Darth Plagueis

Darth Plagueis: jeden z nejnadanějších sithských lordů, kteří kdy žili. Netouží po ničem jiném než po moci a obává se jen toho, že ji ztratí. Jako učedník bezvýhradně přijme nemilosrdné praktiky Sithů. A když přijde správný čas, zničí svého mistra, Dartha Tenebrouse. Zároveň však přísahá, že jeho nikdy nepotká stejný osud. Na rozdíl od svých předchůdců si totiž Darth Plagueis nakonec osvojí nejvyšší moc... překonat smrt. Darth Sidious: Plagueisův učedník. Pod vedením svého mistra tajně studuje praktiky Sithů. Ve veřejném životě se stává významnou postavou galaktické politiky, nejprve jako senátor, poté jako nejvyšší kancléř a nakonec jako císař. Darth Plagueis a Darth Sidious, mistr a učedník, se chystají ovládnout galaxii a vyhladit řád Jedi. Ale dokážou se vzepřít nemilosrdné sithské tradici? Nebo touha jednoho neomezeně vládnout a sen druhého žít věčně zasejí semena jejich zkázy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419128/darth-plagueis-pU0-419128.jpg 4.5133
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Star Wars. Darth Plagueis, 2012

Kniha Darth Plagueis

Geny

Naprosto špičkově napsaná kniha. Jen mi bylo líto, že v rámci politikaření a pletichaření se nešlo víc do hloubky, jenže je mi jasné, že pak by to bylo spíš na celou sérii. Ale když si člověk uvědomí, že tohle bylo o dvou sithech a jejich vztahu a ne o příběhu z galaxie far far away, který povětšinou už známe a do jehož rámce je to zasaženo, tak mu dojde, že nejde než dát plné skóre a ještě napsat komentář, jak dobré to bylo

Ailee

První třetina mě málem odradila. Až když přišel na scénu Palpatin, začal mě děj skutečně zajímat. Jen škoda, že místo tolika dialogů a ničem a spooooustě politikaření, se nenašlo v příběhu více místa na akci. Těch pár záblesků mi rozhodně nestačilo, tudíž, i když bylo rozhodně zajímavé sledovat události, které vedly k prvnímu filmovému dílu SW, pro mě byla kniha vlastně nudná. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale vím, že podruhé ji už do ruky nevezmu. I když musím uznat, že je to zatím nejlepší příběh, kde mají hlavní slovo Sithové, který jsem dosud četla.

Archibalt

Knihu bych zařadil mezi ty lepší ze Star Wars. Určitě stojí za přečtení.

wullcann38
20.11.2020

Dobrá kniha

daniel6725
19.08.2020

Za mě nejlepší SW knížka, kterou jsem četl. Příběh totiž odkrývá mou pozadí vzestupu mé nejoblíbenější postavy - Sheevy Palpatina. Celý děj vysvětluje, jak mohli zůstat Sithové v posledních letech republiky perfektně skryti, rozkrývá šílenou pangalaktickou obchodně-politickou konspiraci a obsahuje i spousta akce s blastery a světelnými meči.

venomslav
12.06.2020

Skvělá kniha kde je velmi dobře a podrobně popsána politika ve SW

Köttur
08.06.2020

Kniha byla pěkně psaná, i když jsem se občas trochu ztrácela v politické situaci. Je to trochu náročnější čtení, při kterém musíte znát víc, než jen základní rasy a názvy planet ze SW universa, ale rozhodně doporučuji.

DK_Ronie
04.06.2020

Trochu nerad, ale přeci jen dám jednu hvězdičku dolu. Bylo to poměrně náročné čtení chvílemi. Ačkoli jsem velký fanoušek SW, tak to nemám tak zmáklé a někdy jsem se ztrácel v tom politikaření, označování světů, frakcí a ras. Ale když od tohoto odhlédnu, tak to byla skvělá kniha mapující "temné začátky" velkého sitha Císaře i jeho mistra :-) Výborné pro doplnění kontextu, příběhu. A překvapil mě zejména závěr knihy zasahující vlastně až do Epizody I.