DK_Ronie DK_Ronie komentáře u knih

Star Wars - Rok za rokem: Obrazová kronika Star Wars - Rok za rokem: Obrazová kronika Daniel Wallace

Urcite velmi kvalitni kniha, za kterou je spoustaprace. Obsahuje radu zajimavych informaci i tipu na filmy a kmihy. Za me opravdu hodne odkazu na sbirky hracek a komixu. Vim, ze to k tomu patri, ale me osobne to nezajima. Radsi bych treba jeste vic info o filmech jako takovych nebo o Lucasovi (je-li to vubecmoz e).

22.01.2021 4 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Mimochodem, včera jsem koukal na starší autorovu přednášku na TED ohledně vzestupu Asie (Asia's rise - how and when; je to i s českými titulky případně). To byla totální pecka! :o) Ten tím naprosto žil. Úplně uchvácen tím, co říká. Měl to velmi interaktivní, akční a vtipné. Přitom podložené daty a srozumitelné. Rozhodně doporučuju.

04.01.2021 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Za mě zatím asi nejlepší Kingovka, co jsem četl. Velmi napínavé, dovedl jsem se do toho vžít, vývoj občas překvapil.

20.12.2020 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Velmi dobře psané a rozhodně k zamyšlení. Se spoustou "instinktů" se člověk pravidelně setkává a sám jim občas zřejmě podlehne...

12.11.2020 5 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Super kniha. Fakta, ale dobre prezentovane. Clovek by az neveril, jak moc dulezity pro nas spanek je a jak nebezpecne je ho vynechavat.

25.10.2020 5 z 5

59 vteřin 59 vteřin Richard Wiseman

Psano je to docela dobre. Nektere rady davaji smysl a jsou uzitecne, postrehy docela originalni. Obcas to ale vyvolava dojem spekulativniho cary mary, nez nejake overitelne zavery.

28.09.2020 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Skvela kniha, pro me mozna Kingova nejlepsi. Vetsinou mam rad akci, nestojim o vykresleni vnitrnich pocitu postav apod. Tato kniha se odehrava v zasade jen v jednom pokoji a v jedne hlave. Presto je extremne ctiva, poutava a napinava. I kdyz jsem si v prvni pulce parkrat rekl, ze uz by se neco mohlo stat, vlastne to asi jen mluvila potreba uz vedet, jak to dopadne (asi musim, jako Annie :o) ). Hned jsem si pustil i film, a prestoze usel, knize nesahal po kotniky, nedovedl vytvorit to napeti a psycho level byl taky spis pro deti :o)

17.08.2020 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Mně se prostě líbí, jak se King nebojí hned na začátku knihy fláknout nějaký spoiler a stejně vás od té knihy pak nepustí. Umí udržet napětí.

Jak tu někdo psal, líbí se mi, že u téhle knihy to docela odsejpá, žádné zbytečné opisování, vše rovnou k věci. Občas až mráz po zádech.

Nicméně Řbitov za mě asi pořád nejlepší jeho kniha, kterou jsem (zatím) četl.

28.07.2020 4 z 5

K čertu s tím - jdeme na to K čertu s tím - jdeme na to Richard Branson

Popravdě mě to trochu zklamalo. Jako jasný - Branson je týpek. Jeho storky jsou jak z filmu, je to čtivé. Ale nemohl jsem se celou dobu zbavit pocitu, že ta kniha je čistě marketingový nástroj, jak ukázat, jak jsme (Virgin) super cool. Myslím, že v daném segmentu knih se dají sehnat lepší.

Čteno v AJ.

22.07.2020 3 z 5

Darth Plagueis Darth Plagueis James Luceno

Trochu nerad, ale přeci jen dám jednu hvězdičku dolu. Bylo to poměrně náročné čtení chvílemi. Ačkoli jsem velký fanoušek SW, tak to nemám tak zmáklé a někdy jsem se ztrácel v tom politikaření, označování světů, frakcí a ras. Ale když od tohoto odhlédnu, tak to byla skvělá kniha mapující "temné začátky" velkého sitha Císaře i jeho mistra :-) Výborné pro doplnění kontextu, příběhu. A překvapil mě zejména závěr knihy zasahující vlastně až do Epizody I.

04.06.2020 4 z 5

Investice do akcií - základy value investování Investice do akcií - základy value investování Petr Čermák

Velmi pekne psane, dobre analogie a prakticke priklady. Pochopitelne i pro zacatecniky, snad s vyjimkou nekterych pokrocilejsich vypoctu :o)

22.04.2020 5 z 5

Naučte se investovat Naučte se investovat Daniel Gladiš

Dobra kniha pro zacinajici investory. Nicmene v nekterych ohledech uz se na ni trochu podepsal zub casu. A obcas jsem si rikal, ze chybel nejaky osli mustek od uplnych zakladu k vice ekonomickym vecem. Aktualne ctu Cermaka a prijde mi to lepsi.

13.04.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Asi s vyjimkou zaveru se mi saga o Zaklinacovi fakt libila. Ale ty povidky jsou proste jeste lepsi, nemuzu si pomoct :o)

22.03.2020 5 z 5

Peníze – Jakou mají cenu? Peníze – Jakou mají cenu? Andreas Cervenka

Nekdy lehce zmatene a opakujici se. Par zajimavych postrehu.

25.02.2020 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Zprvu jsem myslel, ze me bude stvat ta forma. Vypraveni z pohledu pozorovatele kocky... Ale trvalo to jen kratce. Brzy jsem si zvykl a naopak se mi to libilo. Jak tu nekdo psal, bylo to nenasilne, klidne a mile. Pritom rada podnetu k zamysleni. Nabyl jsem dojmu, ze bych si rad precetl o Buddhismu vice.

11.02.2020 4 z 5

Trénink vězně - Jak se osvobodit od slabosti - využití ztraceného tajemství síly nutné k přežití Trénink vězně - Jak se osvobodit od slabosti - využití ztraceného tajemství síly nutné k přežití Paul Wade

Skvela kniha. Ta filozofie me hodne oslovila, forma je vyborna a cvicici programy extremne uzitecne. Uz zacinam cvicit :o)

11.02.2020 5 z 5

Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít Jen Sincero

Jedna z mala knih, ktere jsem ani nedocetl...

04.02.2020 1 z 5

Snězte tu žábu! Snězte tu žábu! Brian Tracy

Par zajimavych myslenek, ale myslim, ze v konecnem dusledku by se kniha vmestnala i do deseti stran a o nic by neprisla ????

04.02.2020 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Samozrejme velmi specificky zpusob podani, ktery nemusi sedet kazdemu. Ale kniha obsahuje radu hlubokych myslenek a pripodobneni, ktere neztratily nic na aktualnosti ani v dnesni dobe. Navic to clovek slupne za hodinu, jak to odsila. Najdeme v sobe vic nasi detskou stranku ????

11.01.2020 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Musim rict, ze tohle bylo napsano presne podle meho gusta. Dobry styl, velmi ctive, akorat dlouhe. I pasaze, ve kterych se vlastne nic nedelo, dobre odsypaly diky hlavnim postavam. A asi poprve v zivote jsem mel v posledni casti knihy opravdu husi kuzi po tele. Koneckoncu me prekvapil i dej. Sel jsem do toho jako tabula rasa a po notnou cast knihy jsem myslel, ze to bude probihat jinak.

09.01.2020 5 z 5