Osobní finance

Kniha vám pomůže zorientovat se ve vlastních financích. Pomůže vám nedělat hloupé začátečnické chyby a zbytečně se nepřipravovat o peníze. Každá chyba totiž může být dost drahá. Kniha vám dá návod, jak postupovat v případě investování. Co si musíte uvědomit před tím, než se do investic pustíte. Co vlastně máte od svých investic chtít, abyste měli reálné požadavky a nechtěli jste „modré z nebe“ nebo „perpetuum mobile“. V knize se dozvíte, co je při finančním plánování důležité a na co je potřeba dát si pozor. V knize také najdete, jak se jednotlivé typy investic chovají a jaké plody vám mohou přinést. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením. Dále v knize najdete stručné hodnocení jednotlivých produktů. Zjistíte, které se hodí pro vás a které se hodí spíše pro toho, kdo vám je prodává. Podobné jako v oblasti investic je to i v oblasti pojištění a financování bydlení. Kniha slouží jako učebnice financí pro studenty, pro finanční poradce nebo pro toho, kdo chce vlastním financím lépe rozumět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98309/osobni-finance-jO5-98309.jpg 4.914
Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno, Grada

Kniha Osobní finance

Jaromi870

Téma osobních financí, investování je mi velmi blízké. A toto je skvělá kniha do začátku, kterou dále doporučuji. Líbí se mi především velké množství příkladu.

DK_Ronie

Sikovna kniha. Hvezdu ubiram vicemene jen proto, ze druha kniha p. Tyla byla jeste lepsi.

morte
31.12.2019

Výborná kniha. Ještě než jsem ji dočetl, už jsem ji doporučoval dál. Odpověděla mi na všechny otázky, které jsem ohledně financí měl a upozornila na oblasti, o kterých jsem ani neuvažoval. Jednoduše, srozumitelně podaný návod, jak řídit vlastní finance a klidně spát. Nestačí přečíst. Je potřeba se radami řídit a ke knize se průběžně vracet. Jestli v osobní financích tápete, četba této knihy by měla být vaší prioritou č. 1.

karelpeter
31.03.2019

Čtivou formou shrnuté základy péče o osobní finance. Tato kniha by měla být povinou četbou základních škol.

ladyba
11.10.2015

O financích jasně stručně, přehledně.

dalimoni
09.12.2011

Kniha, která velmi dobře popisuje osobní finance každého jednotlivce a produkty, které lze na našem trhu pořídit z oblasti finančních trhů, od stavebního spoření, penzijních fondů, hypoték, dalších úvěrů, podílových fondů až po samotné akcie či dluhopisy. První kapitola je navíc o finančím plánování, což oproti podobným knihám, je něco navíc a proto hodnotím knihu pěti hvězdičkami. Kniha určena pro studenty, finanční poradce, ale i pro obyčejné lidi, kteří si chtějí udělat přehled o našem finančním trhu a jejich produktech. Určitě se Vám po přečtení této knihy zvýší finanční gramotnost (pokud budete číst pečlivě :-)

Mít nebo být?
Mít nebo být?