DK_Ronie DK_Ronie komentáře u knih

Světy a umění Blizzard Entertainment Světy a umění Blizzard Entertainment Chris Metzen

Pekne zpracovani. Pekny darek pro fanousky Blizzardu.

06.01.2023 5 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

S komiksy nemam moc zkusenosti. Muzu porovnat pouze s peti dily Star Wars / Darth Vader. Tady mi prisly slabsi animace. Pribeh / zvrat ale nebyl vubec spatny.

28.12.2022 4 z 5

Star Wars: Moře v plamenech - Pevnost Vader Star Wars: Moře v plamenech - Pevnost Vader Chuck Wendig

Proste Vader... i kdyz z tech vsech komiksovych knih s Vaderem radim tuto trochu niz v zebricku.

27.12.2022 5 z 5

Moderní time management Moderní time management Kevin Kruse

Kniha je docela ctiva a obsahuje nekolik uzitecnych tipu do pracovniho i osobniho zivota. Zaroven by ji ale slo jeste vice zestihlit a nektere rady jsou obecne zname ci logicke a nektere ne vzdy pouzitelne.

15.11.2022 3 z 5

Illidan Illidan William King

Super zalezitost. Zacatek se kratce kryje s Warcraft 3 RoC / TFT, ale dava lepsi vhled do postavy. Zejmena druha cast knihy pak je akcni rezba, ktera umozni lidem, co prestali hrat WoW, nahlednout do dalsich udalosti.

06.11.2022 5 z 5

Rothschildové Rothschildové Egon Caesar Conte Corti

Paradoxně, byť jsem knihu nedočetl, tak hodnocení ponechám poměrně vysoké. Úplně mi to nesedlo, ať už jazykem, stylem psaní nebo obecně formou. Ale klobouk dolů, jak detailní a komplexní popis zrodu dynastie ta kniha podává. Určitě spousta zajímavých věcí.

27.09.2022 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Pred lety jsme s zenou byli v Brne na divadelni inscenaci, ktera byla super. Konecne jsem precetl i knihu. A ani ta nezklamala. Svizne, napinave, dobre psane a promyslene.

24.07.2022 5 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Za mě asi jedna z nejlepších knih z rozvojové oblasti, které jsem četl. Žádná extra nadbytečná omáčka (ano, opakování je matkou moudrosti a i tady to platí, ale není to obtěžující, spíše užitečné), řada velmi praktických rad a tipů. Myslím, že využitelné v praktickém životě.

08.07.2022 5 z 5

Inteligentní investor Inteligentní investor Benjamin Graham

Velmi kvalitní investiční bible s řadou nadčasových myšlenek / pilířů investování. Trochu se na ní ale podepsal zub času, zaměření na US investory a náročnější styl psaní. Určitě bych nedoporučil úplným začátečníkům (nicméně existují podařená shrnutí - třeba i na Youtube).

28.06.2022 4 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Velmi jednoduchá a krátká jednohubka. Úplně mi asi nevyhovuje styl knihy. Nicméně základní myšlenka je samozřejmě dobrá a hodná zamyšlení. Určitou přidanou hodnotu (v porovnání s tráveným časem) tam vidím.

28.06.2022 3 z 5

Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Kieron Gillen

Nemůžu si pomoct, ale miluju Nuláka :o)

28.06.2022 5 z 5

Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Jason Aaron

Nevím, jestli se mi mění vkus a začínají se mi líbit komiksy obecně... ale spíš je to jen tím Vaderem :o) Každopádně opět nářez, zejména první příběh Vader sestřelen, kde se zase jen ukazuje, jaký je to badass. Obecně souhlas s komentářem INCOGNITOREADER, ale za mě pořád pět hvězd.

28.06.2022 5 z 5

Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Kieron Gillen

Na komiksy jsem nikdy moc nebyl. Ale Vader je Vader, a tak jsem podlehl, abych měl kompletní obrázek a nálož akce. A zase to nezklamalo. Pěkné ilustrace, svižná jízda.

02.05.2022 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Castecne souhlasim s komentarem Bakana ohledne zaveru. Presto za me pet hvezd. Velmi svizna, napinava a dobre ctiva oddechovka. Svym razenim mi to trochu pripomnelo i Orwellovskou budoucnost. Ta cenzura a beznadej vsech, kdo chapou, ze system je na pytel. Proste se o vas postaraji a semelou. A buh vi, kdy se tam taky dostaneme. A prave tahle nikoli nerealna vidina asi dodava temto kniham na sile.

04.04.2022 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Asi tu můj názor bude spíše ojedinělý, ale mě kniha docela zklamala a je to za mě zatím asi nejslabší Kingovka, co jsem četl (z nějakých devíti). A rozhodně mi přišlo Osvícení (první díl) lepší (i tím strašidelnějším ražením).

Za mě to bylo až moc utahané a chvílema zdlouhavé (mohlo by to mít o 100 stran méně). A na můj vkus už až moc nadpřirozené / ulítlé. Já mám rád sci-fi, fantasy, vůbec mi nevadí nadpřirozeno atd., ale tak nějak v "rozumné míře" (se to blbě popisuje u těch nadpřirozeností, co je a není normální :o) ).

Ale nechci jen kritizovat: ačkoli tu frázi nepoužívám rád, tak postavy byly dobře popsané a "dovedl jsem se s nimi ztotožnit" / vcítit se do nich. Některé pasáže (hlavně ke konci) byly i pěkně napínavé a zajímalo mě, jak to dopadne.

Takže pořád stojí za přečtení, dobrá kniha, ale trochu zklamání.

14.03.2022 3 z 5

Prekvapilo me slabsi hodnoceni. Pamatuju si, ze me kniha hodne bavila. Dobre ctiva, uvolneny styl i pohled na zivot. Nektere dobre nazory, se kterymi se clovek ztotozni. Mozna je to dano i prekladem, ja cetl v originale.

12.02.2022 5 z 5

Jak žít dobrý život: Starověké umění stoické radosti Jak žít dobrý život: Starověké umění stoické radosti William Irvine

Koukam, ze uz to tu konecne je :o) cetl jsem v anglictine pred nejakou dobou, ale byl jsem z toho nadseny. Skvela zivotni filozofie, skvele myslenky, nadcasovy pristup. Vyborne podano. Dokonce jsem si koupil knihy Aurelia, Senecy a Epikteta

12.02.2022 5 z 5

Star Wars: Vyvolený - Světlo pohasíná Star Wars: Vyvolený - Světlo pohasíná Charles Soule

Vlastne muj prvni komiks. Trochu nezvyk. Mozna jsem s tim chvili bojoval, jak to vlastne uchopit... :o) Nedovedu hodnotit uroven kresby, ale zdala se mi fajn. Asi bych dal ctyri hvezdy, ale pridam patou, protoze je to proste Lord Vader, a tomu se neodporuje :o)

03.02.2022 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Zbezne koukam na komentare a s vetsinou se da souhlasit.

Je to jiny King. Klidnejsi. Ale bavil me a dobre se cetl. Druha pulka byla slabsi (zaver zase fajn). Samotne rozuzleni jsem opet odhalil az ve znacne pokrocile fazi. Jakmile se dej rozjel, mel jsem tipy na jiny vyvoj. A mozna by me to tak bavilo vic. Plny pocet dat nemuzu, ale je to fajn a stoji za precteni.

30.01.2022 4 z 5

Před bouří Před bouří Christie Golden

Jsem z toho trochu rozporuplný. Čtyři hvězdy asi jen proto, že je to Warcraft, který miluju a jsem fanoušek. Navíc jsem se těšil na novou knihu po delší době. Takže hodnocení asi trochu zaujaté.

Musím ale přiznat, že mě to trochu zklamalo. Když se to vezme kolem a kolem, vlastně to byla objektivně dost nuda. Nějakých 350 stran a víceméně se tam jen vzpomínalo, povídalo a plánovalo. Ta dějová linka kolem azeritu mi navíc pocitově přijde jakási neukončená (čekal jsem, že bude pokračovat). Navzdory tomu nutno uznat, že:

+ Christie to prostě psát umí. V tom světě se vyzná (je to vidět) a i když se vlastně pořádně nic neděje, kniha úplně nenudí. Vtáhne vás a zejména ke konci jsem se do toho opravdu ponořil.
+ WoW nehraju už řadu let a dlouho nevycházely ani žádné knihy. Díky některým flashbackům si člověk doplnil určité mezery.
+ Ačkoli na to obvykle nekladu takový důraz, tady musím uznat, že postavy jsou dobře popsané a člověk se do nich dovede vžít. Zejména pocity/motivace Anduina či Sylvanas je zajímavé sledovat. V některých pasážích kniha člověka až obměkčí :)
+ Je to prostě "Wár" :) Budu se těšit, že snad brzy vyjdou další knížky a určitě si pořídím.

11.01.2022 4 z 5