DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Realita krutá, jasněže.
Proto se divím, že je tam fotka tři dny po návratu nebo objevení či jak to nazvat (osvobození...? vyproštění? nalezení??) , jak jí rozčesávají zcuchané vlasy a ona se na celou hubu tlemí.
Jako vážně???
Údajně prožijete 41 dní tohle, partner vám zmizí neznámo kde a vy se pak tlemíte při česání ?!
Tím u mě klesla níž než na mořský dno.

Já to zle pochopila. Já myslela, že plují, přijde bouře, on se utrhne a ona BĚHEM tý bouře nějak přežívá a bojuje. Jenže ona se probere když už je klid. Hm.
To mě neba.

Je celou dobu taková rozháraná...Napřed vše vyháže ven do vody a ono to logicky odpluje pryč, pak toho lituje a chce to zpět apod.

Pořád háže kecy o tom jaká je dobrodružka a jak kde co sjezdila a zažila, a najednou si neví rady. To se poněkud tluče s tím nabubřelým počátečním popisem cest a zážitků.
To mě taky štvalo-mě nezajímalo jak se poznali nebo kam pluli poprvé.

Navíc odborné výrazy, byť jsou na konci knihy vysvětlený, překážejí.

Ne, nebyla mi sympatická a byť chápu její ztrátu, nějak mě to nebere.
Je to citová tahačka peněz.

26.08.2019 1 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Tahle knížka se mi čte hrozně těžce, ztuha a zdlouhavě.
Ty postavy mají těžký časy, ale jaksi mě nedojímají.
V podstatě se dá říct, že mě otravují.

"Lékař" furt chce být sluníčkářem a diví se, že když řeknou, že se to nesmí, že se podle toho i chovají a zamezí mu v milých lidských důvěrnostech s vězenkyněmi.

Rumunská holka se staví na zadní a pak brečí, že je bita a zavřená v kůlně bez jídla.

Holka z ghetta hodlá být drsná a pak se diví, když to neprojde.

Chovají se prostě nelogicky, jdou proti proudu, kterej je silnější než oni a pak brečej, když je to (mnohdy oprávněně) semele.
Ne, tihle mi nejsou sympatičtí.

Příběhy se vlečou, děje je tam hodně, ale je to jakýsi suchý a nijaký. Prostě běžně známý chronický skutečnosti ohledně II.Sv.V naražený na třech postavičkách vytvořených v opakované ohrané snaze citově útočit.
Zvláštní. Tohle na mě nepůsobí.

Řadit to k Šedým tónům je urážka.
Nesrovnatelné.
Není to podobné.

24.08.2019 1 z 5

Vypůjčená minulost Vypůjčená minulost Naďa Pischová

Jsem hrubě nespokojena.
Anotace lže.

Tu knihu jsem četla během čekání u lékaře v nemocnici a díky tomu, jaká ta kniha je, jsem měla výsledky nakonec horší než jindy, až tak se mi nelíbila !!!

To "tajemství" a minulost nejsou šokující... v padesátých letech by to možná šokovalo a lidé by to chápali, dnes je to leda tak na názor "nakopejte znuděnou puberťačku do zadele a hned ji přejde chuť stavět se proti režimu nějakýma útěkama".
Vážně by se kráska zahazovala už od studií s póvlem, kterýmu hrozí stíhání?
Vážně by jí potom pomáhala penězi a vším svým luxusem i přesto, že ta "kámoška" jí na to se*e ??
Já nevím prostě.

Korupce mě nebrala, ta je příliš běžná a denní.

Co jsem ale nejvíc nepobrala, je ta její dcera. Asi bych to neměla psát, ale já to napíšu.
Je to 17ti letá zbohatlá unuděná puberťačka, která jen přemýšlí, jak to kde "skandálně" dělat, aby ji ostatní viděli.
SPOILER
Fotobudka, kde to foto potom ponechám ? Vykrást byt cizí babičce-sousedce, abych to tam mohla dělat, a pak jí ještě ukrást citovou fotku? Jsme někde v Bravíčku, kde učíme děti, jak být ku*vičkama nebo co?? Co to má co dělat v knize o matčině minulosti? To jsem nepochopila prostě.
KONEC

Nelíbily se mi ani rádoby vznešené dialogy jakožto znak boháčů.
Na začátku se SPOILER
hádají o koupi vína - oni se prostě nemůžou zeptat, zda je koupený, oni se hádají jak kreténi 9 stran, kdo co PŘEDJÍMÁ. Twl prostě.
A ve chvíli, kdy kradou fotku tý babičce, ta mladá říká svýmu klukovi, že ta krádež nevadí, protože ji "osvobodila od instantní náhražky skutečných požitků. Fotky jsou paraziti emocionality - požírají senzory autentického vnímání, vytěsňují skutečné prožitky a nahrazují je citovými amarouny ! "
KONEC
Takhle sedmnáctiletý děcko prostě nemluví !!!!!!!

Takže víte co? Ne, nedám tomu jednu hvězdu. Ani dvě zmínky o kapřících v rodinným rybníčku to nezachrání. Ta knížka je díky "ději" okolo těch puberťáků jakýmsi deníčkem a to mě zrovna nebere.
Takže hodnotím vlastním pocitem, ne jakousi etickou nutností nebýt zlá na knížečku.
Čtivost tam je, ale ten děj to zazdil.

(edit: nepobrala jsem ani to, jak
SPOILER
balila matka s "kámoškou" krabice pro panenky - jak ony věděly, že ta a ta panna pojede do Finska k panu K.S., aby mu tam mohly zanechat rouhavý vzkaz o režimu? Však ty krabice jdou do továrny k panenkám a až oni je zasílají na dobírku, a ne ručně puberťačky, ne? Pokud máte někdo info, dejte vědět.)
KONEC.

07.08.2019 odpad!

Jeho královna Jeho královna Irena Piloušková

Nalezeno v takové té knižní skříni co bývá na městě... zadarmo? neber to :)
Knížka byla v dobrém stavu, proto jsem prvně myslela, že jde o nějaké fantasy.
Hm nešlo no.
Co už.

Ta kniha je skutečně pro náctileté, ale ani jim asi nic nedá, protože téma mladých šlapek, které někdo vyfotí a umístí na net, je dnešní, denní, běžné, "normální".
Nedá se tomu tedy říkat šikana jako taková.

Spíš je to takový ...běžný ukazatel toho, jak to v pátek a sobotu vypadá na diskoškách - vždy se nějaká slepice, kterou totálně ožralou někdo ohne u umyvadel na záchodcích nebo v kopřivách u klubu. (jak zde bylo psáno.)
Je to prostě dnešní realita, ačkoliv ... číst o holce, který je 15 a roztáhne nohy všem okolo, není příjemný.

Litovat ji tu není proč. To, že spolu jako rodina nekomunikují nemá znamenat, že vám děcko na základce odejde do báru, tam se ožere tak, že leží v chcankách a nechá se ojíždět bůhvíkým... je to spíš takovej dětskej výkřik do tmy.
(kamarádskou linii s tlustým spolužákem opomíjím)

Možná je to můj dospělej pohled, prostě nevím...není to naivní, ale je to něco, co by spravilo pár přes hubičku a ne rodinná sešlost a, když to vyjde najevo, tak uraženost.
(vidět holku, jak se zválená snaží natáhnout si kalhotky veřejně na síti, není příjemný, ale nebylo by normální a žádoucí dát jí na pamětnou, místo toho, aby se cítili rodiče dotčeni..? nevim no.)

To "nalezení umisťovače" těch fotek je jen jedna věta.
Řešení po tomto odhalení není žádné - žádná policie, udání, nic.
Zato to ale sluníčkově spojilo rodinku.
Web smazal admin, přestěhovali se, takže o tom "nikdo neví" (neboli lživé "zmizelo to z netu= už to nikdy nikdo neuvidí" - fakt ohledně oscreenování a stahování autorka zcela opomněla) no a všude je sluníčko a nová láska k tomu.
Very bjůtyfl.

Kdo je malej tak ten se v tom asi najde...kdo je dospělej a řekne si, že takhle patrně vážně mládí uvažuje, bude leda tak...rád, že se to za našich let nedělo. :)

Přestože mě zklamalo oč vlastně šlo a že název s dějem nic společnýho neměl, neštvalo mě to.
Jen jsem jí to prostě přála. :)

20.07.2019 1 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

(SPOILER) ...Jako knížka pro děcka to díky jistým momentům rozhodně není.
Děcko nemůže chápat zde zmíněné sociální rozdíly, zpupnost bohatých, náladu v rodině kdy všechny živí pouze postižený (zranění v lese) otec, který jen tak vypomáhá kde může, což je nestabilní příjem a proto pořád zabředají níž a níž a věčným tématem jsou tedy těžké hovory o bídě, hladu a absenci takových maličkostí jako stromeček na vánoce.
Nemůže chápat hovory domácích o nerozumných mladých lidech, kteří berou nákupy na dluh a mají další děcko, i když taktak uživějí již to jedno.

Život s opilým sousedem dítě pochopí díky strachu jeho dcery, ale nemůže chápat, že muž pije ze žalu nad ztrátou manželky.
A konec-snahy o poražení kapitalismu, rozhovory soudruhů, řeči o stávce a zásah strážníků prostě pochopit nemůžou !!!!!!!
Možná by bylo vhodné to rozdělit na "šťastné" dětství v chudé chaloupce a zábavu později na městě, a ty těžké časy napsat v jiné knize.

14.02.2019 4 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Mně to jaksi nejde.
Chápu, že v době, kdy to psal, to byl extraboom, ale dnes nějaký zamordováníčko bábiny a tisíce stran duševního rozervání hrdiny asi lidi akorát zdržuje ... mě tedy jo. Mohl to stáhnout na 200 stran a i to by bylo moc.

Jsem ráda, že jsem tohle nikdy nečetla jako povinnou šk.č.

06.01.2019 1 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Mně se první dil nelíbil, ale když jsem se začetla do tohoto, bylo to od počátku něco jinýho.
Takže pro mě tohle čtení bylo smutný z hlediska lidských konců a vztahů, kdy jste partnerovi najednou jedno a klidně vaše věci vyháže a kašle na vás.
Z hlediska náboženské omezenosti a dávných"výchov".

Ten detektivní příběh měl jisté mezery, lze trochu pochybovat o vražedných stařečcích, navíc když asi jak víme neexistuje šance na to nechat dva svědky vraždy naživu a spokojit se jen s jejich JÁ TO NIKOMU NEŘEKNU, ale jinak to bylo velmi silné.
Tohle bych ráda viděla i jako film.
Tahle knížka bolí.
Ne dětskou chybou, ale minulostí a přítomností, která je tady na ho..o právě jako tehdy ta minulost.

14.11.2018 5 z 5

Byznys se zdravím Byznys se zdravím Jarmila Průchová

Ezo eko bio makrobiotická posedlá autorka z raných devadesátek.
Netušila jsem že už tehdy tihle posedlí existovali...
Prý "dovážejí se sem životu nebezpečné potraviny plné jedů, především pro děti" ...jo? Tím myslela co v těch teprve se probouzejících dobách, Coca Colu a Algidu??
A jak že "jak kuchař tak švec konečně bude muset být odborníkem - bude po letech učení a praxe mít certifikáty a osvědčení dokazující znalosti." Aha a ono to za komančů bylo jako jak oproti dnešku? Pokud vím tak tehdy vycházeli řádně vyučení a připravení odborníci a ne ty nuly
dnes který nic neumí nebo mají papír pro obor, kterej neovládají a nadělají tak mnoho zla... Prostě raplá, nevěřila bych že toto, tak strašně zaujatý někdo psal v raných devadesátých.

28.03.2023 odpad!

Kopírák Kopírák Sam Holland

Jakmile se něco takhle samo prsí a chválí už dopředu, je jasný, že to bude o houně...což tady sedí dokonale. Nezkoušejte to.

22.03.2023 odpad!

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Zde vypíšu své pocity, obsahuje SPOILERY.
*Kluk 11 let se chová jak kdyby měl tak 17 - nereálná slova a činy, přehnané.
*NECIKÁN- to je co za označení, je i něco jako NEBĚLOCH??
*Od první vteřiny si děcka hrály spolu-jak, když byly dohromady s rusaňama a nemohli si tím pádem rozumět??
*Gádžovce šel na pomoc celý dav Cikánů? ...tak určo.
*slova Anny: "Tahle žena (naše matka) je NEDOTKNUTELNÁ"- ..jako proč, protože je Němka..?
*Slova polské sestry: "Dokud je ve mně lidskost, budu pro ostatní riskovat i život". ....
*Hned první den přijede Himmler, Hos (neumím přehlásku) a VŠICHNI ji šíííííleně chválí..tak určitě
*Himmler: "Víš k čemu slouží ty komíny ?
Kluk 3 roky: Tam se peče chleba, tam nám pekaři každý den dělají chleba." Ve třech letech jo???
*Himmler by vážně osahával a vískal dětičky, který by pro něj představovaly odpad a záhy si stěžoval, že smrděj? Tak proč na ně maká...?
*Její slova: "Do posledního těhotenství jsem byla oplácaná, ale přesto ŠTÍHLÁ A SVALNATÁ, než jsem zhubla drasticky těch 15 kg tady v Osvětimi." Tak jak? Oplácanej svalnatec vyrýsovanej neexistuje.
Navíc, proč hubne, když maj ty luxusní nejlepší příděly ze všech ??
*Zmínka o čokodortu, z nějž dokázali nakrájet přes 100 kousků pro všechny, už tu byla. Fascinuje to víc lidí jak koukám.
*Jde za mužem do třídírny, volá ho jménem a tu ho začnou vyvolávat VŠICHNI vězni. Vážně? Proč to??
*Vlítne na fotbal a rozkročená ječí na Mengeleho o sešívaných dvojčatech? Tak určitě.
*Vlítne do jeho výzkumáku? Tak určitě...
*Její 11ti letej, dva další kluci se vrhli k vojákovi, kterej má zbraň a ten "raději utekl ke svým". Vážně vycvičenýho vojcla zahnali tři malí kluci ???

No a takhle bych mohla pokračovat. Prostě tuny nesmyslů, kydů a přehnaností ve snaze vycucat z nás citečky. O konci nemluvě no. Příliš drzá, příliš mnoho jí procházelo...osobně její postavě moc nevěřím. Taková druhá Cilka v Cilčině cestě. Prostě přehnané.
Tyhle knihy ale ty osudy tímto jen srážejí, protože někdo ty hrůzy prožil, a teď tihle romanopisci to jen podělaj.
Někomu u toho kapaly slzy, ze mě akorát tak kapala nas*anost :)

03.07.2020 1 z 5

Trendy dementovina, která pak získala nový rozměr zvaný Lykke.

To, čemu já říkám "udělej si atmo" - to posezení, vypití si něčeho nebo rožnutí si něčeho vonného nebo koupel, z toho si severský stát udělal monopol.

Sice na nás z každé reklamy na podzimní chřipku čumí nána ve svetru, jak pije "šumivý nápoj s vit. C" u okna a zasněně zírá ven přes zamžené okno do přinejmenším Paříže (nebo dobře ať nežeru tak Pařížské ulice), bez čehož by zimní období prostě nešlo, taky se nám to už nějakej rok pod kůži vrývá i díky reklamám i pomocí např. IKEE díky nábytku, který na nás bliká bannerem se slovy BYDLI SKANDINÁVSKY!, což pod hygge styl taky zapadá, jenže na mě tohle neplatí.

Já na ty šedý tři kusy nábytku, z nichž se tamější domácnosti skládají, prostě nejsem, chatu ze dřeva někde v horách u ledovce nemám a kůže taky nemám možnost si ulovit a rozprostřít. Nevlastním ani Islandský gejzíry, takže nemohu zvát přátele na noční podívanou, takže já hygge ve svém životě konat dle jejich návodu prostě nemohu.

Proto se mi nelíbí ta knížka ani po vizuální stránce - samá šeď, dřevo, jakýsi kusy větví, no nelíbí.
Ulovit kance a pozřít ho kvůli atmo? Twl

I to věčný postávání s hrnkem čehosi v pracce je trapný, praskání krbu mě ruší a blikání svíček taky, takže pro mě to prostě není. Pro mě je pohodový trávení času něco jinýho, takže sorry severe, tohle prostě n e.

Je to spíš insta kravina vytvořená mladýma, když kouknete na 4k videa do toho severu tak se nikde nic v parcích atd. posedávaní nekoná, všude naopak šeď až z toho má hodně lidí stresy. Je to dobře zpeněžená běžná pohoda každýho z nás, ne JEJICH výtvor.

Pokud chcete vidět proudící davy a klid, sledujte 4k videa Seoulu. Tam se rozmohlo cosi jako pohodovej lajf. Proti tomu může jít celý šedý hygge do...

11.02.2020 odpad!

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Zaujalo: starý řidič=symbol uschlého listu na autě, mladý= svěží list.
So cute!

Píše, že v Japanu se nejprve vystuduje na lékaře a až pak si člověk určí, na jakého se vlastně dá. Že u nás to jakože tak není.
Není pravdou. Napřed musíte vůbec získat celkový titul, udělat kolečko po odděleních a až pak si taktéž určit specializaci. Tudíž jsme na tom stejně, možná to ale udělalo to, že to psala v jiných dobách no...

Nelíbilo se mi, že ona i ten její kydají na Česko. Ano, je to tu jiné, ale jako jen se sem vrátí a hned ji řidič busu vykope ze dveří se slovy VYPADNI KRÁVO ??? Nevěřím.
Jeho slova: "V Čechách jsem si zvykl (byl tu rok a už si ZVYKL) na to, že nic tu nefunguje jak by mělo, a díky tomu teď vím, jak vysokou úroveň servis v Japonsku má."
No, to se pak nemůže chlapec divit, že je nám nesympatický žeano, protože právě za tímhle tématem on nejčastěji pláče. Učitel mě speciálně nepředstavil? Žáci se o mě nezajímali? Znělo to téměř jako výkřik:Oni se mi tu všichni neklaněli???

Trošku mi přišlo že zbytečně dělala hlupaňu i z maminky-tchyně, ta mi přišla moc milá a je milá i z fotky na fcb.

Z té knihy na mě dští nespokojenost z té volby. Když vám chlap řekne že jste blbá, je to děsivé... a pokud na sňatek kývnete jen proto, že zrovna teď se vám odříct nehodí, tak je to děsivé dvojnásob.
A podle toho ten život tam vypadal.

Takže lásečku a happy live v tý knize nečekejte.
Nelíbí se jí tam nic, což je ale škoda.
Co by za to tolik lidí dalo tam žít !
A ještě si porodí starého dědu, za kterého se oba dva stydí...pobavilo, fakt :)

Jediný co mě zaujalo byl part o pracovním životě v obchodě. To bylo děsivý, dělat tam takovýho uřvanýho klanícího se blbce.

02.01.2020 1 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

No, je to jednoduché, ale zas takový brak jak píšete to není, jsou mnohem horší šunty.
Na to že to psal chlap to špatný není, dokonce to vyústění má hlavu a patu a důvod je "omluvitelný" a logický.
Máte tam sex scény, romantický slovíčka, ženský sračičkový řečičky, jeho něžnou i tvrdou stránku, je nabušenej i něžnej, je tatér. Chcete prostředí salonu - i v něm jsou scény a rozhovory s kolegy z práce. Máte scény z její práce z prostředí z televize. Vzpomínky, slzy, svatbu, usínání v náručí, běhání s pejskem, vyjížďky na motorce. Co chcete víc ?

Jediný co jsem tam nemusela nebylo ani tak to jejich vnitřní přemýšlení a nípání se v neustálým kolotoči duševních otázeček o lásečce, ale její práce.
Ta mě jakože fakt nebrala a to, že si někdo nechá tetovat orla na hrudník, sledovanost jak sviňa nezajistí, to nás trenére MMA nehoupejte, to zas jako ne.
Jinak na chlapa dobrý, co by ne.

Chce to nečekat moc nebo nebejt upjatej. Takovejch srajd je kolem nás moc a všechny jsou o tunu horší než tohle, to MNĚ můžete věřit.
Prostě v klídku děj o dvou děckách, co se SPOILER
na maturáku beze slova rozešli, teď se sešli, ojíždějí se kde možně, mají tuny peněz, slávu a
dopadne to jako vždy.
Navrch je tam hustej pejsek a zrzavej týpek, kterej neví jak dopadl Romeo a Julie. Super ne?
(a ta obálka? já nevím, někoho mi připomíná...Pitta?)

24.10.2019 4 z 5

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

Téměř stejné jako kniha Manželky, milenci ...
Tam je taky fňukna, tady je to ta mladá slepice.

Nic se jí neděje, ale furt se bude jak k*áva ptát, zda je tohle život kterej chtěla, proč ji ojel a opustil a pořád věří, že roztažený nohy a a*ál dělanej se zatnutýma zubama bolestí jí zajistí lásku a pozornost ženáče ...

Druhá úča mě nebrala svou dokonalostí vztahu, neustálým úžo mega bomba sexíkem s manžou po DVACETI ( !!) letech a scénkama ve škole. Ty mě fakt nezajímaly.

To, že měla děcka hajzly, mě vytáčelo. Každej puboš snad nemusí bejt neuctivej debil ne ?!
(To měly s předešlou knihou stejné )

Na str. 44 je naznačeno, že si úča jde šlehnout do kabinetu ke kolegáčkovi marjány a týpek se diví, že je to cítit až na chodbu... to jako fakt ?
Tototk né, to do knížky pro dospělý nepatří.

Čtivý to je, ale pořád tam zůstává ten pubertální nádech typických Lanczovek.

19.06.2019 1 z 5

Barunka Barunka Antonín Zápotocký

Krásná kniha, ale vadil mi její až příliš odporný brácha, dá se říci až haj*l.
Bití, posměšky, podvody, lži ohledně Barunky tu knihu jen kazily.
Mělo to být dobové, ale ne o násilí vůči své sestře a potěšení z něj.
Určitě by mělo děcko číst o bití sestry prutem až měla pruhy a modřiny, hraní si tak, až jí mlátil při říkance hlavou o zem nebo jiný záměrný odpornosti, kterým nikdo neučinil přítrž, protože on byl "nadaný student", takže mu rodiče nadržovali....?
Asi něco jako Malý Bobeš - mělo to být pro děti a je o alkoholu, bití děcek a politice.
I přesto je to cenná kniha i po letech.

16.05.2019 5 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Žišmarja. Počátek sliboval něco, co by třeba zasloužilo to červený hodnocení, ale jen co se začalo jednat o tom, že se jím nechá ojet, tak to šlo do kytek.

Než se k aktu doberou , trvá to 20 stran.
Dvacet !!!!!!

Neustále jím používané slovo bodejť jako znak souhlasu je prostě trapné.

Jedou kočárem, zastaví se a začne cvakat klika... proč? protože si dospělý holky-dvojčata, mladé dámy, hrají s klikou !!!!!!!!

Poví mu že je v tom (je div že až po takové době když se celou dobu nijak nechránili ) a jeho "chytrá" reakce je: Můžeš vůbec stát na téhle tvrdé podlaze ?!
Ne, mohl ji třeba nechat stát ve vzduchu žejo...

Prostě zase srajda psaná pro blbky, byť s krásnou obálkou...čtivý by to i bylo, ale prostě děj je tak debilně naivní a plnej neustálýho popisu sexu, že to jakože netřeba, protože to nudí a "tajemství" je úplně ...nic.
(jsem na*raná protože mi došlo kafe tak omluvte můj slovník.)

07.04.2019 1 z 5

Krev mé krve Krev mé krve Helen Grace Carlisle

Nevím jak hodnotit ... matkou nejsem, proto nemohu pochopit, jak je možné, že slepě přejdete přes veškerý zlo, který vám páše jeden fagan už od narození, kterej trýzní vás i sourozence a později i okolí (a kterej nakonec i zabije).
Tady se, koukám, hodnotí spíš fakt, že je to o LÁSCE K DĚCKU, ale mně to přijde jako feťákovy nářky a ospravedlnění se pro to vzít si další dávku-protože ji prostě miluje, tak co nadělá, prostě musí.

Nechci na plnou hubu říkat že byla jako matka blbá, slepá a omezená, ale tak trošku to musím říct, hlavně po okamžiku u konce kde
SPOILER
matka vnitřně trpí : "V noci jsem myslela na to jak je Danny taky opuštěný jak nespí a potí se protože mu nechtějí dát kouření které potřebuje a jak se asi bojí i dýchat ze strachu že umře ...."
Určitě by vám, kdyby vám zmetek zabil jiný děcko, leželo na srdci jeho (=vrahovo) kouřeníčko...? Jak POTŘEBUJE KOUŘENÍ?!!!
Tak vidíte.
Mateřství ano, ale zaslepenost ne.

02.04.2019 1 z 5

Rakvičky Rakvičky Irena Dousková

Jak píše Ladys- je to o ničem
Dopisy? Hm moc mě nebraly.
Věčné vození v autech, kde ji každý balil a zval na sex, bylo trochu nuda.
Ona byla nesympatická, chudák malá Péťa.
Taky mi vadily neustálý ataky na budovy a dobu komunismu, v němž se to mělo odehrávat.
(nemáte někdo tušení jestli v 85 roce byly balený papír. kapesníčky..? pokud jo dejte vědět.)

27.03.2019 1 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Popravdě ani nevím ...linie sestřiny smrti mě nebrala, překážela a v podstatě tam neměla co dělat.

Místa o internátu ... stačila by tenká 50ti stránková knížečka a byla by z toho povídkovina o temné třídě, studených pokojích a zkostnatělých profesorkách.
K tomu srdceryvný osudy odložených holek a tajemstvíčko v podobě nápisů a řečí o duchovi, o kterém nevíme, zda žil nebo nežil. To by se pak řeklo průměrný studentsko-dark příběh.

Sonin život? Koncentrák jako ústřední motiv ?! o tom avizovali kde ?!! Chci strašidelnou školu a tajemnou smrt, a dostanu odkudsi ohraný vycucaný náznaky o apelplacu, kterých jsou všude tuny, a byť jsou to hrozné reálie, je to prostě pořád dokola ?!!!!!!!!!
Nuda už !!!!

Linie o Mary byla "zajímavá", ale v podstatě tam taky neměla co dělat.
Takže tři příběhy v jedný knize.
Autorka asi zkoušela, jaký žánr jí sedne nejvíc.

"Vysvětlení" S. smrti jsem moc nepobrala (proč by ona hledala náctiletý děcko ?!!) a konec byl ...hm nevim no.
Zbytečně tahavej přeskakovanej průměr.

18.03.2019 3 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Lidé hodnotící nejnižším počtem hvězd mi vzali slova z úst.
Cítím to stejně jako oni, proto jen v kostce: anotace mi evokovala cosi jako je obálka - zamračená rozbouřená hladina, temno a mráz na kajutě a vskutku děsivá vražda a honička s vrahem...
Jenže je to nudné, neděsivé vloupání - nic jí neudělal, nic neodnesl, přesto ona zakrvácená a rozbitá popíjí čaj a debatuje u sousedky - které se táhne i na loď a je hysterické, protože stačí, aby se jí zaklaply dveře a hned následuje několika stránkový popisek vniřních pocitů jako JE TU NEBO NENÍ?
CO KDYŽ JE?
ALE DVEŘE JSOU ZAMČENÝ, TAK JE TU?
VŽDYŤ TU BÝT NEMŮŽE, TAK JE TU ?!!!
Poté začalo x stran o popisu vztahů luxusních reportérů s milionářskými dědky (rozuměj-která "reportérka" kterýmu roztáhla nohy apod.) a to mě fakt nebavilo. (Já bulváry nečtu.)
Chlastá, blije, motá se po palubě a nepřítomnost té ženy dokazuje ukázkou řasenky sekuritě jako důkaz, že tu před chvílí byla, půjčila jí tu řasenku a zmizela. (to jako fakt ??)
Takže jako fakt ne, což je škoda.

Já zprvu myslela na základě obálky, že je to běžná výletní loď, kde se ztratí žena a její rodina ji třeba nemůže najít, tak jsem si to vzala...a ono toto.
Zas přeceněná kýmsi protláčená nicka.
Kdy já se toho prokletí přitahovat šmuky zbavím... :(

20.12.2018