Investujte do zlata a stříbra

Všechno co potřebujete vědět o zlatě a stříbře abyste mohli začít do těchto drahých kovů investovat.Kniha se zabývá od historie po současnost a radí jak začít investovat a jak v tom být úspěšný...

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/124412/investujte-do-zlata-a-stribra-DDA-124412.jpg 4.321
Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno · Pragma

Guide to Investing in Gold and Silver · 2008

Kniha Investujte do zlata a stříbra

Affares
16.11.2018

Dostalo se mi do ruk revidované vydání s komentáři z roku 2015, takže kniha získala i retrospektivu. Návody na investování moc nehledejte a pokud chcete investovat, je potřeba si udělat vlastní průzkum, jak v knize mnohokrát zaznělo.
První část pro mne byla nejzajímavější. Pojednávala o historii peněz a měny, jaké jednotlivé finanční systémy se vyvíjely a hlavně historie FEDu, který obrovským způsobem ovlivňuje nás všechny. Kniha Vám ukazuje naprosto nový pohled na svět, ve kterém fungujeme a jak je jeho finanční systém nemocný a prostě jednou skončí. Již v roce 2008 jsme byli sakra blízko, aby nám bankomaty nedaly žádné peníze a ta doba stejně přijde, jen je otázkou kdy. Můžete knize a autorovi věřit ale také nemusíte, jen sami nemáte žádné argumenty proti těm jeho. Hodně to podkládá grafy a hledáním souvislostí, které by Vás jinak ani nenapadly.
Kniha pro mne nebyla ani tak moc o zlatě nebo stříbře, ale o nemocné ekonomice a o tom, co nás čeká. Rozhodně její přečtení jen a jen doporučuji ale co si z ní vezmete, je čistě na Vás. Za mne jedno z nejzajímavějších děl za poslední dobu a přečtením nemůžete nic ztratit, jen získat.

ladyba
09.09.2015

Kniha je zajímavým vstupem do fungování zlata v historii lidstva a hlavně v USA, věděli jste třeba že v určitém období tzv americké demokracie ve 20. století nesměli američtí občané vůbec vlastnit zlato? Je to kniha o tom, jak peníze jsou čím dál tím bezcenějšími papírky, zatímco drahé kovy zůstávají alespoň nějakou platební jistotou, ke které se lidstvo uchyluje, když je mu nejhůř. Je to kniha o tom, jak funguje dnešní finanční průmysl a jak úspěšně podvádí lidi - víte třeba, že když si vezmete půjčku v bance, že se podílíte znehodnocení měny? Tím spíš, když si peníze střádáte a posíláte na konto a umožníte ji půjčit jiným dlužníkům? No, není to moc optimistická kniha, co se naší finanční budoucnosti týče, ale je to kniha, kterou by si měl lecko přečíst. Donutí vás přemýšlet o vašich osobních financích trochu jinak.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

zlato

Autor knihy

Michael Maloney
americká, 1956

Kniha Investujte do zlata a stříbra je v

Právě čtených1x