Mně se to nelíbilo, protože já na analýzy a popisy dnešních moderností nejsem.
(obsahuje dějový spoilery)

Placatej mobil nemám, tím pádem appky nepoužívám, a i kdybych ho měla, jistě bych nezaznamenávala veřejně svou denní aktivitu, čas spánku a "tělesných funkcí" , nechápu kdo by za tohle těm děckám - zveřejňovačům platil a celkově nechápu, proč se okolo tohoto točí celá kniha, která hystericky tápe a přitom to nechává i nadále nepovšimnuto - asi bych spíš pátrala po tom, proč blbý děcka tohle s těma appkama dělaj, než že na prezidenta naletěl vrtulníček a že někdo točí videjka o aktuální světové situaci.

U hl.hrdinky mi nevadilo že se jí svět mobilů taky nelíbil a já její rozhořčení chápala.
Proto mě ale štvalo, když si virtuál brýle začala užívat a sledovala cestující a nalezené informace o nich v dopr. prostředcích.

Nevim no, pro mě žádný napětí, spíš taková ...informační a reklamní příručka aneb heleď co se s námi dá všechno dělat !

15.03.2019 1 z 5

Moucha roku Moucha roku Jiří Kahoun

Časy knih ze Čtenářského kroužku, kde nám nabízeli tituly z letáčku pro objednání ve škole. Milovala jsem číst anotace a přemýšlet, jaká ta knížka asi je. Jednu jsem měla povolenu koupit, tak jsem si vybrala tuhle-má první objednaná knížka!

Jediný co se mi nelíbí jsou hnusný odfláklý kresby....a taky to, že se v textu míchá politika a tržní ekonomika.

14.03.2019

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Jak zajistit úspěch psaníčka pro děcka o děcku? Stačí přicmrndávačský podlízavý výrok slavnějšího autora a máme na světě luxusní knížku, která ani luxusní není žejo. Naštěstí nežeru tyhle žánry, tak to na mě neudělalo dojem...jen rozměr a obálka.

Ufňukané děcko, které v ději jakoby pořád zapomíná na svůj handicap (nebo je to chyba vypravěče / překladatele...?) a tak jednou rukou podává OBĚ DLANĚ / VE SVÝCH DLANÍCH, za SVÉ RUCE apod. a prostě je tam neustále veden jako obouruký člověk, aby byl záhy zase ufňukaně jakože realisticky vrácen na zem- aha, já mám jen ten jeden pahýl, tak tedy "myslel jsem svou jednou dlaní".
Jako že hra na city...?

Já na fantasy fakt nejsem no.
Jedna hvězda za obálku.

12.03.2019 1 z 5

Déšť Déšť Sára Saudková

Oldřiška? na ranu.
Trochu neženský ženský jsou fajn, ale takový to za každou cenu chlapský vtělení se je okatý a trochu trapošský.

Byla otravná a je zajímavé, že se lidem líbí, protože stačí trošku nekompromisní hrdinka a už je hromadně napadána že je krá*a necitelná, a tady je vulgární držka glorifikovaná ... no co už.
Za mě ne.

21.01.2019 1 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Už anotace praví, že to bude rozhárané a bude se to ptát pořád dokola-ano, ne? Pokud ano, tak co když ne ???

SPOILER PRŮŘEZ DĚJE: vidí se pár minut a už ji hladí po vlasech...nedaleko od nich padaj dvojčata, oni pláčí a v další vteřině se cucají a nic je nezajímá...zanedlouho se ojedou a pak je několik stran o tom jak to všude dělaj a jak si ukazujou svý vlastní onanie. Už to mi docela stačilo.
Poté tuny kydů o vzájemný lásečce.

Říkáte, že sobec byl on. A proč? Protože měl možnost dělat to co chtěl, byť to byla riskantní věc ? On mě vytáčel tou věčnou agitačkou o nutnosti ukázat válku světu (prostě otravný sluníčko), a ona zase tím fňukáním, takže jedna jedna.
Holt prostě odjel, tečka.

Věta "nikdy jsi nepoznal dítě, které je MOŽNÁ tvoje" mě dostala.
KONEC.

Takže ne, nelíbilo, je to takový to ufňukaný ach lásečkováníčko, slovo láska na každé straně 10000000000x , ale chování tomu neodpovídá. Láska není jen o válení se v kabince nebo neustálým opakováním si prázdnejch slov, ale jsou to hlavně činy, jež aktéři nekonali, takže jako slaďáček pro naivky dobrý.
Pro nás reálisty je krásná leda obálka.

11.12.2018 1 z 5

Děs Děs David Hidden

Čteno podruhé. Je tam spousta zbytečných vět a věcí okolo, takže jsem četla z 90% pouze ty mučící party. O ně totiž šlo, ne o okolí kde se píše, že vedle své ženy ležel s hlavou na jejím rameni a ona ho jemně hladila nebo že běhali po Teheránu či kde.

Konec byl odfláknutý a nekončil v podstatě nijak. Není tam takové to O MĚSÍC POZDĚJI, kdy bychom se dozvěděli, jak to bylo dál, proč to dělal, jak dokázala žít s takovým zmrzačením ( dají se víčka přišít jako protéza..?), jak žila rodina úchyla apod.
Ukazuje to na syrovost náctiletých slepic natáčejících hvězdné porno, což nebezpečné jistě je.

Tento příběh ale myslím mířil jinam. On chtěl udělat honbu mafiánů s pornem, v němž se živě týrají lidi, s hrdinou, jež se jim do toho plete. Jenže o nic takového tam nejde, tam tyto záběry točí jen jeden člověk a nikam to neprodukuje a ti, jež toto dělají "profi", tak udiveně kroutí hlavou, že s tím oni společného nemají nic ... tak proč v příběhu figurují a to téma nájemných mučení online tam je?!
Asi nějak nechápu autorovu pohnutku.

Ale jako jo, šlo to. Ubrat marastu a méně hysterického motání se v kruhu a bylo by to dobrý.

A jako fakt to není "přes hranici, neskutečně brutální" atd. Ne není, je to noob :) pokud vám tohle přijde jako brutální pak máte hodně slabý žaludky.

01.05.2018 1 z 5

Zpocená záda Zpocená záda Sára Saudková

No, čtivý to i je, ale zároveň taky protivný.
Celé je to završeno zjištěním, že tento Adónis, kterého chce každá všude, je, jak píše Sára, pupkatec s brýlemi a knírem pod nosem. Tím z toho udělala frašku totální.

Všichni tam byli hodně nepříjemní, ale ta "milenka" byla nejhustější.
Je moc těžké říct ODTEĎ TĚ UŽ CHODIT MILOVAT NEBUDU někomu, kdo vás obtěžuje ve dne v noci a je absolutně otravnej a plazí se, že?
Neboli mohlo by to skončit už o sto stran dříve, ale na co žejo...

Je jedno, že to psala ženská a snažila se dát tam mužskou hrubost a vulgárnost, jakožto i sexuální poblouzněnost, protože tohle jejich smýšlení známe všichni - oni se o tomhle moc rádi šíří, takže i kdyby to psal chlap, vnitřní monolog a chování bude stejné, takže ano, Sára vystihla mužskej prasoismus dobře.

29.04.2018 3 z 5

Karolína: Domácí kuchařka - Štěstí z kuchyně Karolína: Domácí kuchařka - Štěstí z kuchyně Karolína Kamberská

Její recepty jsou pro dnešní dobu opravdu nákladné, dát si husí játra jen tak k snídani je dnes už nemyslitelné.
Nicméně vizuálně pěkná.

04.05.2023 3 z 5

Ženy vidí za roh Ženy vidí za roh * antologie

Proboha...Halina klasika, ta neumí psát o ničem jiným, Nellis to je totálně zabitý, tuna stran řešení ho.vna o tom že chlap dodělává práci na fotkách a krá.vu uřvanou hysterickou to se.re. Opravdu jen ženská může napsat, že se chlapovi, čumíc na babu jak "ve vytahaných teplácích s flekama učí celá zarudlá dělat dceru kotrmelce" zdály obě neuvěřitelně krásné. To by se chlapovi po x letech vztahu a rutiny opravdu nezdálo, to je jen ženský zbožný přání:)

Děsný paskvil. Z těch povídek prosakuje ta tužba těch ženských a přesně mi to říká, proč romanťárny a tyhle cypoviny nečtu.
Protože taková tupá naivní pipka holt nejsem.

20.03.2023 1 z 5

Drobní lidé: Črty ze všedního života - řada druhá Drobní lidé: Črty ze všedního života - řada druhá Ignát Herrmann

Má to dobrý hlášky jako "zápolí se svými mluvidly" = je ožralej

Je to sborník povídek z 1880 cca, někdy rozvláčný někdy funny, někdy smutný. Proto trefný a životní.

06.03.2023 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Nic.
Doslova NIC na tom není.
A to když řeknu já, která ráda jak ilustrace a ztvárnění života kresbičkami, protože se o ilustrace pokouším takže je dokážu ocenit, tak příběhy popisy povídky atd, tak tomu věřte.

Nemá to vizuální krásu, nemá to děj co vás přiková i když je to kraťunký, nemá to nic díky čemuž to je MUST HAVE.
Tam jako fakt není nad čím se usmívat a pokud to někdo dělá, tak je mimo stejně jako autorka.
Pokud vás tohle nadchne, tak skutečný knihomol právěže nejste. Ten totiž umí ocenit a čas věnovat pouze SKUTEČNĚ KVALITNÍM kouskům, ne samozvaným brakům.
Prostě nic čím by to zaujalo nebo bylo nutný se to vydávat.

Já chápu že je trendy v týhle době být vším okolo a tak když přečteš v životě dvě knihy, už seš knihomol jak sviňa, ale ne, to že čtete jako úplně normální lidi z vás knihomoly fakt nedělá.

08.02.2023 1 z 5