DK_Ronie DK_Ronie komentáře u knih

Americká tragédie Americká tragédie Theodore Dreiser

Velmi kvalitni dilo. Urcite stoji za precteni. Cetl jsem po druhe s odstupem casu asi po 15 letech (poprve na stredni) a bohuzel se mi libilo o dost mene. Na me uz prilis zdlouhave popisy prostredi a pocitu. Misto 700 stran by mohlo mit 300 a bylo by to skvele na maximalni hodnoceni. Protoze ten pribeh a ta myslenka prerodu hlavniho hrdiny vlivem okoli je proste super zpracovano.

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Kvalitni kniha. Hodne odpovida historicke realite. Nektere dobre myslenky. Nicmene se nemohu ubranit pocitu, ze kdyz jsem to cetl na stredni, nejakych 14 let zpatky, libilo se mi to vic. Ted mi prvni pulka knihy hrozne pomalu utikala, strasne zdlouhave vylevy.

To To Stephen King

Dobra kniha. Jen je to hrozne dlouhe :o) Obcas zbytecne zdlouhave popusy o tom, jak nekdo nekam jede na kole apod. Ted ctu Rbitov a libi se mi to vice.

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Vlastne strasne smutna knizka. Casto se mi chtelo zvracet.

02.01.2020 4 z 5

Vědecká vysvětlení nejbizarnějších způsobů smrti Vědecká vysvětlení nejbizarnějších způsobů smrti Cody Cassidy

Velmi se mi libil cynicky a nekorektni styl psani. Mnohdy zabava. A pritom hodne zajimavych informaci, nektere smrti byly zajimave.

02.01.2020 4 z 5

Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem Patrick Smith

Spousta zajimavych odpovedi. Nekomu muze pomoct zbavit se strachu z letani.

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Strasna sranda. Navic pohled od cloveka zasveceneho.

Roboti nastupují Roboti nastupují Martyn Alexander Ford

Souhrn spousty informaci vc odkazu na zdroje. Myslenka na zamysleni. Obcas moc zdlouhave.

Investujte do zlata a stříbra Investujte do zlata a stříbra Michael Maloney

Dobre se cte. Spousta zajimavych historickych informaci. Jde po pochopeni, netlaci na silu.

Proč děláme chyby Proč děláme chyby Joseph T. Hallinan

Dobra kniha, ale trochu zklamani. Navedlo me na ni 15minutove audio-shrnuti v aplikaci Blinkist, ktere bylo skvele. Kniha nad ramec toho vlastne uz moc neprinesla.

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Ctive. Clovek to lupne za chvili. Ale dalo by se replikovat asi na tri strany. Postupne uz se opakuje nebo neprinasi nic noveho. Par hlavnich myslenek je uzitecnych.

Emoční inteligence Emoční inteligence Daniel Goleman

Dobra kniha, spousty zajimavych info. Obcas mozna narocnejsi cteni. Vice praktickych rad a prikladu by asi taky pomohlo.

Váš soused je milionář Váš soused je milionář Thomas J. Stanley

Hlavni myslenka dobra, par uzitecnych info. Ale pak uz to bylo natahovane a ne moc vyuzitelne. Za precteni ale stoji - aspon rychle proletet.

02.01.2020 2 z 5

Osobní finance Osobní finance Petr Syrový

Sikovna kniha. Hvezdu ubiram vicemene jen proto, ze druha kniha p. Tyla byla jeste lepsi.

02.01.2020

Ekonomické bubliny Ekonomické bubliny Dominik Stroukal

Dobre psane, hezky historicky prehled. Tech spousty chyb je opravdu skoda, kazi to dojem.