Investujte do zlata a stříbra

Všechno co potřebujete vědět o zlatě a stříbře abyste mohli začít do těchto drahých kovů investovat.Kniha se zabývá od historie po současnost a radí jak začít investovat a jak v tom být úspěšný...

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124412/big_investujte-do-zlata-a-stribra-DDA-124412.jpg 4.440
Literatura naučná, Ekonomie a obchod

Vydáno: , Pragma

Guide to Investing in Gold and Silver, 2008

Kniha Investujte do zlata a stříbra

Leník95

Dostalo se mi do ruky vydání z roku 2015 (rozšířená verze). Musím tedy říct, že kniha se mě osobně četla náročně. V knize je velmi mnoho odborných pojmů a souvislostí, které musíte pochopit. Takže knihu nedoporučuji lidem, kteří tuto problematiku už nějak neznají. Spíše je vhodná pro lidi, kteří mají ekonomické vzdělání a pochopí souvislosti, které autor používá. Pokud vás zajímá daná problematika, rozhodně si vyberte jako první knihu něco jiného. Za mě je takhle kniha už spíše pro pokročilé čtenáře/investory.

Prince_of_book

Velmi zajímavá kniha o investicích do cenných kovů.

Je v ní obrovsky cítit, že se někde poblíž autora motá R.Kiyosaki, protože kniha je napsaná, jako by ji psal sám Kiyo. Je jednoduchá, čtivá a pochopitelná. Pro mě velice zajímavý úvod do problematiky cenných kovů, jakožto investičního aktiva.

Snad jen škoda, že se autor nevěnoval více i nepřímému investování do cenných kovů(ETF, či akcie těžařů), zmínky v knize jsou, ale pro někoho by to mohlo být užitečné, nicméně chápu, že autor je vyznavačem fyzického kovu, a tak mu dává přednost v knize.

9,5/10

tomas3272
11.05.2021

Pro mě jako né úplně ekonoma, spíše laika, byly některé pasáže náročnější k přečtení. Mimo to to bylo ale velice zajímavé čtení, rozhodně doporučuji přečíst každému, kdo se zajímá o danou problematiku.

draka
10.08.2020

Velmi pěkný pohled na historii investování a hodnotu cenných kovů. Když se podívám na současný nárůst ceny, mohl bych si myslet, že už výš neporoste. Zlato ano, ale musím ho mít fyzicky „doma v kredenci “. Výborná kniha.

Artim
14.04.2020

Autor vhodně propojuje teorii rakouské školy s poznatky o hodnotě pravých peněz, tedy zlatém a stříbrném standardu. Používá příklady už od dob starého Řecka a dokládá, jak zlato vždy zvítězilo nad ekonomickými krizemi, ať už byly způsobeny čímkoli (no, ne úplně vždy, ale to se v této knize nedozvíte).
Vadí mi, že si tak nenápadně přihřívá polívčičku, jelikož vlastní internetový obchod s cennými kovy. Čtenář si pak klade otázku, jestli to není trochu účelové, taková malá domu. Chybí mi tam i seriózní kritika investování do zlata a stříbra.
Přesto se přiznám, že při dočítání jsem brousil po internetu, hledal kurz zlata a zjišťoval možnosti investování...

HelenBarbora
25.01.2020

Naprosto dechberoucí obsah, děkuji autorovi, že se tématem zabývá a že přijal své poslání šířit toto poselství dál.

DK_Ronie
02.01.2020

Dobre se cte. Spousta zajimavych historickych informaci. Jde po pochopeni, netlaci na silu.

Affares
16.11.2018

Dostalo se mi do ruk revidované vydání s komentáři z roku 2015, takže kniha získala i retrospektivu. Návody na investování moc nehledejte a pokud chcete investovat, je potřeba si udělat vlastní průzkum, jak v knize mnohokrát zaznělo.
První část pro mne byla nejzajímavější. Pojednávala o historii peněz a měny, jaké jednotlivé finanční systémy se vyvíjely a hlavně historie FEDu, který obrovským způsobem ovlivňuje nás všechny. Kniha Vám ukazuje naprosto nový pohled na svět, ve kterém fungujeme a jak je jeho finanční systém nemocný a prostě jednou skončí. Již v roce 2008 jsme byli sakra blízko, aby nám bankomaty nedaly žádné peníze a ta doba stejně přijde, jen je otázkou kdy. Můžete knize a autorovi věřit ale také nemusíte, jen sami nemáte žádné argumenty proti těm jeho. Hodně to podkládá grafy a hledáním souvislostí, které by Vás jinak ani nenapadly.
Kniha pro mne nebyla ani tak moc o zlatě nebo stříbře, ale o nemocné ekonomice a o tom, co nás čeká. Rozhodně její přečtení jen a jen doporučuji ale co si z ní vezmete, je čistě na Vás. Za mne jedno z nejzajímavějších děl za poslední dobu a přečtením nemůžete nic ztratit, jen získat.